Aktualności

2022-04-06

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

 Nasza wszechstronnie uzdolniona uczennica - Dorota Suszko z klasy 8a - została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego! Wielokrotnie  nagradzana na licznych  konkursach polonistycznych, muzycznych, teatralnych i recytatorskich, od czwartej klasy wykazywała się ogromnym zaangażowaniem, przygotowaniem i wiedzą! 

      Jest osobą niespotykaną, serdeczną, wrażliwą i pełną pasji. Wierzymy, że sukces naszej finalistki to kolejny krok  do następnych literackich dokonań! Rozwijaj skrzydła Dorotko! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Gratulujemy!

2022-04-05

Opłata za obiady

Należność za obiady za miesiąc kwiecień wynosi 68,00 zł. 

2022-03-31

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” - MODUŁ II

Jako drugą lekturę w projekcie edukacyjnym pt .„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” klasa trzecia wybrała książkę pt. „ Dzieci Pana Astronoma” pani Wandy Chotomskiej. Dzięki dzieciom Pana Astronoma, którzy nazywali się  Teleskopka i Teleskopek dokładniej zrozumieliśmy czym jest Układ Słoneczny, gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca oraz wiele innych ważnych rzeczy związanych z kosmosem. Najpierw oczywiście uzupełniliśmy nasze lekturniki, następnie stworzyliśmy „ Lekturkowe pudełka”, które przedstawiały to, z czym kojarzyła się nam przeczytana lektura oraz stworzyliśmy wspólnie komiks przedstawiający wybraną przez nas lekturą. Dzięki tej lekturze kosmos stał się dla nas bardziej zrozumiały. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny moduł.

2022-03-26

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Celem konkursu jest:

-Popularyzacja wśród uczestników Olimpiady wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach i zmianach klimatu.
-Aktywizacja do podejmowania działań na rzecz czystego powietrza.
-Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy i działania na rzecz czystego powietrza.
-Rozpowszechnianie bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych w edukacji.

Uczennice klasy 8a Klaudia Krygier i Dorota Suszko wykazały się bardzo dużą wiedzą i zakwalifikowały się do drugiego etapu. Gratulacje!

2022-03-25

Powitanie Wiosny przez uczniów klas 1-3

21 marca, zgodnie z tradycją klasy 1-3 powędrowały w pochodzie wiosennym, by pożegnać zimę. Uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny mnóstwem zabaw i atrakcji. Odbyły się m.in. podchody wiosenne, zabawy ruchowe i zagadki. Tego dnia było wiele uśmiechów i radości. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że są gotowi na spotkanie z Panią Wiosną. Wspólne obchody Pierwszego dnia Wiosny zintegrowały uczniów klas 1-3, wytworzyły poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim były świetną zabawą! 

2022-03-25

Światowy Dzień Wody

We wtorek 22 marca na korytarzach klas 1-3 można było przyglądać się wielu ciekawym doświadczeniom z udziałem wody. Uczniowie ubrali się na niebiesko i starali się zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Każda osoba korzystająca tego dnia z wody do picia otrzymała znaczek kropelkoludka. W trakcie przerw dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody.

 

2022-03-25

Uczniowie klas II w Akademii Pana Kleksa – realizacja projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas II  zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie wybraliśmy „Akademię Pana Kleksa”. Drugoklasiści poznali pana profesora Ambrożego Kleksa – fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu. Mali czytelnicy z klas drugich na kartach omawianej książki ujrzeli taką szkołę, w której z pewnością każdy chciałby się uczyć: pozbawioną ocen i rywalizacji, nadmiaru przedmiotów i niepotrzebnych do przyswojenia wiadomości. 

2022-03-22

Pierwszy dzień wiosny w 7c i 8c

2022-03-20

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Dominika Krajewska z klasy 7c zakwalifikowała się do ostatniego  3. etapu  konkursu kuratoryjnego  ogólnopolskiego "Reading brings us unknown friends ". Konkurs składa się z 3 etapów. Każdy z nich wymaga przynajmniej miesięcznego przygotowania. Przejście do kolejnego etapu wymaga nie tylko bardzo dobrej znajomości treści książek, lecz również sprawnego posługiwania się j.angielskim. W pierwszym etapie test był opracowany w oparciu o  książkę Ann of Avonlea, drugi etap to Christmas Carol  i The Adventures of Sherlock Holmes, trzeci etap to 3 pozycje The Secret Garden, Alice in Wonderland oraz The Little Women.

Gratulacje dla Dominiki  za wielką pasję do czytania, wytrwałość oraz świetną znajomość języka angielskiego. 

"Trzymamy kciuki!

2022-03-16

Ruszyła kolejna akcja - pomaganie to dobre działanie

 

2022-03-16

Dzień Solidarności

2022-03-15

Zajęcia rozwijające w klasie 5b

W trakcie zajęć rozwijających dzieci poznały zjawisko fizyczne – napięcie powierzchniowe, a następnie badały je podczas doświadczeń z bańkami. Na kolejnych zajęciach dowiedziały się dlaczego samoloty latają. Każdy mógł zbudować samolot, a na zakończenie odbył się konkurs na najdalej lecący samolot. Najlepszymi budowniczymi okazali się Marysia i Franek, ich samoloty poleciały najdalej.

2022-03-15

MINISTER EDUKACJI I NAUKI Przemysław Czarnek

https://www.gov.pl/attachment/3206fc78-3f22-4e06-a300-1b492681535e

2022-03-13

Dzień Kobiet w klasach 1-3

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi Paniami zorganizowali dla swoich koleżanek zabawy, konkursy, nie zabrakło też pląsów. Chłopcy zadbali, aby ich koleżanki poczuły się wyjątkowo, dlatego nie zapomnieli o złożeniu życzeń i obdarowaniu ich drobnymi upominkami. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy świetnie się bawili. Czego dowodem są zdjęcia zamieszczone w prezentacji, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy:)