Aktualności

2021-12-13

Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

Pani Dyrektor Grażyna Wójcik przekazała 6 grudnia 2021r. naszym najmłodszym uczniom dodatkowa mikołajkową niespodziankę w postaci Wyprawki Czytelniczej, zestawu dwóch książek. Owe książki dzieci otrzymały w ramach Kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, która ma za zadanie wspierać małych uczniów z klasy 1a, 1b i 1c w ich największym wyzwaniu na tym etapie nauczania, nauce czytania. Dziękujemy pomysłodawcom Projektu i Pani Dyrektor

2021-12-12

Fotorelacja z przekazania "Szlachetnej Paczki"

Szanowni Państwo! Kochani Rodzice i Uczniowie!
W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy przyczynili się do powstania tak dużej paczki dla potrzebującej rodziny z Lęborka!
​​​​​​

2021-12-09

Nowy Teatr w Słupsku - wyjazd klas 7 i 6a na "Opowieść wigilijną"

         Mieliśmy dziś niebywałą okazję doświadczyć wielu teatralnych wzruszeń podczas oglądania spektaklu "Opowieść wigilijna". Wszystkie klasy 7 wraz z  kl. 6a wybrały się dziś z opiekunami do Nowego Teatru w Słupsku, by z zapałem śledzić przemianę głównego bohatera - Ebenezera Scrooge’a, a tym samym utrwalić treść lektury obowiązkowej, omawianej na lekcjach języka polskiego. Doskonały i pouczający spektakl bardzo nam się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2021-12-09

Udział w kampanii "Idą święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj"

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!  organizowanej przez Gdańską Fundację Dbam o Mój Zasięg. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na coraz częściej występującą fonofobię, nadmierne korzystanie z telefonów i wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych.

2021-12-09

Mikołajkowy wyjazd do kina klas I - III

7 grudnia odbył się mikołajkowy wyjazd do kina uczniów klas I – III. Dzieci wraz z opiekunami udały się do kina Fregata w Lęborku na film  „Nasze magiczne Encanto”.

2021-12-09

Mikołajkowa zbiórka dla zwierząt ze schroniska

Mikołaj ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej zajechał do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Małoszycach. Dzięki Waszemu dobremu sercu, kociaki i psiaki dostały troszkę zwierzęcych rarytasów. Uczniowie w mikołajowych czapkach, jak co roku , spisali się na medal. Jesteście prawdziwymi przyjaciółmi zwierząt. Bardzo serdecznie dziękuję Wam w imieniu przede wszystkim psiaków i kociaków oraz właścicieli schroniska. BRAWO

2021-12-09

Wyniki V edycji Konkursu "Każdy budować może"

8.12.2021r. podczas  "Dni otwartych" w Centrum Kształcenia Zawodowego w Lęborku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie "Każdy budować może"
Nasze uczennice zostały nagrodzone w kategorii „Prezentacja o tematyce budowlanej lub energetyce odnawialnej (OZE)”:
Maria Olech zajęła II miejsce
Nadia Lubocka zajęła III miejsce

Serdecznie gratulujemy! 

2021-12-08

"Otwórz się na magię świąt"

Z racji zbliżających się dni świątecznych pachnących cynamonem i pieczonymi pierniczkami klasy młodsze przygotowywały się w minionym tygodniu do Kiermaszu Świątecznego pt. "Otwórz się na magię świąt". We wszystkich klasach 1-3 było gwarno od pracy i świątecznego nastroju. Uczniowie wraz ze swoimi Paniami ozdabiali fantazyjnie pierniczki i przygotowywali dekoracje świąteczne. Wszystkie te produkty trafiły na kiermasz świąteczny, by poczuć magię świąt, a wraz z nią udzielić się charytatywnie z pomocą Szlachetnej Paczki, gdzie wspólnie zebrane pieniążki trafią do jednej z Lęborskich rodzin. Udowodnijmy, że razem możemy poruszyć magię Tych Świąt.

 
2021-12-06

Mikołajkowa lekcja czytelnicza

Uczniowie klasy II a uczestniczyli dziś w mikołajkowym spotkaniu w Bibliotece Gminnej. Podczas lekcji w prawdziwie magicznym klimacie dzieci mogły obejrzeć oraz poczytać książeczki o Mikołaju, świętach Bożego Narodzenia i choince.  Na spotkaniu nie zabrakło  ciekawostek na temat  historii choinki i tradycji świątecznych. Następnie dzieci pięknie przystroiły drzewko bombkami i łańcuchami. Napisały też życzenia na kartkach świątecznych dla najbliższych – przyjaciół i rodziny. Każde dziecko otrzymało karteczki, na których napisze list do Świętego Mikołaja. Dziękujemy  za bardzo ciekawe i jak zawsze sympatyczne spotkanie.

2021-12-06

Nasi uczniowie wolontariuszami

2 grudnia w klubie osiedlowym Baza w Lęborku odbyło się szkolenie 11 wolontariuszy - uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Pospiesznej.

2021-12-05

Klasa 2b na warsztatach w Bibliotece Gminnej

W miniony piątek uczniowie klasy 2b miały okazję odwiedzić bibliotekę, przenosząc się w świąteczny klimat. Na spotkaniu zatytułowanym ,,Czas na choinkę'' dzieci zapoznały się z historią choinki i wybranymi zwyczajami i tradycjami świątecznymi. Następnie samodzielnie przystroiły przygotowane choinki i bombki z papieru, na koniec wysłuchały życzeń od Świętego Mikołaja. Do domu otrzymały w prezencie kartki, na których napiszą list do Świętego Mikołaja. Było naprawdę miło, ciekawie i świątecznie.

2021-12-05

Opłata za obiady

Opłata za obiady za miesiąc grudzień wynosi 64zł. Przed wpłatą prosimy o kontakt z panią intendentką pod numerem telefonu 607 799 443.

2021-12-03

List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski skierowali do rodziców i opiekunów wspólny list dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Informacje zawarte w liście mają pomóc rodzicom i opiekunom w podjęciu świadomej i odpowiedzialnej decyzji dotyczącej szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

2021-12-01

Konkurs międzyszkolny - Eucharystia „Wielka tajemnica wiary”.

W środowe popołudnie, 01 grudnia 2021 roku, o godz. 13.45, w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o Eucharystii. Wzięło w nim udział aż 34! uczniów z klas 6 - 8. Uczestnicy konkursu przez tygodniowe przygotowania zgłębiali wiedzę i tajniki dotyczące Mszy Świętej, której źródłem jest Jezus Chrystus przychodzący w postaciach eucharystycznych chleba i wina - dając nam jako pokarm swoje Ciało i Krew. Każdy z biorących udział w konkursie musiał zmierzyć się z 25 zadaniowym testem, wybierając jedną z czterech możliwych odpowiedzi.

2021-12-01

Tydzień z Pluszowym Misiem

Trudno wyobrazić sobie świat dzieci bez misia, który jest towarzyszem zabaw, powiernikiem tajemnic, a czasami przytulanką pomagającą zasnąć. W listopadzie pluszowy miś obchodzi swoje urodziny, a my zawsze z radością przyłączamy się do tych obchodów. Nie inaczej było w tym roku.