Zajęcia komputerowe

2022-09-14

Klasa 2a - kółko Mały Konstruktor

We wrześniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła pierwsza grupa z klasy 2a.

2022-03-28

Wyniki szkolnego konkursu na mema

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie graficznym na najlepszy MEM o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:

W kategorii klas 4-6
Lena Dułak kl.4a - nagroda
Kornelia Mielewczyk kl.5a - wyróżnienie
Michał Kulasiewicz kl.5a - wyróżnienie

W kategorii kl. 7-8
Patryk Naczk kl.8c - nagroda

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

2022-02-11

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w roku 2022 obchodziliśmy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs, którego zasady są bardzo proste. Stwórz mema  w formie elektronicznej o bezpieczeństwie w sieci. Wykaż się kreatywnością i pomysłowością. Mem nie może personalnie nikogo obrażać ani wyśmiewać, nie może być wulgarny. Prace konkursowe wysyłamy za pomocą aplikacji  Teams.

2022-01-23

Robotyka klasa 2a pierwsze zajęcia

W styczniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła kolejna grupa dzieci z klasy 2a.

2021-12-03

Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY”

Pomorski Kurator Oświaty ogłasza Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY” na krótki film o uczniowskich zainteresowaniach organizowany w ramach projektu „Jesteśmy razem!” wspomagającego działania wychowawcze szkół i placówek w województwie pomorskim w roku szkolnym 2021/2022.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu jako sposobu na zapobieganie zachowaniom społecznie niepożądanym oraz niwelowanie negatywnych skutków pandemii. Prace można składać do 31 stycznia 2022 r.

2021-10-24

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021 w naszej szkole - myśl, baw się i koduj

W tym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w największym, programistycznym wydarzeniu w Europie: Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek 2021, który tym razem trwał od 9 do 24 października. 
Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego, jak nasi uczniowie bawili się podczas nauki programowania i kodowania w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania.

2021-10-01

Nauka programowania robotów dla dzieci "MAŁY KONSTRUKTOR" w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach kółka "Mały Konstruktor". Podczas pierwszych zajęć zapoznali się z budową klocków Lego WeDo i programem Lego Education. Zbudowali i zaprogramowali swoje pierwsze budowle. 

2021-01-24

Półfinaliści Pix Programming Challenge 2020

Półfinały Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Pix Programming Challenge 2020.

2021-01-18

Galeria prac wykonanych w programie MS Paint

Zapraszam do obejrzenia prac wykonanych podczas zajęć zdalnych, w programie MS Paint, przez uczniów kl.4a i 4b.

2020-10-30

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Nasza szkoła uczestniczyła w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbył się on w dniach 10-25 października.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja organizowana jest na...
2020-10-08

Kółka z informatyki w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Centrum Mistrzostwa Informatycznego to Ogólnopolski projekt grantowy, którego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl/

W roku szkolnym...

2020-10-02

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny "Bóbr"

Już piątego października ruszają zapisy do próbnego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr!  Tegoroczny konkurs, pomimo wszystkich zawirowań, jakich dostarczył nam rok 2020, odbędzie się bez przeszkód i w standardowej formule. Bóbr 2020 przeprowadzony zostanie jak co...

2020-10-01

Aplikacja i konkurs PixBlocks

Drodzy uczniowie,

Pracownicy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznani zapraszają uczniów szkół podstawowych do nauki za pomocą aplikacji oraz udziału w darmowym konkursie. Więcej szczegółów pod adresem: