Aktualności

2022-12-11

Mikołajkowa Akcja Pomocy Zwierzętom ze Schroniska w Małoszycach.

W piątek  9 grudnia 2022r.   zakończyliśmy    tegoroczną akcję zbierania karmy dla  zwierzaków  ze schroniska dla bezdomnych psów i kotów   w Małoszycach. Wszyscy, uczniowie  i nauczyciele z naszej szkoły, którzy  kochają zwierzęta wspomogli tę  akcję.  Spisaliście się na medal! Właściciele  schroniska  nie kryli wzruszenia , bardzo dziękują  Wam wszystkim za dobre serce i pomoc. DZIĘKUJĘ w imieniu tych , co tylko zamerdają  wesoło ogonkiem na nasz widok!

2022-12-10

Świąteczne tangramy - Mikołajki na lekcji matematyki w klasie 5a

6 grudnia podczas lekcji matematyki uczniowie klasy 5a uczyli się geometrii przy pomocy świątecznych tangramów. Uczniowie pracowali w parach. Ich zadanie polegało na pocięciu otrzymanych tangramów i ułożeniu z nich świątecznych obrazków. Mogli korzystać z wzorów znajdujących się na tablicy lub układać czworokąty i trójkąty według własnego pomysłu. Dzieci bardzo ładnie pracowały. Powstały piękne i pomysłowe prace. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-12-10

Ozdabianie pierników w klasie 5a

Uczniowie klasy 5a zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowali w szkole pyszne świąteczne pierniczki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników jest zupełnie inny. Mają one bowiem różne kształty, udekorowane zostały rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu pierniczki zostały spakowane, a teraz czekają na kiermasz , który odbędzie się podczas Białego Koncertu :)

2022-12-10

Wir stellen die deutschsprachigen Länder vor

Nataniel Powideł z kl.8a zdobywcą III m. w Gminnym Konkursie z języka niemieckiego ,, Wir stellen die deutschsprachigen Länder vor "Gratulujemy!

2022-12-10

Przygotowania do Białego Koncertu kl.4a

Klasa 4a w ramach przygotowań do Białego Koncertu, wybrała czwartkowe popołudnie aby wspólnie z rodzicami przygotować wieńce bożonarodzeniowe. Przy ciepłej herbatce, świątecznej muzyce , pogodnych nastrojach, wzorowej frekwencji i świetnej organizacji ,udało nam się stworzyć wspaniałe wieńce, które z pewnością ozdobią wiele nowowiejskich domów... A oto nasze dzieła

2022-12-10

MAGIA ŚWIĄT

Nasi uczniowie nagrodzeni w Powiatowym Konkursie Artystycznym dla dzieci i młodzieży "Magia Świąt", organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. Gratulujemy.

2022-12-10

RODZINNE MIKOŁAJKOWE WARSZTATY W KLASIE 3a

We wtorkowy wieczór 6 grudnia w ramach przygotowań do kiermaszu na  Biały Koncert odbyło się rodzinne dekorowanie pierniczków. Uczniowie klasy 3a i ich rodzice przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek kolorową polewą i barwnymi posypkami dekorowali pierniki według własnych pomysłów. Każdy z nich dołożył wszelkich starań, by ich dzieła prezentowały się jak najpiękniej. Po udekorowaniu każde z dzieci miało okazję skosztować swojego wyrobu, a także pysznych gofrów przygotowanych przez mamę Olka. Dzieci odwiedził również Mikołaj. Ten wieczór będzie na długo w naszej pamięci.

2022-12-08

Krajobraz kaszubski jesienią

W tym roku piękna jesień stała się inspiracją do wykonania przepięknych prac plastycznych. W dniu 28 listopada 2022 roku zostały wręczone nagrody i wyróżnienia w Konkursie Plastycznym "Krajobraz kaszubski jesienią" zorganizowany przez P. J. Buniek, P. M. Jelińską- Sas  i P. D. Główczewską. 
Nagrody otrzymali:
I. miejsce: 
  Liliana Dawid
 Maksymilian Kobiela
II miejsce:       
  Hanna Jaroń
  Zuzanna Drwięga
III miejsce:       
  Anna Metera
  Jerzy Dębski
Wyróżnienia otrzymali: Adam Makurat, Lena Brodalska, Pola Okrój, Maja Kendyś, Lila Lis i Maja Augustyniak. 
Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy nagrodzonym. Do zobaczenia za rok :)

2022-12-08

SUKCES NASZYCH UCZENNIC W POWIATOWYM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczennica naszej szkoły Nicola Mielewczyk zajęła I miejsce, a Hanna Garbaczewska II miejsce w Powiatowym Festiwalu Twórczości "Czego szuka młoda sztuka" w kategorii wokal, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku. Gratulujemy serdecznie.

2022-12-07

MIKOŁAJKOWE ZAJĘCIA CZYTELNICZE KLAS TRZECICH

Uczniowie klas 3 z okazji mikołajek udali się na świąteczną lekcję do Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. Podczas zajęć dzieci poznały życiorys Mikołaja oraz z zapałem uczestniczyły w przygotowanych zabawach i zadaniach. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

2022-12-06

Rozstrzygnięcie Powiatowego Festiwalu Twórczości "Czego szuka młoda sztuka..." - kategoria MUZYKA

Wśród osób ZAKWALIFIKOWANYCH do udziału w II części Powiatowego Festiwalu Twórczości "Czego szuka młoda sztuka..."  znalazły się uczennice naszej szkoły:  
Pola Boetcher – „Nowe dni”  
Nicola Mielewczyk - "Hymn" 
Hanna Garbaczewska - "Między ciszą, a ciszą" 

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny etap! 
https://www.facebook.com/MDKLebork/posts/518392730326363 

2022-12-06

W krainie kurokota, czyli mikołajkowy wyjazd do kina klas 1 - 3

5 grudnia uczniowie klas 1-3  wybrali się do kina Fregata w Lęborku na film animowany pt. „Nel i tajemnica kurokota”. To niezwykła opowieść o dzielnej Nel. Dziewczynka wyruszyła na misję ratowania królestwa Mgiełkogrodu z rąk przebiegłego Tristana, który przemienił przyszłego króla w kurokota – pół kurczaka, pół kota. 
Ta pełna przygód i emocji bajka uświadomiła nam, jak ważna jest przyjaźń. Po seansie zadowoleni wróciliśmy do szkoły. 
To był bardzo udany wyjazd. 

2022-12-06

“IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

Nasza szkoła bierze udział w  kolejnej – piątej już edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie.  

W ramach tego przedsięwzięcia zachęcamy dzieci oraz młodzież do wysyłania w okresie przedświątecznym tradycyjnych kartek bożonarodzeniowych. Głównym celem kampanii jest  bowiem zwrócenie uwagi polskich rodzin na to, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególnie pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych, zwłaszcza w dzisiejszym, cyfrowym świecie, w którym bardzo ważną rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.  

2022-12-06

Sukcesy uczniów w Powiatowym Konkursie Méster Bëlnégò Czëtaniô

Dwoje uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych w ramach Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô będą reprezentowały powiat lęborski w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. 
Są to: 
w kategorii klas 3-4 Szymon Główczewski - 1 miejsce, 
w kategorii klas 5-6 Maja Dziembowska- 1 miejsce. 
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!