Aktualności

2023-03-18

Artystyczne Labolatorium w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego

Klasy 1-3 w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego wzięły udział w Emocjonalnych Laboratoriach Artystycznych.
Głównym celem takiego laboratorium jest ekspresja twórcza uwzględniająca stany emocjonalne, sferę potrzeb i oczekiwań (uświadomionych i nieuświadomionych) – bez oceniania jej na poziomie estetycznym. Klasy zorganizowały swoje własne laboratoria artystyczne pod hasłem wybranej emocji np. radosny, smutny, przerażony, samotny, wdzięczny, spokojny. Wykorzystali różne techniki. Zobaczcie- jak im się to udało.

2023-03-09

Laureaci XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie  zostali:  
II miejsce w kategorii klas 6 - Zofia Powideł kl.6b
III miejsce w kategorii klas 6 - Adrian Jaskulka kl.6a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

2023-03-09

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MY ZNAD BAŁTYKU” DLA ŚWIETLIC

I. Adresaci: 
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczęszczający do świetlicy szkolnej. 
II. Cele konkursu: 
- rozbudzanie zainteresowania naszym regionem nadmorskim; 
- rozwijanie twórczej aktywności uczniów; 
- rozwijanie zdolności manualnych. 
III. Formy prac plastycznych:  
malarstwo, rysunek, pastele, techniki mieszane (z wyłączeniem plasteliny i materiałów sypkich). 
Format: A4, A3. 
1. Do prac należy dołączyć dane autora: imię i nazwisko, klasę, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca oraz nr kontaktowy szkoły lub nauczyciela. 
2. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora. 
3. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez rodziców zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych ich dzieci na potrzeby konkursu (do pobrania od nauczycieli świetlicy). 
IV. Termin  
Prace należy dostarczyć do nauczycieli świetlicy do 27.03.2023 r. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:)

2023-03-09

NAUCZYCIELE ŚWIETLICY ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ” dla uczniów klas 1-3

Prace należy wykonać indywidualnie i samodzielnie na kartce z bloku w formacie A4, techniką dowolną - płaską (bez użycia materiałów sypkich) – prace należy odpowiednio zabezpieczyć. 
• Prace będą oceniane pod względem samodzielności, pomysłowości w interpretacji tematu i estetyki.  
• Nagrodzone prace na etapie szkolnym będą wysłane na etap ogólnopolski, a autorzy tych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody. 
• Prace konkursowe nie będą zwracanie i przechodzą na własność organizatora.  
• Udział w konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu oraz zgodą na upublicznienie prac i danych osobowych. (zgoda na udział w konkursie do pobrania u nauczycieli świetlicy szkolnej). 
Prace należy dostarczyć do nauczycieli świetlicy do 04.04.2023 r. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:)

2023-03-01

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto ma  przypominać nam o  bogactwie i  różnorodności językowej oraz podkreślać wartość języka dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. 
      W ramach święta, w czasie zajęć logopedycznych uczniowie klas I- III poznawali  wybrane związki frazeologiczne. Dzieci słuchały krótkich opowiadań z książki Grzegorza Kasdepke pod tytułem „Co to znaczy…”, a następnie, po omówieniu tworzyły prace plastyczne z wybranym związkiem frazeologicznym.  Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co znaczy między innymi: lecieć jak na skrzydłach, kwaśna mina, czarna owca, gruba ryba, łamać nad czymś głowę, mieć dwie lewe ręce, piorunować kogoś wzrokiem, stawać na rzęsach, słomiany zapał czy suszyć komuś głowę. 
      Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w zabawach językowych. Na patio szkoły pojawiło się 5 stacji  z różnymi zadaniami. Były wśród nich łamańce językowe, tangramy gramatyczne, krzyżówki i uzupełnianki ortograficzne oraz zadania związane z kaligrafią. Dla najwytrwalszych uczestników, którzy rozwiązali poprawnie wszystkie zadania nagrodą były bardzo dobre oceny z języka polskiego.
      Kolejnym elementem obchodów był szkolny konkurs na plakat z hasłem o języku ojczystym.  Najpiękniejsze teksty o naszym języku zostały wyróżnione. Nagrodzone klasy to 5b i 8d. GRATULUJEMY!
      To był bardzo ważny i udany dzień. Pamiętajmy, że dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową. 

2023-02-27

Szkolny Konkurs MISTRZ ORTOGRAFII

      22 lutego odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu „Mistrz Ortografii”.  Wzięło w nim udział trzynaścioro uczestników z klas IV- VIII , którzy byli zwycięzcami  pierwszego etapu polegającego na napisaniu dyktanda.   
      W grupie finalistów znaleźli się: Szymon Główczewski, Hanna Czaja, Krzysztof Kusznierewicz, Antoni Mejna, Kornelia Mielewczyk, Julia Michałowska, Zofia Gołąbek, Małgorzata Kozłowska, Jakub Gudzio, Małgorzata Zielińska, Zofia Grabowska, Marianna Emilianów oraz Szymon Serwański.
      Tegoroczny konkurs polegał na rozwiązaniu 10 zadań ukrytych w kopertach oznaczonych kolorami. Na początku uczniowie losowali fragmenty liter, z których wspólnymi siłami układali nazwę koloru skrywającego ortograficzne zadanie. Wśród zadań były między innymi: dubble, krzyżówka, diagram, wykreślanka, tangram, rebusy oraz zagadki.
      Uczestnicy pracowali w bardzo dobrym tempie i z dużym zaangażowaniem rozwiązywali łamigłówki. Po podliczeniu punktów okazało się, że  Mistrzem Ortografii klas IV-VI została Zofia Gołąbek, a  klas VII-VIII Jakub Gudzio.
       Dziękujemy wszystkim uczestnikom i  gratulujemy zwycięzcom.

2023-02-27

Pożegnanie nauczycielki, Pani Grażyny Pospiesznej, która przeszła na zasłużoną emeryturę

  24 lutego 2023r. pożegnaliśmy wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły, Panią Grażynę Pospieszną, która odeszła na zasłużoną emeryturę. 
      Dyrekcja Szkoły oraz Grono Pedagogiczne wraz z uczniami -  ciepło pożegnali osobę zawsze zaangażowaną w życie naszej placówki. Ze wzruszeniem podziękowali za czas zaangażowania i aktywność zawodową. Przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego również pospieszyli z życzeniami dla przyszłej emerytki, która przez wiele lat troszczyła się o edukację i bezpieczeństwo uczniów. W ostatnich latach,  jako wychowawczyni świetlicy,  podejmowała szereg działań integrujących dzieci i młodzież, prowadziła także wiele akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących oraz koordynowała wolontariat uczniowski.
      Grażynko, jeszcze raz dziękujemy Ci  za olbrzymie serce, pracę i troskę   o sprawy szkoły!
      Życzymy, aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju. Spełniaj marzenia i pamiętaj, że  emerytura to czas, kiedy nic nie musisz,  a możesz… wszystko! 
      Mamy nadzieję, że zawsze z uśmiechem na ustach będziesz wspominać życie zawodowe!

2023-02-23

Luty - Miesiąc Życzliwości i Pozytywnego Myślenia

Klasa 5a, na lekcjach techniki i godziny wychowawczej, stworzyła notesiki życzliwości. W pięknie ozdobione, własnoręcznie zrobione kajeciki, koledzy i koleżanki z klasy wpisywali miłe słowa. Uczymy się, że warto widzieć w ludziach dobro i piękno.

2023-02-17

Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu świętowaliśmy 7 lutego. W ramach obchodów tego dnia uczniowie naszej szkoły przez dwa tygodnie rozmawiają na lekcjach informatyki o bezpieczeństwie w sieci, oglądają filmy edukacyjne i mają okazję zrobić sobie zdjęcia w szkolnej fotobudce. 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ramach godzin z wychowawcą w szeregu lekcji online dotyczących bezpieczeństwa w sieci (saferinternet.pl). Uczniowie klas 8 pod okiem psychologa szkolnego przygotowali krótkie informacje na temat tego „Jak radzić sobie z cyberprzemocą?”. Informacje te przedstawili podczas lekcji szkolnych innym klasom. Została przygotowana gazetka szkolna na temat „Bezpieczeństwa w sieci.”

Podczas zajęć kółka CMI uczniowie klasy 5a i 4a stworzyli kreatywną fotobudkę związaną z korzystaniem z Internetu i bezpieczeństwem w sieci. Powstały też kolorowe i wesołe rekwizyty. Uczniowie mieli okazję wczuć się w rolę fotografa i wykonywać kolegom i koleżankom wspaniałe zdjęcia. Do wykonania profesjonalnych zdjęć został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzieci świetnie się bawiły. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

2023-02-15

Pokaz żonglowania

W naszej szkole gościliśmy dzisiaj pana Janusza Chomontka, mistrza świata w żonglowaniu piłką. To polski sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi Rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek.
Karierę wyczynową rozpoczął w 1989 roku. Od tego czasu aż 19 razy ustanawiał i pobijał rekordy Guinnessa. Podczas spotkania mistrz zaprezentował żonglerkę różnymi piłkami, ilość podbić piłką w ciągu minuty. Nie zabrakło także konkursu na mistrza żonglerki wśród uczniów naszej szkoły. Pokaz żonglerki mistrza, cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

2023-02-12

Warsztaty z Mediacji Rówieśniczych

W środę 8 lutego odbyły się dla chętnych uczniów klas 7 i 8 wprowadzające warsztaty z Mediacji Rówieśniczych. Podczas zajęć uczniowie otrzymali wiedzę z zakresu mediacji rówieśniczej, komunikacji oraz rozwiązywania konfliktów. Zajęcia prowadzone były przez przez Panią Aleksandrę Wzorek w ramach realizowanego w naszej szkole programu Szkoła Myślenia Pozytywnego przy współpracy z@ Instytutem Edukacji Pozytywnej. Była to cenna i interesująca lekcja. Kontynuacja programu #NVCwszkole #Mediacjewszkole #razemtworzymyklimatszkoły program z zakresu zdrowia psychicznego MEiN.

2023-02-11

#CiastoKupujeszHospicjumBudujesz

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne zwróciła się z prośbą do Naszej Szkoły o przyłączenie do akcji #CiastoKupujeszHospicjumBudujesz. W piątek wszystkie ciasta zostały zapakowane w specjalne pudełka i przekazane Fundacji. Sprzedaż ciasta miała miejsce pod Lidlem 11 lutego od godz. 9.00. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup zamówionych okien i drzwi do hospicjum. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom zaangażowanym w akcję.

2023-02-11

Dzień Pozytywnego Myślenia

Nie od dziś wiadomo, że pozytywne myślenie dobrze oddziałuje na nas i nasz organizm! Dlatego właśnie 2 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pozytywnego Myślenia! Były quizy, zabawy oraz wiele innych działań, po których rosły nam skrzydła- a wszystko to w szalonych strojach, różowych okularach i barwnych okryciach głowy! Dziękujemy za tak pozytywną dawkę humoru oraz optymistyczną muzykę podczas przerw! ,,Wszystko się może zdarzyć , gdy głowa pełna marzeń” :))) - i o tym pamiętajmy każdego dnia!:)))