Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-12-11

Méster Bëlnégò Czëtaniô

22.11. siedmioro uczniów z naszej szkoły, po szkolnych eliminacjach (Zofia Leszkowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Jóskowska z 4b, Szymon Główczewski z 5a, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus z 7a i Maria Zaręba z 7b) wzięło udział w gminnych eliminacjach na Mistrza Czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô''.
W kategorii:
​3-4 Aleksandra Lipska uzyskała wyróżnienie 5-6 Szymon Główczewski 2 miejsce 7-8 Maja Dziembowska 2 miejsce, Anastazja Domarus 3 miejsce.
Szymon, Maja i Anastazja reprezentowali naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym 05.12. w Stacji Kultura w Lęborku osiągając następujące wyniki: Anastazja Domarus w kategorii 7-8 zajęła 3 miejsce.
Szymon Główczewski w kategorii 5-6 zajął 1 miejsce
i już 15.12. weźmie udział w Finale Wojewódzkim w Wejherowie.

2023-12-05

Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help)

Uczniowie klasy 5b spotkali się online ze swoimi kolegami z Nigerii. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help), organizacji  Goodnetwork.  Było wesoło, opowiadaliśmy im o ulubionych potrawach Polaków. Słuchali uważnie, a szczególnie zaskoczyła ich kaszanka w wersji kiszki śląskiej.
Teraz czas na pomaganie, niedługo szczegóły.

2023-12-02

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Z tej okazji w naszej szkole odbył się 29 listopada 2023 r. Turniej Pluszowego Misia dla klas młodszych zorganizowany przez panie : J. Buniek, J. Domecką - Kulasiewicz, K. Suszko, M. Jelińską – Sas i J. Skubę.
Klasy 1-3 brały udział w wesołych konkurencjach logiczno-sportowych. Mogły wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, świetną pamięcią i sprawnością fizyczną. W zabawach nie było przegranych, wszyscy biorący udział otrzymali nagrody, które wręczał nasz przyjaciel Miś. Było wesoło.
Podsumowaniem turnieju było wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą Misiową  zakładkę do książki oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, którego dokonała pani Dyrektor - oczywiście w towarzystwie Misia.

2023-12-02

Zajęcia biblioteczne

28 listopada br. uczniowie pierwszych klas wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, których celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie motywacji do samodzielnego czytania oraz  wdrażanie do poszanowania książek.
Uczniowie podzieleni na grupy przy pomocy starszych koleżanek dzielnie rozwiązywali różnego rodzaju zadania, np. układali puzzle z wierszykiem. Podczas tych zmagań mali czytelnicy zapoznawali się z prośbami książki i odgadywali hasło: „Szanuj książki”.
Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali Wyprawkę Czytelniczą.

2023-11-29

"Let it snow" - szkolne eliminacje konkursu wojewódzkiego recytacji w języku angielskim

We wtorek 28.11 odbyły się eliminacje szkolne konkursu wojewódzkiego recytacji w języku angielskim "Let it snow".
Wszyscy biorący udział pięknie recytowali, a na finały w Potęgowie pojedzie sześcioro uczniów: Janek Woźniak, Blanka Tesmer oraz Pola Okrój z klas młodszych oraz Anastazja Domarus, Agata Ramczyk i Marcelina Prokop z klas 4-8.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy na finałach.

2023-11-28

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

W Wejherowie 20/11/2023r w ramach Igrzysk Młodziezy odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju chłopców. Nasz powiat, gminę i szkołę reprezentowali:
Baranowski Filip, Batyra Bartosz, Dawidziuk Pawel, Jędzierowski Wiktor, Klawikowski Jakub, Łunecki Oliwier, Migowski Tomasz, Motas Szymon, Narewski Antoni, Wojnicz Jakub.

Chłopcy spisali się wspaniale i zajęli II miejsce! Gratulujemy zaangażowania i woli walki!
Brawo!