Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2024-03-07

II Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej w Słupsku

W dniu wczorajszym (5 marca 2024r.) nasze uczennice z klas 7-8 wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez  II LO w Słupsku.  Przepięknie wyrecytowały wiersze znanych i wielkich poetów:
Maja Dziembowska (kl. 7a) wiersz L. Staffa ,,Pierwsza Przechadzka”,
Agata Ramczyk (kl. 7b) utwór A. Mickiewicza ,,Do Matki Polki”,
Małgorzata Kozłowska (kl. 8a) poezję  J. Słowackiego ,,Testament mój”.
Dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pasji i odwagi oraz życzymy samych sukcesów!

2024-03-06

Zacięta walka dziewczyn na Igrzyskach Piłki Ręcznej!

29.02.2024 w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej dla dziewcząt, w których uczestniczyły również zawodniczki z naszej szkoły.
Drużyna rozpoczęła zmagania imponująco, jednak w kolejnych spotkaniach, choć walczyła zacięcie, nie zdołała pokonać rywalek i ostatecznie zajęła 4. miejsce.
Choć nie udało się zdobyć medalu, drużyna zaprezentowała wysoki poziom gry i zaangażowanie. Na boisku dały z siebie wszystko, walcząc z determinacją i godnie reprezentując naszą szkołę. Ich postawa zasługuje na ogromne uznanie.
Gratulujemy 4 miejsca!

2024-03-06

Brązowy medal chłopców w Finale Igrzysk Dzieci!

01.03.2024 chłopcy z klas 4-6 spisali się znakomicie w Finale Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej, zdobywając 3 miejsce w powiecie!
Z determinacją i zaangażowaniem dawali z siebie wszystko, walcząc o każdy punkt, co zaowocowało miejscem na podium.
Sukces ten jest owocem ciężkiej pracy chłopców, a także zasługą trenerów.
Cała społeczność szkolna jest dumna z ich osiągnięcia i życzy drużynie dalszych sukcesów!

XII Bieg "Tropem Wilczym" w Naszej Szkole - Hołd Bohaterom i Sportowe Emocje

4 marca 2024, roku na terenie naszej  szkoły, odbył się XII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym".
Pomimo wietrznej pogody, na starcie stanęło wiele młodych biegaczy, gotowych oddać hołd bohaterom i sprawdzić swoje siły.
Już od pierwszych metrów widać było determinację i zaangażowanie uczestników. Młodzi biegacze walczyli nie tylko o zwycięstwo, ale przede wszystkim o to, by uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Na trasie panowała niesamowita atmosfera, a doping kolegów i koleżanek dodawał zawodnikom skrzydeł.
Zwycięzcy biegu otrzymali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe w postaci koszulek. Najważniejsza była jednak sama idea biegu - oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym i propagowanie wartości patriotyzmu.
Bieg "Tropem Wilczym" to nie tylko wydarzenie sportowe, ale także ważna lekcja historii dla młodych ludzi. To okazja do poznania losów Żołnierzy Wyklętych i do refleksji nad wartościami, za które walczyli.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu za determinację i ciężką pracę!

2024-03-06

Zajęcia integracyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

Zapraszamy naszych przyszłych pierwszoklasistów na zajęcia integracyjne, które odbędą się w środę 13 marca w godz. 11.30-12.30. Osoby spoza obwodu szkoły prosimy o potwierdzenie chęci udziału w zajęciach do wtorku 12 marca w sekretariacie szkoły.