mPotęga - program grantowy z matematyki

Program grantowy „Matematyka na talerzu – zdrowo jem, dużo wiem”

Matematyka na talerzu – zdrowo jem, dużo wiem

2021-06-16

„Marchewkowe ciasto”

Uczniowie na warsztatach kulinarnych wykonywali praktyczne obliczenia rozszyfrowując przepis na ciasto marchewkowe, ważyli, dobierali odpowiednie składniki,  a efektem były smaczne, zdrowe ciasta, które później ze smakiem degustowali.

2021-06-13

Owocowe szaszłyki w wykonaniu klasy 5a

Uczniowie klasy 5a podczas zdalnych zajęć z techniki wykonali przepyszne i kolorowe szaszłyki owocowe.

2021-05-19

„Czas na zdrową pizzę”

Uczniowie na warsztatach wykonywali praktyczne obliczenia, wykorzystali grę matematyczną z ułamkami oraz zo najważniejsze wykonali i upiekli pizzę według zaszyfrowanego przepisu.

2021-05-02

Spotkanie z dietetykiem

Uczniowie klasy Va w ramach Programu Grantowego mPotęga  "Matematyka na talerzu" wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem panem mgr Kamilem Osowskim. Podczas zajęć Pan Marcin rozmawiał z uczniami o zasadach prawidłowego odżywiania.

2021-05-02

Piramidy zdrowego żywienia klasy 5a

Uczniowie klasy 5a w ramach lekcji informatyki stworzyli prezentacje multimedialne pt. "Zdrowy możesz być i Ty!". Na slajdach umieścili podstawowe zasady zdrowego stylu życia, oczywiście nie zabrakło piramidy zdrowego żywienia.
W ramach lekcji techniki o zasadach zdrowego żywienia, stworzyli bardzo pomysłowe piramidy zdrowego odżywiania. Zapraszamy do galerii :)

2020-12-07

Specjalne matematyczne wydanie szkolnej gazetki "Juniormedia"

Grupa projektowa z klasy 7c  rozpoczęła swoją przygodę z Juniormedia. Małymi krokami tworzy swoją pierwszą gazetkę szkolną.

JUNIOR MEDIA to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem projektu jest...

2020-12-07

Rozstrzygnięcie konkursu "Matematyka na talerzu"

Już niedługo na szkolnej stronie pojawią się wyniki konkursu. Grupa projektowa podczas zajęć online oceniała prace przysłane przez uczestników konkursu. Każdy członek grupy przyznawał punkty w skali 1-10. Wyniki wkrótce.

 

2020-12-07

Ankieta "Czy zdrowo się odżywiasz"

Grupa projektowa z 7 klasy przygotowała i przeprowadziła ankietę o zdrowym odżywianiu. Poprzez aplikację Forms uczniowie naszej szkoły odpowiadali na pytania zawarte w ankiecie. Już niedługo wnioski z ankiety :) 

2020-12-06

Przygotowujemy pytania do szkolnego quiz "Matematyka na talerzu"

Uczniowie klasy 7c podczas zajęć komputerowych w ramach programu grantowego mPotęga stworzyli na platformie Quizizz quiz. Wymyślili zadania matematyczne wraz z rozwiazaniami.

2020-11-04

Śniadanie nie musi być nudne

W ramach programu grantowego "mPotęga" realizujemy projekt „Matematyka na talerzu – zdrowo jem, dużo wiem”.

W październiku odbyły się warsztaty kulinarno-matematyczne dla uczniów klasy piątej: „Śniadanie nie musi być nudne”. Grupa projektowa z siódmej klasy przygotowała...

2020-10-30

Wesołe, kolorowe kanapki

Uczniowie klasy 7c biorący udział w projekcie mPotęga przygotowali i przeprowadzili zajęcia w klasie 5a. Zadaniem uczniów klasy 5a było wykonanie z przygotowanych produktów kanapek. Uczniowie przeliczali ilość potrzebnych produktów, ważyli, obliczali ilość kalorii. Kanapkii były...

2020-10-30

Zdrowa Klasa

Bierzemy udział w Ogólnopolskim projekcie badawczo-edukacyjnym ZDROWA KLASA.

  • Zdrowa Klasa to zaawansowany program edukacyjny i badawczy, który obejmie swym zasięgiem setki a nawet tysiące szkół w całej Polsce.
  • Głównym celem całego przedsięwzięcia jest promocja zdrowego trybu...
2020-10-30

Przygotowujemy ankietę "Czy zdrowo się odżywiasz"

Uczniowie klasy 7c podczas zajęć dodatkowych, w ramach projektu mPotęga przygotowują ankietę dla uczniów naszej szkoły "Czy zdrowo się odżywiasz". Do wykonania ankiety używamy aplikacji Microsoft Forms.

2020-10-18

Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Matematyka na talerzu"

Zapraszamy do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka na talerzu".

 

2020-10-08

Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka na talerzu” - przygotowania.

Opracowujemy regulamin Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka na talerzu” oraz dyplomy.