Zajęcia komputerowe

2024-04-10

Klasa 2b zaczyna swoją przygodę z programowaniem

W marcu swoją przygodę z programowaniem oraz budowaniem z klocków Lego Spike Prime i Lego WeDo rozpoczęła klasa 2b. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych pierwszych zajęć:)

2024-03-11

Zajęcia z robotyki klasa 3c

Zapraszamy do oglądania relacji z naszych kilku ostatnich zajęć w ramach kółka "Mały konstruktor".

2024-02-13

Mały Konstruktor 3c

Uczniowie klasy 3c podczas zajęć kółka Mały Konstruktor budują i programują z klocków Lego Spike Prime. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy go obejrzenia efektów naszej pracy:)

2023-12-14

Robotyka w klasie 3c

W listopadzie swoją przygodę z programowaniem oraz budowaniem z klocków Lego Spike Prime i Lego WeDo rozpoczęła kolejna klasa. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych zajęć:)

2023-10-20

Harmonogram XVIII Konkursu Informatycznego Bóbr 2023

Zachęcamy do rejestracji i udziału w konkursie
Zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału!

2023-06-02

Robotyka w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a podczas zajęć kółka Mały Konstruktor budują i programują z klocków Lego Spike. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy go obejrzenia efektów naszej pracy:)

2023-04-05

Klasa 3a - robotyka

Uczniowie klasy 3a podczas zajęć kółka Mały Konstruktor zbudowali i zaprogramowali z klocków Lego Spike diabelski młyn. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

2023-02-05

Nagroda w konkursie "1000 pierwszych organizatorów CodeWeek 2022"

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "1000 pierwszych organizatorów CodeWeek 2022" i wygrała 10 zestawów gry CodyRoby pomocnych w nauce kodowania. Dziękujemy za nagrody :)

2023-01-08

Galeria prac uczniów klasy 4a i 4b

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4 wykonywali prace w programie MS Paint. Zapraszam do obejrzenia naszych prac.

2022-12-04

Robotyka klasa 2a druga grupa

W listopadzie swoją przygodę z programowaniem klocków Lego Wedo rozpoczęła druga grupa z klasy 2a. Zapraszamy do oglądania :)

2022-11-15

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz promująca programowanie wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku, w dniach od 8-23 października, odbyła się 10 edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła nie mogła przegapić tej okazji na wspólną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.

„Gry i zabawy w kodowanie” – tak brzmiało hasło obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Między 10-21 października czynny udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VIII. Podczas lekcji informatyki, matematyki i kółek informatycznych w ramach projektu CMI oraz przerw uczniowie klas IV-VIII kodowali na kartach pracy, kodowali z koralików swoje imiona, budowali maszyny z klocków Lego WeDo i Lego Spike oraz je programowali. To była świetna zabawa i szansa poszerzenia swoich zainteresowań.

2022-11-12

Podsumowanie zajęć z robotyki w klasie 2a

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć kółka informatycznego budowali roboty przy użyciu programu komputerowego z klocków Lego WeDo i Lego Spike. Programowali ich ruchy a następnie uruchamiamy je tak, aby można było zobaczyć co potrafią. Na zajęciach przy pomocy tabletu lub komputera wprawialiśmy w ruch skonstruowane przez siebie maszyny i zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2022-11-06

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022

Już w tym tygodniu Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Przypominamy, że żeby wziąć udział w konkursie trzeba mieć konto w witrynie www.dzwonek.pl i zgłosić chęć udziału w konkursie nauczycielowi informatyki.
Prosimy wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, żeby zalogowali się na swoje konta
w witrynie www.dzwonek.pl i w zakładce Konkursy sprawdzili, czy zostali dodani do konkursu.
Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału w konkursie.

2022-09-14

Klasa 2a - kółko Mały Konstruktor

We wrześniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła pierwsza grupa z klasy 2a.