Zajęcia komputerowe

2023-10-20

Harmonogram XVIII Konkursu Informatycznego Bóbr 2023

Zachęcamy do rejestracji i udziału w konkursie
https://www.bobr.edu.pl/harmonogram-2023/
Zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału!

2023-06-02

Robotyka w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a podczas zajęć kółka Mały Konstruktor budują i programują z klocków Lego Spike. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Zapraszamy go obejrzenia efektów naszej pracy:)

2023-04-05

Klasa 3a - robotyka

Uczniowie klasy 3a podczas zajęć kółka Mały Konstruktor zbudowali i zaprogramowali z klocków Lego Spike diabelski młyn. Klocki zostały zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. 

2023-02-05

Nagroda w konkursie "1000 pierwszych organizatorów CodeWeek 2022"

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie "1000 pierwszych organizatorów CodeWeek 2022" i wygrała 10 zestawów gry CodyRoby pomocnych w nauce kodowania. Dziękujemy za nagrody :)

2023-01-08

Galeria prac uczniów klasy 4a i 4b

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas 4 wykonywali prace w programie MS Paint. Zapraszam do obejrzenia naszych prac.

2022-12-04

Robotyka klasa 2a druga grupa

W listopadzie swoją przygodę z programowaniem klocków Lego Wedo rozpoczęła druga grupa z klasy 2a. Zapraszamy do oglądania :)

2022-11-15

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz promująca programowanie wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku, w dniach od 8-23 października, odbyła się 10 edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła nie mogła przegapić tej okazji na wspólną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.   

„Gry i zabawy w kodowanie” – tak brzmiało hasło obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Między 10-21 października czynny udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VIII. Podczas lekcji informatyki, matematyki i kółek informatycznych w ramach projektu CMI oraz przerw uczniowie klas IV-VIII kodowali na kartach pracy, kodowali z koralików swoje imiona, budowali maszyny z klocków Lego WeDo i Lego Spike oraz je programowali. To była świetna zabawa i szansa poszerzenia swoich zainteresowań.

2022-11-12

Podsumowanie zajęć z robotyki w klasie 2a

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć kółka informatycznego budowali roboty przy użyciu programu komputerowego z klocków Lego WeDo i Lego Spike. Programowali ich ruchy a następnie uruchamiamy je tak, aby można było zobaczyć co potrafią. Na zajęciach przy pomocy tabletu lub komputera wprawialiśmy w ruch skonstruowane przez siebie maszyny i zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2022-11-06

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022

Już w tym tygodniu Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Przypominamy, że żeby wziąć udział w konkursie trzeba mieć konto w witrynie www.dzwonek.pl i zgłosić chęć udziału w konkursie nauczycielowi informatyki.
Prosimy wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, żeby zalogowali się na swoje konta
w witrynie www.dzwonek.pl i w zakładce Konkursy sprawdzili, czy zostali dodani do konkursu.
Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału w konkursie.

2022-09-14

Klasa 2a - kółko Mały Konstruktor

We wrześniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła pierwsza grupa z klasy 2a.

2022-03-28

Wyniki szkolnego konkursu na mema

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie graficznym na najlepszy MEM o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:

W kategorii klas 4-6
Lena Dułak kl.4a - nagroda
Kornelia Mielewczyk kl.5a - wyróżnienie
Michał Kulasiewicz kl.5a - wyróżnienie

W kategorii kl. 7-8
Patryk Naczk kl.8c - nagroda

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

2022-02-11

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w roku 2022 obchodziliśmy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs, którego zasady są bardzo proste. Stwórz mema  w formie elektronicznej o bezpieczeństwie w sieci. Wykaż się kreatywnością i pomysłowością. Mem nie może personalnie nikogo obrażać ani wyśmiewać, nie może być wulgarny. Prace konkursowe wysyłamy za pomocą aplikacji  Teams.

2022-01-23

Robotyka klasa 2a pierwsze zajęcia

W styczniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła kolejna grupa dzieci z klasy 2a.