Spektakle profilaktyczne

Utworzono: 24-04-2022

20 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne:
dla uczniów klas 1-5 "Mapa skarbów"
Profilaktyka zachowań ryzykownych - zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, kształtowanie właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia, dobre i złe strony Internetu. Edukacja zdrowotna - kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie, niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy, uzależnienia behawioralne. Kształtowanie postaw społecznych - wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.

dla uczniów klas 6-8 "CISZA"
Wartości wychowawczo-profilaktyczne: Edukacja zdrowotna- radzenie sobie ze stresem, zdrowie i życie jako najważniejsza wartość, pokonywanie słabości, zagrożenia związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków poszerzenie wiedzy na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych. Bezpieczeństwo, profilaktyka zachowań ryzykownych- samookaleczenia jako „lekarstwo” na narastające napięcie, depresja i wynikające z niej myśli samobójcze, wpływ grupy rówieśniczej, kłamstwo jako broń raniąca najbardziej, wsparcie rodziców oraz szkoły.

przedstawienie profilaktyczne
aktorzy na scenie podczas przedstawienia
dzieci tańczą podczas przedstawienia
aktorzy i dzieci podczas przedstawienia