Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Robotyka w klasie 3c

W listopadzie swoją przygodę z programowaniem oraz budowaniem z klocków Lego Spike Prime i Lego WeDo rozpoczęła kolejna klasa. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć:)

XXXI Biegi Mikołajkowe w Lęborku

XXXI Biegi Mikołajkowe w Lęborku za nami. Z jakim efektem? Mistrzowskim! Chłopcy zajęli pierwsze miejsce, a dziewczynki trzecie !!!
Gratulacje!!!
Składy
Chłopcy:
Piotr Główczewski, Nikodem Kostka, Olaf Bortacki, Witek Pruchniak, Tymon Ptaszek, Antek Mejna, Kajetan Garbaczewski
Dziewczynki:
Hania Leszkowska, Ania Metera, Agata Baranowska,  Zosia Leszkowska, Zuzia Kraśnicka, Lena Chlebowska, Agnieszka Baranowska

“Projekt pocztówka”

Miło nam poinformować o nagrodach w konkursie „Projekt pocztówka” organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Lęborku!
Zwyciężczyniami zostały Zofia Gołąbek (7b) oraz Kornelia Mielewczyk (7a).
Wyróżnienia zdobyli:
-Jakub Brzeski (4a)
-Marcelina Prokop (5a)
-Noemi Sot (6b)
-Lena Dułak (6b)
Prace Kornelii i Zosi ozdabiają prawdziwe kartki pocztowe!
Gratulacje

2023-12-13

Wyniki Konkurs Powiatowego Centrum Edukacji "Budować każdy może"

Konkurs "Budować każdy może" skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży branżą budowlaną i odnawialnymi źródłami energii. To również promocja zawodów, w których kształci chętnych lęborskie PCE, głównie w profesjach: technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

W kategorii „Prezentacja o tematyce budowlanej lub energetyce odnawialnej (OZE)”
I miejsce zdobył Jakub Klawikowski
II miejsce zdobyła Julia Skorb

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu:)

2023-12-13

Warsztaty z rodzicami

Uczniowie klasy 1a najpierw wykonali przeróżne ozdoby z masy solnej podczas zajęć, a następnie wspólnie z rodzicami, babcią, rodzeństwem podczas warsztatów mogli je w dowolny sposób ozdobić. Każdy przyniósł z domu mnóstwo przeróżnych ozdób, nasza sala lekcyjna na moment zamieniła się w prawdziwą wytwórnię przecudnych ramek. Zarówno dzieci, jak i rodzice świetnie się przy tym bawili i mogli wspólnie spędzić czas. Choć niektórzy twierdzili, że to dorosłym sprawiło więcej frajdy. Mamy nadzieję, że takich spotkań integrujących będzie więcej. Efekty naszej pracy można podziwiać i zakupić podczas Kiermaszu Świątecznego, który w naszej szkole już od 12.12. Zapraszamy.

2023-12-12

ZDROWIE NA TALERZU

W listopadzie odbył się Rodzinny Konkurs Kulinarno – Fotograficzny  „Zdrowie na talerzu” dla klas I - III, który miał na celu:
 - rozwijanie umiejętności komponowania zdrowych posiłków;
- wzbudzanie zainteresowania zdrowym odżywianiem;
- rozwijanie umiejętności sztuki kulinarnej estetyki;
- włączenie rodziców w proces kulinarnej działalności dziecka;
- czerpanie radości ze wspólnie spędzonego czasu;
- rozbudzanie wyobraźni twórczej;
- rozwijanie zdolności fotograficznych.

Zadaniem uczestników było ułożenie ciekawego, zdrowego przepisu kulinarnego, w którym głównymi składnikami są owoce lub warzywa. Do przepisu należało dołączyć zdjęcie i nazwę potrawy oraz listę wykorzystanych produktów.
Jury konkursowe przy ocenie prac brało przede wszystkim pod uwagę wykorzystanie zdrowych  produktów do przygotowania dania, ogólny wyraz artystyczny prezentowanej potrawy, oryginalność potrawy, kreatywność oraz zaangażowanie uczestników konkursu.