Aktualności

2022-03-25

Powitanie Wiosny przez uczniów klas 1-3

21 marca, zgodnie z tradycją klasy 1-3 powędrowały w pochodzie wiosennym, by pożegnać zimę. Uczniowie świętowali pierwszy dzień wiosny mnóstwem zabaw i atrakcji. Odbyły się m.in. podchody wiosenne, zabawy ruchowe i zagadki. Tego dnia było wiele uśmiechów i radości. Swoją pracą i zaangażowaniem uczniowie udowodnili, że są gotowi na spotkanie z Panią Wiosną. Wspólne obchody Pierwszego dnia Wiosny zintegrowały uczniów klas 1-3, wytworzyły poczucie wspólnoty, ale przede wszystkim były świetną zabawą! 

2022-03-25

Światowy Dzień Wody

We wtorek 22 marca na korytarzach klas 1-3 można było przyglądać się wielu ciekawym doświadczeniom z udziałem wody. Uczniowie ubrali się na niebiesko i starali się zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia. Każda osoba korzystająca tego dnia z wody do picia otrzymała znaczek kropelkoludka. W trakcie przerw dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody.

 

2022-03-25

Uczniowie klas II w Akademii Pana Kleksa – realizacja projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas II  zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie wybraliśmy „Akademię Pana Kleksa”. Drugoklasiści poznali pana profesora Ambrożego Kleksa – fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu. Mali czytelnicy z klas drugich na kartach omawianej książki ujrzeli taką szkołę, w której z pewnością każdy chciałby się uczyć: pozbawioną ocen i rywalizacji, nadmiaru przedmiotów i niepotrzebnych do przyswojenia wiadomości. 

2022-03-22

Pierwszy dzień wiosny w 7c i 8c

2022-03-20

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Dominika Krajewska z klasy 7c zakwalifikowała się do ostatniego  3. etapu  konkursu kuratoryjnego  ogólnopolskiego "Reading brings us unknown friends ". Konkurs składa się z 3 etapów. Każdy z nich wymaga przynajmniej miesięcznego przygotowania. Przejście do kolejnego etapu wymaga nie tylko bardzo dobrej znajomości treści książek, lecz również sprawnego posługiwania się j.angielskim. W pierwszym etapie test był opracowany w oparciu o  książkę Ann of Avonlea, drugi etap to Christmas Carol  i The Adventures of Sherlock Holmes, trzeci etap to 3 pozycje The Secret Garden, Alice in Wonderland oraz The Little Women.

Gratulacje dla Dominiki  za wielką pasję do czytania, wytrwałość oraz świetną znajomość języka angielskiego. 

"Trzymamy kciuki!

2022-03-16

Ruszyła kolejna akcja - pomaganie to dobre działanie

 

2022-03-16

Dzień Solidarności

2022-03-15

Zajęcia rozwijające w klasie 5b

W trakcie zajęć rozwijających dzieci poznały zjawisko fizyczne – napięcie powierzchniowe, a następnie badały je podczas doświadczeń z bańkami. Na kolejnych zajęciach dowiedziały się dlaczego samoloty latają. Każdy mógł zbudować samolot, a na zakończenie odbył się konkurs na najdalej lecący samolot. Najlepszymi budowniczymi okazali się Marysia i Franek, ich samoloty poleciały najdalej.

2022-03-15

MINISTER EDUKACJI I NAUKI Przemysław Czarnek

https://www.gov.pl/attachment/3206fc78-3f22-4e06-a300-1b492681535e

2022-03-13

Dzień Kobiet w klasach 1-3

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi Paniami zorganizowali dla swoich koleżanek zabawy, konkursy, nie zabrakło też pląsów. Chłopcy zadbali, aby ich koleżanki poczuły się wyjątkowo, dlatego nie zapomnieli o złożeniu życzeń i obdarowaniu ich drobnymi upominkami. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy świetnie się bawili. Czego dowodem są zdjęcia zamieszczone w prezentacji, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy:)

2022-03-08

DZIEŃ KOBIET W KLASIE II a

Obchody Dnia Kobiet w klasie II a odbyły się już 7 marca.  W tym szczególnym dniu męska część naszej klasy przygotowała dla swoich koleżanek moc niespodzianek: złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom, przygotowali laurki, upominki oraz poczęstowali dziewczynki słodkościami. Zorganizowano również niespodziankę dla dziewczynek:  na nasze spotkanie została zaproszona kosmetyczka pani Kasia oraz makijażystka pani Emilka (mama i ciocia naszej Ali). Panie zapoznały dzieci ze swoją pracą, niezbędnymi narzędziami do jej wykonywania, a w prezencie …. pomalowały dziewczynkom z okazji ich święta paznokcie oraz zrobiły każdej małej kobietce delikatny makijaż ;-) Radość była ogromna!!!

Korzystając z okazji raz jeszcze wszystkim kobietkom tym małym i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia :)

2022-02-28

Opłata za obiady

Należność za obiady za marzec 2022 wynosi 92,00 zł. Przed wpłatą pani intendentka prosi o telefon pod numer 607 799 443.

2022-02-28

1 MARCA OBCHODZIMY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Kim właściwie byli Żołnierze Wyklęci?

   W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści – w pełni podporządkowani Rosji Radzieckiej. Polska nie była państwem wolnym. Komunistyczne władze prześladowały tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary więzienia lub śmierć.  Członków konspiracji niepodległościowej, którzy po zakończeniu wojny podjęli walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość ojczyzny stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna pseudonim Inka.

2022-02-28

Pomoc dla ludności Ukrainy – jak wspierać w naszej okolicy?

Pragniemy poinformować, że zbiórki w naszej okolicy trwają, bądźmy solidarni i przekażmy materiały rzeczowe dla ludności Ukrainy!
Zbiórka w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej (dary można przynosić również do szkoły).

Co można przynieść?
- Materiały opatrunkowe,
- Żywność długoterminową,
- Środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itp.),
- Nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)

Zebrane w szkole przedmioty przekażemy do GOK-u.