Aktualności

2021-11-09

„CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” w klasach II

Uczniowie klas II w obecnym roku szkolnym również przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki”. 
 

2021-11-09

Konkurs matematyczny „Matematyka i Pieniądze” - zapraszamy

Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „MATEMATYKA I PIENIĄDZE 2021” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Więcej szczegółów na stronie internetowej:
www.matematyka.akademiamlodziezowa.pl 
 

2021-11-07

Lekcja biologii w klasie 5b

Na biologii uczniowie poznawali budowę komórki zwierzęcej. Podczas lekcji korzystano z rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki aplikacji Quiver dzieci mogły obejrzeć wnętrze komórki w 3D. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem.

2021-11-06

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Coraz bliżej święta - Eko święta" 2021

Zachęcamy do udziału w Powiatowy Konkurs Plastyczny "Coraz bliżej święta - Eko święta".

Przedstaw świąteczną aranżację ozdoby bożonarodzeniowej w dowolnej formie płaskiej lub przestrzennej wykonanej z materiałów naturalnych lub surowców wtórnych np. drewna, sznurka, papieru, plastiku, kapsli, gazet, drutu oraz materiałów nadających się do recyklingu itp. Liczy się pomysł! 

2021-11-05

Szkolny Konkurs Plastyczny „ Krajobraz Kaszubski … jesienią”

Jesienne miesiące to czas, w którym przyroda rozpieszcza nas barwami… to świetny moment, by utrwalić to piękno w obrazach. Nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli więc udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „ Krajobraz Kaszubski … jesienią”. Oto jego laureaci. Nagrody zdobyli: Artur Onasz kl.1c, Stasiu Ramczyk 1b, Kinga Lewandowska 2a, Hania Jaroń 2b, Zosia Wrońska 3b . Wyróżnienia zdobyli:Hanna Dąbrowska 1a, Jakub Szadkowski 1b, Zuzanna Drwięga 1b, Franek Sas 2b, Hania Garbaczewska 2a . Podziękowania dla Wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie, wykonaliście przepiękne prace! Zapraszamy do Galerii na korytarzu klas młodszych.

2021-11-04

Uczniowie 8b z wizytą w Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku

27 października 2021r., uczniowie klasy 8b odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Wycieczka odbyła się w ramach realizacji zajęć z przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa. Jej głównym celem było przede wszystkim przybliżenie i przedstawienie specyfiki zawodu i zakresu działań straży pożarnej oraz kształtowanie właściwych postaw ratowniczych.

2021-11-04

Weź udział w Lidze Matematycznej!

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w kolejnej edycji Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego, konkursu dla miłośników królowej nauk – MATEMATYKI. Wszystkich, którym wielką przyjemność daje rozwiązywanie ciekawych zadań i intrygujących zagadek logicznych, chcą spędzić twórczo czas, zachęcamy do rywalizacji.
Więcej informacji znajduje się na stronie https://ligamatematyczna.apsl.edu.pl/

 

2021-11-03

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR

Oficjalnie i uroczyście zapowiadamy XVI już edycję Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr! Planujemy, że tegoroczny konkurs, pomimo wszystkich zawirowań, odbędzie się w formule sprzed pandemii, a więc zostanie przeprowadzony w szkołach przy pomocy niezawodnej i sprawdzonej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.  Tym uczniom, którzy dotychczas nie brali udziału w konkursie, polecamy zadania próbne z 2021 roku, a także zadania z wcześniejszych edycji. 
Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie zarejestruj się na platformie dzwonek.pl i zgłoś chęć udziału nauczycielowi od informatyki lub wychowawcy.
Więcej informacji na stronie: https://www.bobr.edu.pl/

2021-11-03

Konkurs na najpiękniejszy różaniec

Prezentujemy prace wykonane przez uczniów i wyniki.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

2021-11-03

Październik Miesiącem Świadomości Dysleksji pod hasłem JESTEŚMY RÓŻNI - JESTEŚMY RAZEM

W tym roku Polskie Towarzystwo Dysleksji obchodzi   swój jubileusz - 30-lecie istnienia. W związku z tym przez cały październik podejmowaliśmy różne działania dotyczące tematyki dysleksji. Zainicjowaliśmy je wyjątkowo wcześnie, bo już 29 września udziałem w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Poza głośnym czytaniem uczniowie brali udział w innych, związanych z zagadnieniem dysleksji, ciekawych projektach. Były wśród nich  zadania czytelnicze, plastyczne, ortograficzne, które doskonaliły koncentrację uwagi, pamięć oraz funkcje językowe i percepcyjno- motoryczne.  Głównym celem akcji było propagowanie wśród nauczycieli, rodziców, uczniów wiedzy o dysleksji oraz przekazywanie informacji na temat sposobów udzielania pomocy dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania.  

2021-11-02

Zegary - projekt klasy 4a

Uczniowie klasy 4a w ramach lekcji matematyki stworzyli własne oryginalne zegary do nauki godzin. Gratulujemy pomysłów :)

2021-10-31

Szkoła pamięta

Nasza Szkoła w minionym tygodniu wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji #Szkoła pamięta. Akcja miała na celu przybliżenie uczniom lokalnego miejsca pamięci związanego z historią Polski. Miejsce, które skłania Nas do zadumy i refleksji to stary cmentarz w Krępie Kaszubskiej. Jest to cmentarz ofiar Marszu Śmierci - tym mianem określono morderczą ewakuację więźniów obozu koncentracyjnego w Stutthofie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji wraz z wystawą prac, którą wykonały dzieci z klas 1-3. Pamiętajmy w najbliższych dniach nie tylko o swoich najbliższych zmarłych, ale również o bohaterach, którzy zginęli zapisując się w historii Naszego kraju. 

 
2021-10-31

Dzień postaci z bajek