Aktualności

2022-03-08

DZIEŃ KOBIET W KLASIE II a

Obchody Dnia Kobiet w klasie II a odbyły się już 7 marca.  W tym szczególnym dniu męska część naszej klasy przygotowała dla swoich koleżanek moc niespodzianek: złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom, przygotowali laurki, upominki oraz poczęstowali dziewczynki słodkościami. Zorganizowano również niespodziankę dla dziewczynek:  na nasze spotkanie została zaproszona kosmetyczka pani Kasia oraz makijażystka pani Emilka (mama i ciocia naszej Ali). Panie zapoznały dzieci ze swoją pracą, niezbędnymi narzędziami do jej wykonywania, a w prezencie …. pomalowały dziewczynkom z okazji ich święta paznokcie oraz zrobiły każdej małej kobietce delikatny makijaż ;-) Radość była ogromna!!!

Korzystając z okazji raz jeszcze wszystkim kobietkom tym małym i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia :)

2022-02-28

Opłata za obiady

Należność za obiady za marzec 2022 wynosi 92,00 zł. Przed wpłatą pani intendentka prosi o telefon pod numer 607 799 443.

2022-02-28

1 MARCA OBCHODZIMY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Kim właściwie byli Żołnierze Wyklęci?

   W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści – w pełni podporządkowani Rosji Radzieckiej. Polska nie była państwem wolnym. Komunistyczne władze prześladowały tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary więzienia lub śmierć.  Członków konspiracji niepodległościowej, którzy po zakończeniu wojny podjęli walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość ojczyzny stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna pseudonim Inka.

2022-02-28

Pomoc dla ludności Ukrainy – jak wspierać w naszej okolicy?

Pragniemy poinformować, że zbiórki w naszej okolicy trwają, bądźmy solidarni i przekażmy materiały rzeczowe dla ludności Ukrainy!
Zbiórka w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej (dary można przynosić również do szkoły).

Co można przynieść?
- Materiały opatrunkowe,
- Żywność długoterminową,
- Środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itp.),
- Nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)

Zebrane w szkole przedmioty przekażemy do GOK-u.

2022-02-28

Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022

Ignacy Łukasiewicz ma duże zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W styczniu br. przypada 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją przybliżającą postać tego wybitnego Polaka.

2022-02-22

GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW

‼️ GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW 

Gmina Nowa Wieś Lęborska w ramach projektu "Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" otrzymała dotację na zakup 500 laptopów

Kwota dotacji: 1.302.000,00 zł
Wartość grantu na jednego laptopa: 2.500,00 zł

2022-02-16

Dorota Suszko laureatką konkursu literackiego ,,Szeptem”

W piątek (11 lutego 2022r.) Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ogłosiła wyniki Konkursu Literackiego ,,Szeptem", w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych i średnich powiatu lęborskiego.
Jury wytypowało zwycięzców w dwóch kategoriach - poezja i proza.
Nasza uczennica - Dorota Suszko z klasy 8a - przesłała na konkurs swoje opowiadania, za które zdobyła III miejsce!
Bardzo się cieszymy i gratulujemy talentu!

​​​​​​​

2022-02-11

Bal karnawałowy klas I-III

Tegoroczna zabawa wzbudziła w dzieciach wiele radości. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła sprzyjający  do zabawy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Dzieci zachwyciły swoimi strojami i przebraniami, które umożliwiły wcielenie się w ulubione postaci. 

2022-02-10

Walentynki w klasach II

Walentynki to bardzo miłe i wesołe święto przypadające 14 lutego. Jest to dzień szczególny, przypominający o obdarowywaniu miłością wszystkich ludzi. 
Ponieważ w tym roku walentynki przypadną w ferie, klasy II postanowiły uczcić to święto już w czwartek 10 lutego. By podkreślić wyjątkowość tego dnia ubraliśmy się na czerwono. Czas spędzony w szkole obfitował w różnorodne zabawy. Poznaliśmy historię św. Walentego, zorganizowaliśmy też Pocztę Walentynkową. Każdy miał możliwość przesłać wybranej osobie walentynkę z wyrazami przyjaźni, koleżeństwa bądź miłości. Wielu z nas zdobyło się na choćby drobny gest, aby obdarzyć kogoś sympatią. 
Sprawiajmy radość innym, dostrzegajmy dobre cechy u kolegów i koleżanek, okazujmy sobie sympatię i przyjaźń na co dzień, nie tylko od święta.

2022-02-06

Ogromny sukces Szymona Szymankiewicza z klasy 7c!

Bardzo miło nam obwieścić, że uczeń naszej szkoły  - Szymon Szymankiewicz (kl. 7c) otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu ,,Pomorski program pomocy stypendialnej - III edycja" w roku szkolnym 2021/2022. Od pierwszej klasy Szkoły Podstawowej osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce i wyróżnia się wzorowym zachowaniem. Bardzo chętnie zdobywa  wiedzę i zgłębia zagadnienia edukacyjne. Jest wszechstronny i przyjacielski. Przez wiele lat pełnił w klasie funkcję gospodarza, angażuje  się w wiele akcji charytatywnych, a także zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach przedmiotowych i sportowych. Do ostatnich sukcesów ucznia zaliczają się osiągnięcia  lingwistyczne, a w szczególności z języka niemieckiego (Kuratoryjny Konkurs z Języka niemieckiego (przejście do etapu rejonowego) oraz Wojewódzki Konkurs Językowo - Multimedialny (II miejsce).  Opiekunem stypendysty i nauczycielem prowadzącym jest pani Dorota Felczak, germanistka, która z zaangażowaniem rozwija językowe zainteresowania Szymka.                                                    Gratulujemy sukcesów! :)

2022-02-06

Finał Międzyszkolnego Konkursu o Eucharystii

Dnia 02 lutego w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu o Eucharystii dla klas 6-8. Przystąpiło do niego 15 uczniów reprezentujących naszą Szkołę oraz Społeczną Językową Szkołę w Lęborku i Szkołę z Redkowic. Batalia o zwycięstwo była niezwykle zacięta. Finaliści, którzy rozwiązywali test w formie stacjonarnej i online wykazali się ogromną wiedzą, a wytypowanie zwycięzców było niezwykle trudne.

2022-02-04

W klasie 3a dbamy o zdrowie

W ramach programu "Szkoła promująca zdrowie " oraz w obliczu walki z koronawirusem uczniowie klasy 3a wykonali plakaty przedstawiające zasady dbania o zdrowie i dobre samopoczucie.

2022-01-23

Zapraszamy do udziału w konkursie Mistrz Matematyki

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Jest on organizowany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, który stanowi matematyczną odsłonę Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów na wszystkich etapach szkolnej edukacji oraz do studentów i osób dorosłych. Na uczestników czekają zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w 100% bezpłatny!

Do zmagań o miano Mistrza Matematyki można dołączyć TUTAJ.

Konkurs potrwa od 21 stycznia do 27 marca 2022 r.

Najlepsi mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów należy zgromadzić, aby zapewnić sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

Serdecznie zachęcamy do udziału i życzymy zdobycia wymarzonych nagród!

https://mathematics.live/pl/konkurs/mistrz-matematyki

2022-01-17

Dzień Wiewiórki

Dzień Wiewiórki w Polsce i na świecie obchodzony jest 21 stycznia. Nieprzypadkowo dzień ten przypada zimą. Jest to okres bardzo trudny dla tych zwierząt. Warto poznać kilka faktów z życia wiewiórek. Zapraszam do obejrzenia prezentacji.