Aktualności

2022-06-28

Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna znajduje się w załączniku.

Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przyjętych do klas pierwszych odbędzie się 30 sierpnia 2022r o godz. 15.30 na patio szkoły.

Zapraszamy

Wyprawka szkolna - załącznik

2022-06-27

Certyfikat Ratowników Czytelnictwa

Pierwszy rok pracy w Ogólnopolskim Programie Ratownicy Czytelnictwa 2021/2022 za nami! Na dowód całorocznych działań czytelniczych otrzymaliśmy certyfikat, który ,,dodaje skrzydeł” i cieszy! Ogromnie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom! Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie podnieść poziom czytelnictwa w szkole, regionie, Polsce!
Chętnie zaangażujemy się w akcję w nowym roku szkolnym! 
Była to niesamowita przygoda! 

2022-06-26

Uroczystość 25-lecia nadania imienia naszej szkole

         15 czerwca 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej w  Nowej Wsi Lęborskiej świętowała jubileusz 25-lecia nadania placówce imienia Strażaków Polskich.
         Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, następnie zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie przeszli do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.
         Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas:  Pan Romuald Bieniasz-Krzywiec - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku,  Pan Zdzisław Chojnacki - Wójt Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Pani Monika Włusek- zastępca Wójta,  Pani Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Pan Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka, bryg. Wojciech Berent - zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,  bryg. Piotr Krzemiński  -  Komendant Powiatowy PSP w Lęborku, st. kpt. Dawid Główczewski -  zastępca Komendanta PSP,  Marcin Elwart - Komendant OSP NWL,  ksiądz  Mariusz Stalka - Proboszcz Parafii pw.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Marii Panny,  Pan Zdzisław Korda - Przewodniczący Rady Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej i radnych NWL, Dyrektorzy  placówek oświatowych, opiekuńczych i wychowawczych gminy, przedstawiciel Rady Rodziców, strażacy ochotnicy, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, rodzice i przyjaciele szkoły.
 

2022-06-26

Ognisko klasowe

23 czerwca na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 4a bawili się przy ognisku. Impreza rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i pianek. Były też różne słodkie smakołyki. Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu, które sprawiły dzieciom wiele radości i uciechy. Te miłe chwile na pewno długo pozostaną w naszej pamięci. 

2022-06-26

Podsumowanie roku artystycznego i sportowego - Dzień Sportu

We wtorek, 21.06.2022r, w naszej szkole rozgościł się sport. Na początku był apel, na którym przedstawiono najlepszych sportowców szkoły. Wyniki z podium przedstawiają się następująco. Dziewczęta młodsze: Michalina Żmija, Basia Pińska, Klaudia Malek. Dziewczęta starsze: Justyna Filip, Weronika Motas, Zosia Solska. Chłopcy młodsi: Konrad Metera, Jakub Kostka, Tomasz Migowski. Chłopcy starsi: Oskar Kostka, Maciej Mikołajczyk, Adam Gorski. 

Radny Gminy Nowa Wieś Lęborska ufundował dla najlepszych sportowców nagrody. Wyróżnieni zostali: Michalina Żmija, Weronika Motas, Konrad Metera i Adam Gorski

Po części oficjalnej ruszyliśmy do zabawy. Rozegraliśmy klasowe biegi sztafetowe i przeciąganie liny. Emocje dorównywały tym, które towarzyszą wielkim imprezom sportowym. Wspaniały doping wychowawców, koleżanek i kolegów z klasy, niósł młodych biegaczy jak na skrzydłach. 

Po takich emocjach wszystkim dobrze zrobiły lody. Można było po nich, z podwójną energią, zabrać się do dyscyplin indywidualnych. Rzucali kaloszem i kapeluszem, żonglowali, strzelali do bramki, skakali, ścigali się w workach i wiele, wiele innych. To był dzień pełen radości i sportowych sukcesów!

2022-06-23

Wycieczka klas II do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast

22 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast, która produkuje różnego typu  izolatory na potrzeby krajowej oraz zagranicznej energetyki.

2022-06-23

Zosia Leszkowska z klasy 2b wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Uczennica klasy 2b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Podwórko- słoneczne podwórko''. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2022-06-22

Program „Umiem pływać”

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w  programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Dzięki temu programowi  uczniowie z klasy 3a i 3b nauczyli się podstaw pływania. Ta forma aktywności wspomaga profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych. Upowszechniania również aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie zaliczyli go i otrzymali dyplomy za uczestnictwo w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ 2022”

2022-06-19

Toruń miasto piernika i Kopernika

15.06.2022r. uczniowie klasy 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie tego pięknego miasta zaczęliśmy od wędrówki z przewodnikiem po malowniczej starówce położonej nad brzegiem Wisły. Następnie spacer uliczkami starego miasta: starówka, z jednym z najpiękniejszych gotyckich ratuszy w Europie, Krzywa Wieża, gotyckie spichlerze oraz Bazylika Katedralna, gdzie został ochrzczony Mikołaj Kopernik.
Zwiedziliśmy Bunkier Wisła - niemiecki schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej, obecnie muzeum interaktywne.
Byliśmy w Planetarium na pokazie "Wirująca Ziemia" i w Domu Legend Toruńskich gdzie przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.
Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach i poznaliśmy sekrety wypieku toruńskiego piernika.
Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń.

2022-06-19

Artur Dębski finalistą szkolnego konkursu programistycznego

Uczeń klasy 4a Artur Dębski został finalistą szkolnego konkursu programistycznego PixBlocks Programing Challenge 2022 w kategorii wiekowej: klasy 4-6.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

2022-06-16

Mamy nagrodzonych w Wielkim Maratonie Czytelniczym

14 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego konkursu  - Wielkiego Maratonu Czytelniczego, przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska. Miło nam poinformować, że z grona sześciu maratończyków dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone podczas uroczystej gali. Tytuł laureata uzyskały Hanna Garbaczewska i Agata Pilarska z klasy II a.    

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkolnym maratończykom: wytrwałości w czytelniczych zmaganiach,  współpracy w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami oraz uzyskanych nagród. 

Podziękowania kierujemy także do  rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci. 

 

2022-06-14

Chemiczny Mol 2022

10 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku odbył się powiatowy konkurs chemiczny “Chemiczny Mol 2022”.
Zakres materiału był bardzo obszerny i obejmował: całość chemii nieorganicznej (zgodny z programem kształcenia chemii w szkole podstawowej) oraz pojęcia wykraczające poza program takie jak mol, masa molowa, objętość molowa, stężenie molowe i podstawowe zagadnienia chemiczne dotyczące ochrony środowiska.
W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Krzysztof Tomkowicz zajął 4 miejsce, a Stanisław Wojtkiewicz 6. GRATULACJE!

2022-06-13

Zakończenie projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy II a i II b w tym roku szkolnym brali udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – edycja III „Poznajemy zawody”. Wykonywaliśmy mnóstwo zadań związanych z przeczytanymi lekturami. Po zrealizowaniu wszystkich modułów klasy otrzymały CERTYFIKAT potwierdzający udział w projekcie i realizację wszystkich zadań projektowych. To była bardzo ciekawa podróż, dzięki której poznaliśmy różne zawody, ale też ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem :)