,,Czy znasz język ojczysty?” – XIII Wojewódzki Konkurs Polonistyczny w Słupsku

Utworzono: 21-04-2024

19 kwietnia nasze uczennice z klas 7 i 8 wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Polonistycznym ,,Czy znasz język ojczysty?” w Słupsku. Doskonale  poradziły sobie z językowymi trudnościami, frazeologizmami, ortografią i gramatyką języka polskiego. Miały okazję zwiedzić II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, zapoznać się z ofertą edukacyjną  oraz wysłuchać wykładu przygotowanego przez licealistów na temat historii mediów. Otrzymały zaproszenie do zgłębiania wiedzy w przyszłości właśnie w tej szkole, a wszystko przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Był to dzień pełen wrażeń!
Dziękujemy:
Zofii Powideł z klasy 7b,
Zofii Gołąbek z klasy 7b,

oraz Magdalenie Wójcik z klasy 8a
za godne reprezentowanie naszej szkoły! Cieszymy się, że tak chętnie zgłębiacie zawiłości i tajemnice  ojczystego języka. Trzymamy kciuki za Wasze dalsze edukacyjne wybory!

wręczenie dyplomów 2
instrukcje organizatorów