Aktualności

2022-12-06

Sukcesy uczniów w Powiatowym Konkursie Méster Bëlnégò Czëtaniô

Dwoje uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych w ramach Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô będą reprezentowały powiat lęborski w dalszych zmaganiach na szczeblu wojewódzkim. 
Są to: 
w kategorii klas 3-4 Szymon Główczewski - 1 miejsce, 
w kategorii klas 5-6 Maja Dziembowska- 1 miejsce. 
Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

2022-12-05

Nerd Night w LO 1

Piątkowy wieczór w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 zostanie w naszej pamięci na długo, a to za sprawą wspaniałej akcji Nerd Night, w której wzięliśmy udział. 23 uczniów z naszej szkoły poznawało tajniki przedmiotów ścisłych - przeprowadzając eksperymenty i badania naukowe pod okiem licealistów. Jednocześnie przenieśliśmy się w mury szkoły, do której ósmoklasiści chcieliby udać się już za kilka miesięcy. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

2022-12-04

Zajęcia rozwijające w klasie 6b

Podczas zajęć dziewczynki poznały skalę pH. Dowiedziały się do czego służy oraz poznały dwa sposoby określania odczynu roztworu. Przeprowadziły również reakcję zobojętniania roztworu zasady sodowej roztworem kwasu chlorowodorowego.

2022-12-04

Modele tasiemca wg klasy 6b

Klasa 6b na lekcjach biologii poznaje zwierzęta bezkręgowe. Jedną z grup tych zwierząt są płazińce. Ich przedstawicielami są m.in. są tasiemce. Uczniowie jako podsumowanie lekcji o tych pasożytach wykonywali ich modele. Wszystkie prace były bardzo ładnie wykonane. Zapraszam do oglądania zdjęć.

2022-12-02

Opłata za obiady

Należność za obiady za miesiąc grudzień wynosi 75,00 zł

2022-11-30

ANDRZEJU, NASZ DOBRODZIEJU… CZYLI ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASACH I – III I ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb… Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. 

Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. W zaczarowany świat magii i wróżb przenieśli się uczniowie z klas I- III oraz świetlica szkolna. Najpierw uczniowie zapoznali się z tradycjami andrzejkowymi, po czym rozpoczęły się zabawy z przygotowanymi wróżbami. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, takich jak andrzejkowy wyścig butów, lanie wosku, wróżenie z gwiazd czy przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek.  

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. To był wspaniały czas!  

2022-11-30

Literackie sukcesy naszych uczniów

Miło nam poinformować, że nasi uzdolnieni uczniowie zdobyli czołowe miejsca w VI Gminnym Konkursie Fotograficzno - Literackim ,,Ja i moje ukochane zwierzątko”. 

I miejsce - Szymon Demski z klasy 8d
II miejsce - Szymon Szymankiewicz z klasy 8c
III miejsce - Nadia Lawrenc z klasy 8b 
Wyróżnienie - Maja Dziembowska z klasy 6a

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom! 
Jesteśmy z Was dumni

2022-11-28

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej w Redkowicach

Z radością informujemy o osiągnięciach muzycznych Marceliny (4a) oraz Kornelii (5a) które w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Redkowicach zdobyły dziś nagrody!
I miejsce- Marcelina Prokop 
II miejsce- Kornelia Krajewska
Dziewczętom składamy gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne muzyczne zmagania

2022-11-28

MÉSTER BËLNÉGÒ CZËTANIÔ

24.11. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach w ramach IX Regionalnego Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô” który został przygotowany przez Szkołę Podstawową w Leśnicach.  Bardzo miło Nam poinformować, że naszą szkołę reprezentowały następujące osoby:  

w kategorii klas 3-4  : Szymon Główczewski- zajął 2 miejsce;  

w kategorii klas 5-6 : Anastazja Domarus (kl. 6a) - zajęła 1 miejsce; Adrian Jaskulka ( kl. 6a) - 2 miejsce; Maja Dziembowska (kl.6a)-  3 miejsce: 

pozostali uczestnicy (Aleksandra Asmus, Alicja Bednarek, Kornelia Mielewczyk , Julia Salzer, Maria Zaręba) otrzymali wyróżnienia.  

Osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii będą reprezentowały naszą gminę na kolejnym szczeblu- powiatowym. Trzymamy za nich kciuki!!! Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie.

2022-11-28

Projekt "Umiem pływać"

Od września do listopada klasy 3  miały okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie  w ramach projektu ,,Umiem pływać’’, organizowanym przez WOPR w Słupsku. Głównym założeniem zajęć w ramach programu powszechnej nauki pływania była przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływania, jak też możliwości rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Poprzez uczestnictwo w tym programie dzieci były bardziej zmotywowane do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie nie zawsze były proste, wiele osób musiało pokonać swój własny lęk i strach, co było nie lada wyzwaniem, ale efekt końcowy był pozytywny, a to najważniejsze. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zajęciach. 

2022-11-28

Światowy Dzień Pluszowego Misia

         Pluszowy miś to ukochana maskotka wielu dzieci, a nawet niektórych dorosłych Nie ma chyba domu, w którym nie byłoby jakiegoś misia. 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia i jak co roku przyłączyliśmy się do obchodów tego święta.
         Tego dnia uczniowie klas I-III ubrali się na brązowo i przynieśli do szkoły swoje ukochane misie. Były więc misie małe, duże, miękkie, puchate, białe, czarne, brązowe i te z łatką, czy oklapniętym uszkiem.
         Na holu pojawiła się gazetka przedstawiająca postacie znanych, bajkowych bohaterów oraz różne gatunki niedźwiedzi występujących w przyrodzie. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję wysłuchać opowiadań i obejrzeć bajki, których bohaterem był miś.
         Najbardziej emocjonującym momentem dnia był turniej „Zabawy z misiem”. W trakcie zmagań uczniowie odpowiadali na pytania do bajki o Misiu Uszatku, układali puzzle, rozsypanki literowe, czy ścigali się w „Misiowym torze przeszkód”. Wszystkim konkurencjom towarzyszył niezwykle gorący doping i świetna zabawa. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali cukierki. To były bardzo udane urodziny misia.

2022-11-24

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

 22 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej. Jego głównym  celem było kształtowanie  świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.
          Prezentowane utwory odzwierciedlały dramatyczne wydarzenia i drogę do wolności - okupioną ogromnym cierpieniem naszego narodu.  
          Jury oceniało m.in. opanowanie tekstu, dykcję oraz poprawność i ekspresję wypowiedzi.
          Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspaniałe prezentacje. Dziękujemy również paniom nauczycielkom, które niewątpliwie wsparły fachową pomocą swoich podopiecznych. Składamy ogromne wyrazy uznania szanownej komisji, że zechciała poświęcić swój czas, by wyłonić  laureatów konkursu.          

2022-11-23

Wycieczka klas 5 na Hel

15 listopada 2022r. klasy 5a i 5b wzięły udział  w zajęciach w Błękitnej Szkole na Helu. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki o bałtyckich fokach. Następnie wzięliśmy udział w treningu medycznym fok szarych w fokarium i warsztatach. Dziewczynki miały zajęcia o mikroplastiku w kosmetykach a chłopcy o hałasie. Wszyscy się dobrze bawiliśmy i zadowoleni wróciliśmy do domu. 

2022-11-23

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Z tej okazji zorganizowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który odbył się w poniedziałek 21 listopada. Jest to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.
Tego dnia dominował w szkole kolor niebieski, który jest znakiem rozpoznawczym akcji. Na patio pojawiła się gazetka poświęcona Konwencji Praw Dziecka oraz specjalne stanowisko, gdzie uczniowie mogli poznać swoje prawa. Dodatkowo w różnych miejscach szkoły pojawiły się hasła z obowiązującego dokumentu. Niektóre z nich były narysowane przez uczniów. Tego dnia uczniowie mieli też okazję wziąć udział w szeregu aktywności, które odbywały się w klasach. Były wśród nich zabawy integracyjne, zajęcia edukacyjne, nauka piosenek, oglądanie prezentacji, tworzenie plakatów i wiele innych działań, które przybliżyły dzieciom tematykę związaną z prawami dziecka. Dziękujemy za zaangażowanie i prosimy,  pamiętajmy wszyscy o prawach dziecka nie tyko od święta, ale każdego dnia.

2022-11-17

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2022/2023

Zapraszamy do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2022/2023. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII, którzy chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Do konkursu można zgłaszać się u psychologa szkolnego. Poniżej w załączniku znajduje się regulamin konkursu i program merytoryczny.

Link do strony: https://konkurs.trzymajforme.pl/strona-glowna-1#

2022-11-15

SPOTKANIE Z GITARZYSTĄ – ŻYWA LEKCJA MUZYKI

W listopadzie uczniowie klas I - III gościli w naszej szkole p. Mikołaja Dudkiewicza, nauczyciela gry na gitarze, który zabrał naszych uczniów w podróż w magiczny świat muzyki. W trakcie spotkania uczniowie mogli nie tylko posłuchać różnych utworów, ale również zasięgnąć informacji o budowie tego instrumentu i poznać ciekawostki na jego temat. W „żywej” lekcji muzyki uczniowie uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem, a zabawa była doskonała. Każdy próbował swoich sił w grze na gitarze. Uczniowie klasy III a (Ignacy i Maks), którzy uczą się już pod okiem Pana Mikołaja, zagrali swoim kolegom z klasy mini koncert.  Mamy nadzieję, że zajęcia zaowocowały u wielu dzieci chęcią nauki gry na gitarze, a wspólnie spędzony czas pozostanie miłym wspomnieniem.