Aktualności

2022-02-28

Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022

Ignacy Łukasiewicz ma duże zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W styczniu br. przypada 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją przybliżającą postać tego wybitnego Polaka.

2022-02-22

GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW

‼️ GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW 

Gmina Nowa Wieś Lęborska w ramach projektu "Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" otrzymała dotację na zakup 500 laptopów

Kwota dotacji: 1.302.000,00 zł
Wartość grantu na jednego laptopa: 2.500,00 zł

2022-02-16

Dorota Suszko laureatką konkursu literackiego ,,Szeptem”

W piątek (11 lutego 2022r.) Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ogłosiła wyniki Konkursu Literackiego ,,Szeptem", w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych i średnich powiatu lęborskiego.
Jury wytypowało zwycięzców w dwóch kategoriach - poezja i proza.
Nasza uczennica - Dorota Suszko z klasy 8a - przesłała na konkurs swoje opowiadania, za które zdobyła III miejsce!
Bardzo się cieszymy i gratulujemy talentu!

​​​​​​​

2022-02-11

Bal karnawałowy klas I-III

Tegoroczna zabawa wzbudziła w dzieciach wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła sprzyjający  do zabawy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Dzieci zachwyciły swoimi strojami i przebraniami, które umożliwiły wcielenie się w ulubione postaci. 

2022-02-10

Walentynki w klasach II

Walentynki to bardzo miłe i wesołe święto przypadające 14 lutego. Jest to dzień szczególny, przypominający o obdarowywaniu miłością wszystkich ludzi. 
Ponieważ w tym roku walentynki przypadną w ferie, klasy II postanowiły uczcić to święto już w czwartek 10 lutego. By podkreślić wyjątkowość tego dnia ubraliśmy się na czerwono. Czas spędzony w szkole obfitował w różnorodne zabawy. Poznaliśmy historię św. Walentego, zorganizowaliśmy też Pocztę Walentynkową. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Wielu z nas zdobyło się na choćby drobny gest, aby obdarzyć kogoś sympatią. 
Sprawiajmy radość innym, dostrzegajmy dobre cechy u kolegów i koleżanek, okazujmy sobie sympatię i przyjaźń na co dzień, nie tylko od święta.

2022-02-06

Ogromny sukces Szymona Szymankiewicza z klasy 7c!

Bardzo miło nam obwieścić, że uczeń naszej szkoły  - Szymon Szymankiewicz (kl. 7c) otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu ,,Pomorski program pomocy stypendialnej - III edycja" w roku szkolnym 2021/2022. Od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Bardzo chętnie zdobywa  wiedzę i zgłębia zagadnienia edukacyjne. Jest wszechstronny i przyjacielski. Przez wiele lat pełnił w klasie funkcję gospodarza, angażuje  się w wiele akcji charytatywnych, a także zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach przedmiotowych i sportowych. Do ostatnich sukcesów ucznia zaliczają się osiągnięcia  lingwistyczne, a w szczególności z języka niemieckiego (Kuratoryjny Konkurs z Języka niemieckiego (przejście do etapu rejonowego) oraz Wojewódzki Konkurs Językowo - Multimedialny (II miejsce).  Opiekunem stypendysty i nauczycielem prowadzącym jest pani Dorota Felczak, germanistka, która z zaangażowaniem rozwija językowe zainteresowania Szymka.                                                    Gratulujemy sukcesów! :)

2022-02-06

Finał Międzyszkolnego Konkursu o Eucharystii

Dnia 02 lutego w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu o Eucharystii dla klas 6-8. Przystąpiło do niego 15 uczniów reprezentujących naszą Szkołę oraz Społeczną Językową Szkołę w Lęborku i Szkołę z Redkowic. Batalia o zwycięstwo była niezwykle zacięta. Finaliści, którzy rozwiązywali test w formie stacjonarnej i online wykazali się ogromną wiedzą, a wytypowanie zwycięzców było niezwykle trudne.

2022-02-04

W klasie 3a dbamy o zdrowie

W ramach programu "Szkoła promująca zdrowie " oraz w obliczu walki z koronawirusem uczniowie klasy 3a wykonali plakaty przedstawiające zasady dbania o zdrowie i dobre samopoczucie.

2022-01-23

Zapraszamy do udziału w konkursie Mistrz Matematyki

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

2022-01-17

Dzień Wiewiórki

Dzień Wiewiórki w Polsce i na świecie obchodzony jest 21 stycznia. Nieprzypadkowo dzień ten przypada zimą. Jest to okres bardzo trudny dla tych zwierząt. Warto poznać kilka faktów z życia wiewiórek. Zapraszam do obejrzenia prezentacji.

2022-01-17

Wigilia bez plastiku

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Wigilia bez plastiku". Wszystkie wigilie w szkole odbyły się bez używania plastikowych kubeczków, talerzyków czy sztućców. Podczas spotkania świątecznego naczynia używane są przez 2 - 3 godziny, a rozkładać się będą przez 100 do 1000 lat. Główny cel akcji – wspólne ograniczenie ilość plastikowych odpadów - im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.

2022-01-16

Wyniki XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego "BÓBR"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr"

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Mikołaj Olszewski z klasy 3b został laureatem II miejsca.

Gratulujemy :)

2022-01-13

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w kwocie 12tys. zł.

Za kwotę 6000 zł zakupiono literaturę dziecięcą i młodzieżową - łącznie 243 książki. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego! Można mieć pewność, że zgromadzony księgozbiór przyczyni się do dostarczania pozytywnych przeżyć, miłych wrażeń, rozbudzi wyobraźnię i zainteresowania dzieci. Za pozostałą kwotę zakupiono komputer, regały biblioteczne i wyposażenie do kącika czytelniczego dla najmłodszych czytelników i łatwiejszy dostęp do książek.

NPRCz – to inicjatywa, która umożliwia nowe, ciekawe działania.

2022-01-10

Opłata za obiady

 

Należność za obiady miesiąc styczeń 2022 wynosi 64zł.