Aktualności

2022-09-22

"Bezpieczna Droga do Szkoły"

W czwartek 22 września odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" dla uczniów klas 1-3 z przedstawicielami Policji z Lęborka oraz maskotką Mrówka.  
Podczas spotkania dzieci utrwaliły  podstawowe  zasady bezpieczeństwa na drodze.  Dowiedziały się, jakie znaczenie mają znaki drogowe, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jeździć rowerem, dlaczego ważne jest zapinanie pasów w samochodzie i co robić, by być jako pieszy widocznym po zmroku.  
Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że wzorowo będą te zasady stosować w praktyce! Na pamiątkę spotkania każdy uczeń dostał od „Mróweczki”  znaczek odblaskowy oraz kolorowankę.  

2022-09-20

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele na całym świecie organizują wiele zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Wszystko zaczęło się od książki pewnego amerykańskiego pisarza pt. "The Dot", co znaczy kropka. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dziś w swoje talenty plastyczne, taneczne oraz zręcznościowe mogli odkrywać nasi uczniowie podczas aktywnych przerw. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek i specjalnych aplikacji podczas zajęć. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.

2022-09-19

Mamy nowy Samorząd Uczniowski !

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.  W tajnym glosowaniu swój glos mógł oddać każdy uczeń z klas 4-8.
Wybór naszych uczniów padł na  Marię Rybarczyk z kl.8b –przewodnicząca oraz Małgorzatę Zielińską z kl.8a-z-ca przewodniczącej. Liczymy na owocną współpracę ze społecznością uczniowską. Od jutra możecie zgłaszać swoje propozycje, sugestie starszym koleżankom.
Raz jeszcze gratulujemy!

2022-09-18

Wycieczka klas 8a i 8c do miejsca pamięci w Piaśnicy

Dzięki inicjatywie pana Rafała Gajewskiego (Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Turystyki i Polityki Społecznej Rady Gminy Nowa Wieś Lęborska) uczniowie  klas 8a i 8c mieli możliwość bezpłatnego  wyjazdu do Piaśnicy.
Wycieczka  miała na celu przybliżenie (najstarszym uczniom naszej szkoły)  historii zbrodni piaśnickiej – jednej z pierwszych masowych zbrodni popełnionych przez Niemców w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Uczniowie odwiedzili masowe groby ofiar, kaplicę i pomnik poświęcony zamordowanym.    
Dzięki wsparciu pana wójta Zdzisława Chojnackiego – otrzymaliśmy transport.  Pan Krzysztof Pruszak (Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury  w Nowej Wsi Lęborskiej) ufundował dla dzieci słodki poczęstunek i napoje, a pani Kamilla Knap – Wrześniewska (dyrektor Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej) zaprojektowała i przekazała  wszystkim uczestnikom ulotki informacyjne dotyczące zwiedzanego miejsca.
Za wszystko serdecznie dziękujemy!

2022-09-18

Gdynia Dzieciom

Dnia 16.09.2022r. uczniowie klas 1-3 wzięli udział w bezpłatnym seansie, w lęborskim kinie ,,Fregata’’. Już po raz jedenasty odbyły się pokazy filmów w ramach przeglądu ,,Gdynia Dzieciom’’ Przegląd jest częścią Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, najważniejszej polskiej imprezy filmowej. Dzieci miały okazję do kontaktu z wartościowymi animacjami: ,,Warszawska Syrenka’’, ,,O niezwykłej przyjaźni’’, ,, O drwalu i diable’’, ,,Apolejka i jej osiołek’’. Na koniec prowadzący sprawdził ile dzieci zapamiętały z wyświetlanych animacji. Dzieci bardzo chętnie się zgłaszali i aktywnie uczestniczyli w udzielaniu odpowiedzi, jednak nagrody otrzymało tylko 6 uczniów naszej szkoły. Dziękujemy

2022-09-16

Narodowe Czytanie

W pierwszych tygodniach września 2022r.  w ramach Narodowego Czytania - uczniowie naszej szkoły czytali i nagrywali ,,Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. W ten sposób cała społeczność szkolna uczciła dwusetną rocznicę publikacji ,,Ballad i romansów". Utrwaliliśmy przede wszystkim lektury obowiązkowe, takie jak: ,,Świtezianka”: ,,Pani Twardowska”, ,,Powrót taty” i „Lilije”.

2022-09-14

Doświadczenia w klasie 7

Uczniowie klasy siódmej wykonali swoje pierwsze doświadczenie na lekcji chemii. W czasie zajęć uczyli się odróżniać zjawisko fizyczne od reakcji chemicznej. Proste doświadczenia chemiczne pozwalają na oswojenie się ze sprzętem oraz metodą wykonania. Wszystkie dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem.

2022-09-14

Zajęcia rozwijające w klasie 6b

Podczas pierwszych zajęć uczniowie udali się na przyszkolną kwietną łąkę, gdzie rozpoznawali gatunki roślin miododajnych za pomocą różnych aplikacji. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

2022-09-07

Oblatani w pomaganiu

W maju 2022 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu „Oblatani w pomaganiu”. Projekt zakładał stworzenie łąki dla pszczół.

Dzieci przy pomocy panów konserwatorów przygotowały teren do wysiania nasion łąki kwietnej. Pod koniec czerwca uczniowie wysiali otrzymane nasiona. Na początku łąkę należało regularnie podlewać. Po około 8 tygodniach rośliny zaczęły kwitnąć. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

2022-09-07

Eko – szkoła

W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie brali udział w ogólnopolskim projekcie Eko – szkoła. Żeby zdobyć tytuł Eko – szkoły należało wykonać szereg zadań, które znalazły się w Eko – raporcie. Nasza szkoła spełniła wszystkie wymagania i po raz trzeci otrzymała tytuł Eko –szkoły.

2022-09-06

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na ucznia klasy pierwszej

1 września 2022 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego połączone z jedną z piękniejszych ceremonii odbywających się w naszej szkole, czyli przyjęciem najmłodszych kolegów w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. 
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor Grażyny Wójcik, która powitała zebranych gości i skierowała ciepłe słowa do przyszłych pierwszoklasistów. W obecności rodziców, dyrekcji i wychowawczyń odbyło się Ślubowanie, po którym nastąpiło  symboliczne pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  Po części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.  
Wszystkim naszym uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce i samych wspaniałych chwil w szkole. 

2022-09-05

Obiady

Od 12.09.2022 będą wydawane obiady w szkole. Opłata za wrzesień wynosi 75zł.

2022-09-03

Dowozy

Aktualne przystanki na trasie do Czarnówka w załączniku.

Załącznik