Aktualności

2023-06-11

I miejsce w XIV Pomorskim Konkursie Poezji Uczniowskiej!

I miejsce w XIV Pomorskim Konkursie Poezji Uczniowskiej ,, Niektórzy lubią poezję” zdobył Konrad Metera z kl. 8c! Jego zwycięski wiersz ,,Mgła na Plantach” (powiązany z biografią noblistki Wisławy Szymborskiej, bo takie było konkursowe zadanie) możecie przeczytać już teraz!
Gratulujemy!!!

2023-06-11

Nagrody w Konkursie Poetyckim ,,Rytm i melodia” odebrane!

III miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Poetyckim zdobył Konrad Metera z kl. 8c, a wyróżnienie Nadia Lawrenc z kl. 8b! 
Gratulujemy!!!

2023-06-11

Albus - wyniki

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego ALBUS organizowanym corocznie przez Centrum Edukacji Szkolnej. 
Miło nam poinformować, iż Aliaksandra Shulha kl. 8a otrzymała wyróżnienie, a pozostali dyplomy uznania.
Życzymy dalszych sukcesów.

2023-06-09

„Trzymaj Formę"

W ramach programu Trzymaj Formę uczniowie klasy 3 zamienili się w kucharzy. Każdy z uczestników przyniósł niezbędne przybory i owoce winogrona, banany, kiwi i wiele jeszcze innych różnych owoców, gdzie wspólnie ruszyli do przygotowywania sałatek owocowych.

2023-06-09

Jak nie czytam, jak czytam! Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej

W środę 7 czerwca gościliśmy w świetlicy panią Darię z Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska, aby wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.  
Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty :-) 

2023-06-06

Podsumowanie projektu czytelniczego „ CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” w klasach trzecich

Uczniowie klasy III a i III b w bieżącym roku szkolnym brali udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – edycja IV „Podróżowanie przez czytanie”. Podczas zajęć lekcyjnych dzieci wykonywały mnóstwo zadań związanych z przeczytanymi lekturami. Po zrealizowaniu wszystkich modułów klasy otrzymały CERTYFIKAT potwierdzający udział w projekcie i realizację wszystkich zadań projektowych. To była bardzo ciekawa podróż, dzięki której poznaliśmy wiele nowych i ciekawych miejsc, ale też ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem. Przeróżne formy twórczego działania w ramach projektu pokazały, że czytanie i omawianie lektur wcale nie musi być nudne. 

2023-06-06

Dzień Dziecka w 1-3

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 zamiast tradycyjnych lekcji spędzili ten dzień w zupełnie innej odsłonie, bardzo aktywnie i kreatywnie. Niektóre grupy dzieci zabawiły się  w małych kucharzy- robili swoją czekoladę, którą zabrali do sowich domów. Piekli gofry, które później samodzielnie dekorowali bitą śmietaną i owocami, a następnie zajadali się nimi. Była pizza, były lody... Były zabawy na świeżym powietrzu, na placu zabaw piknik na zielonej trawie. Starsi uczniowie wybrali się na pieszo do Lęborka by wejść na Wieżę Ciśnień, z której mogli zobaczyć prawie cały Lębork. Ten dzień można z pewnością zaliczyć do udanych.

2023-05-31

Ogólnopolski konkurs fotograficzny " Matematyka w obiektywie"

Nasi uczniowie zostali laureatami Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie" organizowanego przez Centrum Popularyzacji Matematyki SIGNUM przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej.
I miejsce - Franciszek Torbicki kl.8d
II miejsce - Antoni Torbicki kl.8d
Serdecznie gratulujemy 

2023-05-31

Dominika Krajewska Laureatką Wojewódzkiego Konkursu

Uczennica naszej szkoły- Dominika Krajewska zakwalifikowała się jako 1 z 8 finalistów do Finału Wojewódzkiego Konkursu KASZUBI WCZORAJ I DZIŚ ,,Pomorscy Ojcowie Niepodległości''. Podczas III etapu zmierzyła się z 7 uczestnikami- każdy odpowiadał w formie ustnej na 5 wylosowanych pytań. Miło Nam poinformować, że Dominika zajęła 3 miejsce:) Już 15.06. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród.

2023-05-31

Wycieczka klasy 3b do FUNLANDII Dmuchanego Parku Rozrywki w Łebie

Uczniowie klasy 3b , w ramach nagrody za udział w konkursie plastycznym pt ,,Mój wymarzony park rozrywki''  otrzymali darmowe wejściówki do Dmuchanego Parku Rozrywki FUNLANDIA W Łebie. Zabawa była świetna, mnóstwo atrakcji - dmuchańce pod zadaszeniem i te na zewnątrz. Dzieci wróciły bardzo zadowolone. Bardzo dziękujemy właścicielom za miłe przyjęcie i super zabawę! Polecamy!

2023-05-29

„Morze nasze morze”- nagrody dla Leny i Julii Dułak

Uczennice naszej szkoły Lena Dułak (5b) i Julia Dułak (2c) zdobyły nagrody w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Morze nasze morze"  
Wielkie gratulacje dla dziewczyn! 
Brawo wy! 

2023-05-23

Majowe ognisko klas 5 w Obliwicach

22 maja klasy 5 wraz ze swoimi nauczycielkami wyruszyły na poszukiwanie przygody w Obliwicach. Dzieci zabrały ze sobą niezbędne gadżety: piłki, paletki do badmintona, kijki na ognisko. Rozpaliły ognisko. Upiekły kiełbaski, ziemniaki i pianki. Deser ufundował Pan Pruszak z GOK.  Wszyscy dobrze się bawili.

2023-05-22

Nasi na podium w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno- Językowym!

Cieszymy się ogromnie, że aż troje naszych uczniów zdobyło wysokie miejsca w konkursie. A są nimi:
Aleksandra Shulha kl.8a I m.
Franek Torbicki kl.8d II m. kategoria - praca artystyczna.
Antoni Torbicki również na najwyższym miejscu podium w kategorii prospekt reklamowy.
Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością realiów społeczno - kulturowych krajów niemieckojęzycznych. Gratulujemy!

2023-05-22

„Bezpieczeństwo dzieci na wsi”

W piątek 19 maja odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z pracownikiem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Lęborku. Głównym tematem spotkania było  ,,Bezpieczeństwo podczas zabaw i prac na wsi”.  
Dla naszych najmłodszych uczniów została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych, zwłaszcza w okresie wakacyjno-letnim. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej. Pogadankę uatrakcyjniły filmy edukacyjne, które w bardzo obrazowy sposób ukazały ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci, które nie przestrzegają zasad wpajanych im przez rodziców, a dotyczących pomocy dzieci w pracach rolniczych. 
Wszystkie dzieci zostały także zachęcone do udziału w konkursie plastycznym „Bezpieczeństwo na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, na temat inspirowany tytułowym hasłem konkursu.