Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-02-22

"Mój jesienny przyjaciel"

Jest nam miło poinformować, że Łucja Ruszewska z klasy 1b zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "Mój jesienny przyjaciel", organizowanym przez Słowiński Park Narodowy. Brawo, jesteśmy dumni!

2024-02-19

Uczniowie klasy 2b podczas realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  (Nie)zwykła matematyka.

Zadaniem uczniów było budowanie szkieletów brył z patyczków i plasteliny. Do realizacji zadania uczniowie przystąpili z wielkim zapałem. Każdy miał okazję wykazać się własną inwencją i pomysłowością.

2024-02-15

Valentine's Cards

Dnia 14 lutego obchodzimy  walentynki. Święto nie tylko zakochanych - to także dzień radości, życzliwości, przyjaźni i szacunku.
Na zajęciach koła języka angielskiego English Corner uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla nauczycieli jako wyraz sympatii i szacunku.
W walentynki uczennice - " roznosicielki" życzeń, z koszem pełnym pięknych kartek z serduszkami, wręczały  Valentine's Cards.

2024-02-13

Mały Konstruktor 3c

Uczniowie klasy 3c podczas zajęć kółka Mały Konstruktor budują i programują z klocków Lego Spike Prime. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy go obejrzenia efektów naszej pracy:)

2024-02-12

Wigilia bez plastiku

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wigilia bez plastiku". Wszystkie wigilie w szkole odbyły się bez używania plastikowych kubeczków, talerzyków czy sztućców. Podczas spotkania świątecznego naczynia używane są przez 2 - 3 godziny, a rozkładać się będą przez 100 do 1000 lat. Główny cel akcji – wspólne ograniczenie ilość plastikowych odpadów - im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.