Aktualności

2024-05-27

Ogólnopolskie Wybory Książek

28 maja br. (wtorek) uczniowie naszej szkoły będą brali udział w akcji pn. „Ogólnopolskie Wybory Książek” organizowanej przez redakcję branżowego miesięcznika „Biblioteka w Szkole” i środowisko bibliotek z całej Polski. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.
Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności. Więcej informacji: www.wyboryksiazek.pl

2024-05-26

Z okazji Dnia Mamy szkolny chór przesyła muzyczne życzenia

2024-05-24

Święto Patrona Szkoły


,,Gdy obowiązek wezwie mnie
tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie, siłę daj,
bym życie ludzkie ocalił."

2024-05-24

Sukces Mai Rydzewskiej z klasy 8a

Maja Rydzewska z klasy 8a otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Fotograficznym ,,Mój las – jak go widzę”, który został przeprowadzony i rozstrzygnięty w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach.  Dostrzeżenie  w lasach naszego powiatu ciekawego miejsca, elementu, widoku lub detalu i  ,,uchwycenie” go  na fotografii – nie było dla Mai trudne! Na co dzień przygląda się bogactwu natury i robi niepowtarzalne zdjęcia, dlatego gratulujemy sukcesu!

2024-05-24

Zosia Leszkowska z kl.4b w trzecim etapie Wojewódzkiego Konkursu ,,Kaligrafia na medal 2024”

Nasza czwartoklasistka Zofia Leszkowska  z kl. 4b awansowała do III etapu Wojewódzkiego Konkursu  ,,Kaligrafia na medal 2024”.
Pierwszy etap polegał na  starannym  przepisaniu wyznaczonego przez komisję fragmentu lektury.
W drugim etapie (dostarczoną listownie do Zespołu Szkół w Damnicy) pracę pisemną oceniało jury powołane przez organizatorów konkursu.
Trzeci etap (wojewódzki)  przewidywał udział zakwalifikowanych i wyłonionych przez komisję uczestników w pisemnym konkursie pięknego pisania  ,,na żywo” przed jury. Zosia rywalizowała z uczniami z klas 4-8 i była  jedną  z najmłodszych uczestniczek. W ciągu  30 minut przepisała (piórem wiecznym) wyznaczony fragment tekstu (zgodnie z zasadami kaligrafii)  i zrobiła to bezbłędnie! Sztuka pięknego pisania jest czymś, co pragnie rozwijać i kształcić, dlatego już trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w tej dziedzinie!
Gratulujemy!

2024-05-23

Niezapomniana wycieczka klas czwartych do Gdyni

Wycieczka do Gdyni już za nami. Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach, które pozostały miłą pamiątką po dniu pełnym wrażeń. Długo jeszcze będziemy wspominać wizytę w Akwarium Gdyńskim, wspaniały wykład o podwodnym świecie, lekcję wychowania fizycznego w JumpCity oraz  nasz pierwszy wspólny rejs galeonem Dragon. Co udało nam się ,,uchwycić”? Zobaczcie sami!

2024-05-21

"Klasa w terenie”

Klasy 1b, 1c oraz 3a podjęły się w tym roku Ogólnopolskiemu Projektowi pt. „Klasa w terenie”. Innowacja ta miała na celu integrację uczniów w zespołach klasowych oraz rozwijanie w nich umiejętności obserwacyjnych, kreatywnych i społecznych poprzez różnorodne aktywności na świeżym powietrzu. Realizacja zadań trwa od października do końca maja. Uczniowie podczas zajęć w terenie mogli m.in. obserwować lokalną faunę i florę podczas spacerów po najbliższej okolicy. Niejednokrotnie rozwijając w nich umiejętności obserwacyjne oraz zwiększając świadomość ekologiczną. Dzieci zbierały liście, gałązki, kamienie, kwiaty oraz inne naturalne materiały, z których następnie tworzyły prace plastyczne czy bukiety. Uczniowie uczyli się rozpoznawać różne typy chmur i ich znaczenie meteorologiczne. Wspólny wyjazd na spektakl na lodzie był nie tylko okazją do obcowania ze sztuką, ale również do integracji uczniów w nieformalnej atmosferze. Zorganizowano różnorodne gry i zabawy zespołowe na świeżym powietrzu. 

2024-05-21

Eliminacje środowiskowe 41. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej 2024 z udziałem i sukcesami naszych uczniów!

20 maja 2024r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyły się eliminacje środowiskowe 41. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej dla uczniów szkół podstawowych z Miasta Lęborka i Powiatu Lęborskiego.
Wielu naszych uczniów zaprezentowało swoje zdolności recytatorskie i wokalne! Byli wśród nich: Hanna Garbaczewska, Aleksy Ryjewski, Nicola Mielewczyk, Marcelina Prokop, Małgorzata Gontarz, Agata Ramczyk, Maja Dziembowska oraz Kornelia Mielewczyk.

2024-05-20

Brawo Zosia!

Pragniemy podzielić się sukcesem naszej uczennicy z kl.7b Zofii Powideł, która zajęła I miejsce w X Wojewódzkim Konkursie Plastyczno - Językowym "Das ist doch sehenswert".
Zosia wykazała się doskonałą znajomością Landeskunde poprawnością gramatyczną i kreatywnością.
Brawo Zosiu!

2024-05-15

Masz problem? Nie jesteś sam! – telefony wsparcia

116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 – Telefon zaufania dla dorosłych
800 121 212 – Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika praw dziecka
800 119 119 – Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży
800 702 222 – Centrum wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
pomorskiedlaciebie.pl – portal wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym
www.pomorska.policja.gov.pl – tu znajdziesz kontakt do specjalisty

2024-05-14

Biwak klasy 6a w Przywidzu

9 i 10 maja klasa 6a pojechała na wycieczkę klasową do Przywidza. Biwak rozpoczęliśmy od energicznych i radosnych zabaw na świeżym powietrzu. Gry integracyjne pomogły nam zbliżyć się jako klasa i stworzyć przyjazną atmosferę. Jedną z najbardziej ekscytujących części biwaku było budowanie tratwy i pływanie nią po jeziorze. Wspólnie pracowaliśmy nad konstrukcją, ucząc się współpracy i kreatywnego rozwiązywania problemów. W ramach aktywności sportowych, mieliśmy możliwość spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. To było wyzwanie, które sprawiało nam wiele radości i doskonaliło umiejętności koncentracji. 
Po dniu pełnym aktywności, udaliśmy się do przytulnych domków, gdzie spędziliśmy noc. To był czas na relaks i rozmowy przy ognisku, który umocnił więzi między nami. 
Biwak w Przywidzu był niezapomnianym doświadczeniem, które nie tylko umocniło naszą klasową więź, ale również dostarczyło mnóstwo radości i emocji.

2024-05-13

Konkurs recytatorski ,,Rodnô Mòwa''

06.05. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się konkurs recytatorski w języku kaszubskim,,Rodnô Mòwa''. Udział wzięło 4 uczniów z naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz językowe zajmując:

Szymon Główczewski - 3 miejsce w kategorii klas 4-6

Aleksandra Lipska - wyróżnienie w kategorii klas 4-6

Maja Dziembowska- 3 miejsce w kategorii klas 7-8

Anastazja Domarus- wyróżnienie w kategorii klas 7-8

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy zaangażowania i osiągniętych  sukcesów:)

2024-05-08

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Online „Dziecięce interpretacje twórczości polskich noblistów”

Dnia 7 maja 2024 ogłoszono wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Konkurs składał się z trzech etapów. Organizatorzy otrzymali łącznie 46 nagranych recytacji. Do ostatniego, trzeciego etapu zakwalifikowało się 30 recytatorów. Bardzo miło nam poinformować o sukcesie naszych uczennic:
 Agata Ramczyk kl. 7b  - III miejsce   
Maja Dziembowska kl. 7a - wyróżnienie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

2024-05-06

Dzień Ziemi

Uczniowie klas siódmych i ósmych podjęli niezwykłe wyzwanie z okazji Dnia Ziemi. Zamiast rutynowych lekcji, przystąpili do ekscytującej przygody rozszyfrowywania tajemniczych haseł ekologicznych.

2024-04-26

Apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 26 kwietnia odbył się apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie z klasy 4a, 5b oraz 7a przepięknie zaprezentowali się w" żywej lekcji historii", przybliżając społeczności szkolnej genezę i ważność tego wydarzenia dla Polski i Europy. Całą uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru.
Na zakończenie Pani Dyrektor wraz nauczycielami pogratulowała uczniom osiągnięć w konkursach i zawodach sportowych.

2024-04-26

Wydziergane spotkania

W szkolnej bibliotece rozpoznajemy i rozwijamy talenty. Za nami dwa szydełkowe spotkania i już widać potencjał zainteresowanych taką formą rozrywki, a może i wyciszenia… Pod bacznym okiem pani Kingi i pani Justyny uczymy się liczyć oczka. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w szydełkowaniu skrywa się matematyka.
Dziergamy robaczki, moliki, a kto chce - może i szaliki.  Kreatywność własna wskazana.  
Zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki w każdy czwartek na 7 i 8 lekcji. Chłopcy – mile widziani

Dzierganie ma moc!