Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-03-20

St. Patrick's Day

W poniedziałek, 18 marca,  w naszej szkole odbył się Dzień  św. Patryka, patrona Irlandii. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach kulturowych, na języku angielskim. Stworzyli także grę planszową o Św. Patryku.
Poznali historię patrona Irlandii oraz symbole związane z tym świętem.  Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne - tęcze i poszukiwali sprytnego skrzata - Leprechaun’a. Starsi zaś przygotowali przepiękne prezentacje oraz plakaty. Dzień umilała irlandzka muzyka folkowa. Zwieńczeniem intensywnego dnia była przerwa na irlandzką, zieloną herbatkę.
Happy St. Patrick’s Day!

2024-03-20

Nagrody w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza pisanka lub stroik wielkanocny"

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza pisanka lub stroik wielkanocny”, organizowanego przez GOK w Nowej Wsi Lęborskiej, znaleźli się uczniowie naszej szkoły.  Uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą prac odbyło się 15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury.
W kategorii klas I – III:
III miejsce zajęła Bianka Wróblewska z kl. 2a
Wyróżnienie: Amelia Rietzka z kl. 1b

W kategorii klas IV – VIII:
III miejsce Franciszek Kowalczyk z kl. 4a
Wyróżnienie: Zofia Powideł z kl. 7b i Nicola Mielewczyk z kl. 4a
Gratulacje!

2024-03-18

Klasa 8a przygotowuje się do przyjazdu młodzieży z południowej części Hiszpanii

Klasa 8a przygotowuje się do przyjazdu młodzieży z południowej części Hiszpanii. Włożyli wiele wysiłku w stworzenie wspaniałego filmiku, który pokazuje naszą szkołę, demonstrując nie tylko jej piękno, ale także atmosferę oczekiwania na gości. Ich praca jest godna uznania i świadczy o ich zaangażowaniu oraz entuzjazmie.

Igrzyska dzieci- Mini koszykówka chłopców

W dniu 07.03.2024 w naszej szkole odbyły się gminne zawody koszykówki dla uczniów klas 4-6. Drużyna chłopców spisała się znakomicie zajmując 1 miejsce!
13.03 chłopcy zameldowali się w finale powiatowym w Lęborku, w którym wywalczyli 4 miejsce!
Zawody były wyrównane, a poziom rozgrywek wysoki. Nasi chłopcy prezentowali wysoką formę i imponowali zaangażowaniem.
Gratulacje dla całej drużyny! Jesteśmy dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów!

Igrzyska dzieci- Mini koszykówka dziewcząt

W dniu 07.03.2024 w naszej szkole odbyły się gminne zawody koszykówki dla uczniów klas 4-6. Drużyna dziewcząt  spisała się znakomicie i zajęła 1 miejsce!
12.03 odbył się w Lęborku finał powiatowy, gdzie po walce, nasze zawodniczki zajęły 3 miejsce!
Nasza drużyna prezentowała wysoką formę, waleczność i zaangażowanie.
Gratulacje dla całej drużyny! Jesteśmy dumni z naszych uczennic i życzymy im dalszych sukcesów.

Agata Pilarska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno - Plastycznego

Agata Pilarska z kl. IV a zdobyła I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym, w kategorii "Świat trójkątów" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Silnie. Serdecznie gratulujemy.