Aktualności

2024-03-17

Wizyta przedszkolaków

W środę 13 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grupy Mrówek, Sarenek i Tygrysków. Celem tej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po wakacjach.

2024-03-17

Nasze uczennice nagrodzone w konkursie „Recyklingowa pocztówka z wymarzonych ferii zimowych”

Jest nam miło poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursie „Recyklingowa pocztówka z wymarzonych ferii zimowych”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Łucja Ruszewska z klasy 1b zdobyła wyróżnienie, a Anna Metera z klasy 2a otrzymała nagrodę dodatkową. Gratulujemy zdolności, zaangażowania i życzymy kolejnych sukcesów!  

2024-03-17

Wizyta ratowników Morskiej Jednostki Ratownictwa i Poszukiwania SAR w Łebie

14.03. naszą szkołę odwiedzili panowie z Morskiej Jednostki Ratownictwa i Poszukiwania SAR w Łebie. Pan Marcin, Mikołaj I Mateusz opowiedzieli na czym polega ich praca, jak wyglądają akcje ratownicze na wodzie, jak niebezpieczny potrafi być żywioł morski, dlaczego należy przestrzegać zasad w kąpieliskach  wodnych i nie tylko.

2024-03-17

Lekcja o autyzmie w klasach pierwszych

Marzec i kwiecień to czas, gdy w szkołach i przedszkolach więcej niż zwykle mówi się o autyzmie, ponieważ 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 
W ostatnim tygodniu Pani Kinga, która jest Sekretarzem „Niebieskiego Skarbu” poprowadziła w klasach pierwszych zajęcia o autyzmie. 

2024-03-13

Dzień Kobiet w klasach I

8 marca uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Kobiet odwiedzili Park Trampolin Jumping w Lęborku. Wszyscy bawili się i integrowali wyśmienicie, a przy okazji ćwiczyli swoją kondycję. To był bardzo udany dzień! 

2024-03-13

Uczniowie klas I biorą udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzięki projektowi dzieci poznają również podstawowe zasady radzenia sobie z emocjami, szacunku do swoich rówieśników i empatii. 

Po zakończeniu realizacji programu dzieci podczas zajęć komputerowych zweryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 

  

2024-03-11

Kaszëbsczé spiéwanczi w Lęborku.

Uczniowie klasy 7a, w składzie: Aleksandra Asmus, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus, Marcel Dąbrowski, Fabian Koszałka, Adrian Jaskulka, Martyna Michalska, Kornelia Mielewczyk, Katarzyna Chmielewska, Alicja Syldatk, Julia Michałowska, wzięli udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô  ùczba w Lãbòrgù ''. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię ,oraz taniec do piosenki pt: ,, Ùczba''. Jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski, ocenili występ bardzo pozytywnie, komentując układ choreograficzny, a przede wszystkim doskonały przekaz słów piosenki za pomocą dobrze dobranego scenariusza. Zaskoczeni byli, że młodzież w tym wieku chce się jeszcze uczyć języka kaszubskiego. Dyplomy wręczał sam prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , pan Jan Wyrowiński. Gratulujemy wspaniałego występu:):):) Byliście świetni.

2024-03-07

II Wojewódzki Konkurs Poezji Patriotycznej w Słupsku

W dniu wczorajszym (5 marca 2024r.) nasze uczennice z klas 7-8 wzięły udział w II Wojewódzkim Konkursie Poezji Patriotycznej organizowanym przez  II LO w Słupsku.  Przepięknie wyrecytowały wiersze znanych i wielkich poetów:
Maja Dziembowska (kl. 7a) wiersz L. Staffa ,,Pierwsza Przechadzka”,
Agata Ramczyk (kl. 7b) utwór A. Mickiewicza ,,Do Matki Polki”,
Małgorzata Kozłowska (kl. 8a) poezję  J. Słowackiego ,,Testament mój”.
Dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pasji i odwagi oraz życzymy samych sukcesów! 

2024-03-06

Zajęcia integracyjne dla przyszłych pierwszoklasistów

Zapraszamy naszych przyszłych pierwszoklasistów na zajęcia integracyjne, które odbędą się w środę 13 marca w godz. 11.30-12.30. Osoby spoza obwodu szkoły prosimy o potwierdzenie chęci udziału w zajęciach do wtorku 12 marca w sekretariacie szkoły.

2024-03-05

Wyniki konkursu klasowego na plakat pt. „Bohaterowie naszych lektur”

Spośród 21 ciekawych plakatów, które spłynęły do polonistek, komisja wybrała dwa najpiękniejsze. Są to plakaty wykonane przez uczennice klasy 5a i 6b. Te niepowtarzalne obrazy lekturowe stworzyły Marcelina Prokop, Dominika Stupnicka, Nadia Jankowska, Oliwia Król oraz Lena Dułak, Malwina Skórowska, Gabrysia Tandek i Kornelia Niewęgłowska.
Poza tym jury wyróżniło plakaty klas: 4b, 5b i 7b. Autorzy tych dzieł także zasługują na ogromne pochwały.
Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w projekt – dziękujemy, a zwycięzcom – gratulujemy. 

2024-03-04

Hodowla rzeżuchy w klasie 1b

Dwa tygodnie temu uczniowie klasy Ib założyli hodowlę rzeżuchy. Przynieśli do szkoły doniczki, które wypełnili watą lub ziemią. Niektóre z nich podlewali, inne nie. Jeszcze inną schowali, aby nie docierały do niej promienie słoneczne. Trzeba było sprawdzić, w której doniczce rzeżucha zacznie szybciej rosnąć. Każdego kolejnego dnia dyżurni dbali, by podłoże w doniczce, którą mają podlewać było wilgotne. Uczniowie dostrzegali poszczególne procesy wzrostu, od nasionka po pierwsze niewielkie roślinki, aż do wypełnienia się doniczek po brzegi. Każdy dzień ukazywał dzieciom, jak od nasionka, przez niewielki wzrost roślinki stają się coraz większe, ich liście bardziej zielone, a łodygi wyższe. Po niecałych dwóch tygodniach zgodnie stwierdzili, że to pora na zbiory i degustacje samodzielnie wyhodowanej roślinki. Powstały przepyszne wiosenne kanapki, a doświadczenie hodowania rzeżuchy nauczyło dzieci, jakie warunki należy spełnić, aby roślina mogła rosnąć. Było pysznie! 

2024-03-04

(Nie)zwykła matematyka - stacje zadaniowe

Uczniowie klasy 1b podczas ostatnich lekcji matematyki utrwalali dodawanie i odejmowanie pracując metodą stacji zadaniowych. Jedna grupa liczyła wyrzucone kostki, druga szukała ukrytych liczb, a trzecia układała wzór matematyczny. Oczywiście każda grupa mogła się sprawdzić w każdej stacji. Wszyscy doskonale się bawili ucząc się przez zabawę oraz współpracując ze sobą!  

2024-03-04

(Nie)zwykła matematyka w klasie 1b

Uczniowie klasy 1b podczas realizacji Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego (Nie)zwykła matematyka układali tangramy. Dowiedzieli się, jak stara jest historia tangramu i jak aktualna jest ona dzisiaj. Każdy ułożył kilka elementów tej wspaniałej chińskiej układanki, wykazując się własną inwencją i pomysłowością.  

2024-03-04

Lekcja w klasie 1 prowadzona przez uczennice klasy 4b.

Uczennice klasy 4b- Hania, Ola i Zosia poprowadziły lekcje w klasie 1. Dziewczynki z ogromnym zaangażowaniem przygotowały się do przeprowadzenia swojej pierwszej lekcji w młodszej klasie - pierwszaków. Musiały zmierzyć się z odrobiną stresu, zobaczyły, że prowadzenie lekcji nie jest wcale takie proste i wymaga dużo cierpliwości. Ale mimo to poradziły sobie znakomicie- dzieci zbierały naklejki za prawidłowo udzielone odpowiedzi na przygotowane przez nie zagadki matematyczne i przyrodnicze, przy okazji przebijały balony, co sprawiało im dużo radości. Była również praca plastyczna- każdy miał ozdobić kwiatka wybierając dowolne przybory. Na koniec każdy uczeń za aktywność otrzymał cukierki, nagrody oraz baloniki, które Zosia, Ola i Hania same uformowały :) Pierwszakom bardzo się podobało, były zachwycone i chcą więcej. Dziękujemy.