Skocz do głównej treści strony
Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

2022-06-19

Artur Dębski finalistą szkolnego konkursu programistycznego

Uczeń klasy 4a Artur Dębski został finalistą szkolnego konkursu programistycznego PixBlocks Programing Challenge 2022 w kategorii wiekowej: klasy 4-6.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

2022-06-16

Mamy nagrodzonych w Wielkim Maratonie Czytelniczym

14 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego konkursu  - Wielkiego Maratonu Czytelniczego, przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska. Miło nam poinformować, że z grona sześciu maratończyków dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone podczas uroczystej gali. Tytuł laureata uzyskały Hanna Garbaczewska i Agata Pilarska z klasy II a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkolnym maratończykom: wytrwałości w czytelniczych zmaganiach,  współpracy w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami oraz uzyskanych nagród.

Podziękowania kierujemy także do  rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci.

2022-06-14

Chemiczny Mol 2022

10 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku odbył się powiatowy konkurs chemiczny “Chemiczny Mol 2022”.
Zakres materiału był bardzo obszerny i obejmował: całość chemii nieorganicznej (zgodny z programem kształcenia chemii w szkole podstawowej) oraz pojęcia wykraczające poza program takie jak mol, masa molowa, objętość molowa, stężenie molowe i podstawowe zagadnienia chemiczne dotyczące ochrony środowiska.
W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Krzysztof Tomkowicz zajął 4 miejsce, a Stanisław Wojtkiewicz 6. GRATULACJE!

Zakończenie projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy II a i II b w tym roku szkolnym brali udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – edycja III „Poznajemy zawody”. Wykonywaliśmy mnóstwo zadań związanych z przeczytanymi lekturami. Po zrealizowaniu wszystkich modułów klasy otrzymały CERTYFIKAT potwierdzający udział w projekcie i realizację wszystkich zadań projektowych. To była bardzo ciekawa podróż, dzięki której poznaliśmy różne zawody, ale też ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem :)

Wycieczka klasy 8b i 8c do Krakowa

W dniach 29.05.- 02.06.22r. klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem naszym środkiem transportu był pociąg. Jak się okazało, niektórzy z nas jechali nim pierwszy raz. Taka podróż była dla wszystkich niezwykle ciekawym doświadczeniem.

W Krakowie spędziliśmy trzy intensywne i ciekawe dni. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Byliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Znaleźliśmy się także na Szlaku Turystycznym w Rynku Podziemnym. Zwiedziliśmy wystawy w Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie wśród bogatych zbiorów dzieł sztuki podziwialiśmy słynny obraz Leonarda da Vinci  „Damę z gronostajem”. Spacerowaliśmy po Krakowskim Kazimierzu. Tam spróbowaliśmy słynnych zapiekanek. Ostatniego dnia obejrzeliśmy przepiękny ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Katedralne, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Galerię Sztuki Polskiej w Sukiennicach.  Rynek Główny, Sukiennice, Barbakan i Brama Floriańska to miejsca i obiekty, które mijaliśmy na naszym szlaku każdego dnia.

Jednogłośnie stwierdziliśmy, że Kraków to miasto, które trzeba odwiedzić i na pewno warto do niego wrócić…

Wycieczka klas 3 do Torunia

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po długiej podróży zwiedzanie tego pięknego miasta rozpoczęliśmy od Planetarium. Jest  to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Tam uczniowie brali czynny udział w pokazie Legend Toruńskich. Na koniec wybraliśmy się na warsztaty pieczenia pierników według tradycyjnej receptury Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyliśmy  historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat. Każdy swojego własnoręcznie zrobionego piernika otrzymał do domu na pamiątkę. Był to niesamowity i pełen wrażeń dzień.