Aktualności

2023-01-10

Brawo Zosia!

Brawo Zosia! Przekazujemy wspaniałą wiadomość o drugim miejscu na podium w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Multimedialnym ,, Die Methode macht Spaß"naszej uczennicy Zofii Grabowskiej z klasy 8b. Zosia wykazała się doskonałą znajomością leksykalną j.niemieckiego . Poprawność gramatyczna i kreatywność zapewniły jej znakomity wyniki. Jesteśmy dumni!

2023-01-08

Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych „Ekochoinka"

W czwartek 5 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Leśnicach odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego dla świetlic szkolnych „Ekochoinka". Na konkurs wpłynęło 70 prac z 10 szkół.  

Wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Miotk z klasy 3b oraz Olaf Bortacki z klasy 1b. Wyróżnieni zostali: Zofia Grzenkowicz z klasy 1b, Oliwier Budzowski z klasy 2b oraz Cezary Pilarski z klasy 1a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2023-01-04

Opłata za obiady

Należność za obiady miesiąc styczeń wynosi 55,00 zł

2022-12-30

"Idą Święta, nie o sms, lecz o kartce pamiętaj!"

Kolejny raz nasi uczniowie wzięli udział w akcji "Idą Święta, nie o sms, lecz o kartce pamiętaj". Mamy już dobre wieści - karteczki dotarły na czas, a uśmiech pojawił się po obu stronach (i nadawców i u obdarowanych adresatów). Cieszymy się, że młode pokolenie poznaje tradycyjne metody przesyłania świątecznych życzeń i mamy nadzieję, że oprócz serdecznych esemesów jeszcze wiele razy popłyną w świat ręcznie pisane pozdrowienia... 
Wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego Roku! 

2022-12-23

Laureaci konkursu ,,Jesienne debiuty poetyckie”

          Podczas wczorajszego Koncertu Świątecznego, który odbył się w naszej szkole, zostały wręczone nagrody w konkursie ,,Jesienne debiuty poetyckie”.
          Organizatorzy konkursu z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jacka Pałkiewicza w Mostach (Azymut) docenili prace naszych uczniów.
W gronie zwycięzców znaleźli się:

W kategorii 1-3
Zofia Leszkowska z kl. 3b (II miejsce)

W kategorii 4-8
Ryszard Jeziorowski z kl. 5b (I miejsce)
Wiktor Block z kl. 8b (I miejsce)
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2022-12-22

"Coraz bliżej święta - eco święta"

Jak co roku, Młodzieżowy Dom Kultury był organizatorem Powiatowego Konkursu Plastycznego "Coraz bliżej święta - eco święta". Na tegoroczny konkurs wpłynęły aż 102 prace z 10 szkół i placówek powiatu lęborskiego. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
Nagrodę otrzymali: 
Alan Robakowski, Aleksander Bojarczuk i Hanna Garbaczewska z klasy 3a oraz Jakub Wojnicz i Zofia Powideł z klasy 6 b.  
Gratulujemy 

2022-12-20

Finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô!

09.12. br. w Muzeum Muzyki i Piśmiennictwa w Wejherowie odbył się finał konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 150 osób z całych Kaszub. Przesłuchania odbywały się w 6 kategoriach. W kategorii klas 3-4 startowało 29 uczestników. Miło Nam poinformować, że Nasz uczeń Szymon Główczewski zajął III miejsce!!! Serdecznie gratulujemy sukcesu.

2022-12-18

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego OLIMPUS 2022 rozstrzygnięta.

 

Kategoria kl.6 - Anastazja Domarus - dyplom laureata

Kategoria kl.8 - Dominika Krajewska - dyplom laureata

2022-12-11

Mikołajkowa Akcja Pomocy Zwierzętom ze Schroniska w Małoszycach.

W piątek  9 grudnia 2022r.   zakończyliśmy    tegoroczną akcję zbierania karmy dla  zwierzaków  ze schroniska dla bezdomnych psów i kotów   w Małoszycach. Wszyscy, uczniowie  i nauczyciele z naszej szkoły, którzy  kochają zwierzęta wspomogli tę  akcję.  Spisaliście się na medal! Właściciele  schroniska  nie kryli wzruszenia , bardzo dziękują  Wam wszystkim za dobre serce i pomoc. DZIĘKUJĘ w imieniu tych , co tylko zamerdają  wesoło ogonkiem na nasz widok!

2022-12-10

Świąteczne tangramy - Mikołajki na lekcji matematyki w klasie 5a

6 grudnia podczas lekcji matematyki uczniowie klasy 5a uczyli się geometrii przy pomocy świątecznych tangramów. Uczniowie pracowali w parach. Ich zadanie polegało na pocięciu otrzymanych tangramów i ułożeniu z nich świątecznych obrazków. Mogli korzystać z wzorów znajdujących się na tablicy lub układać czworokąty i trójkąty według własnego pomysłu. Dzieci bardzo ładnie pracowały. Powstały piękne i pomysłowe prace. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-12-10

Ozdabianie pierników w klasie 5a

Uczniowie klasy 5a zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowali w szkole pyszne świąteczne pierniczki. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepiękne. Każdy z pierników jest zupełnie inny. Mają one bowiem różne kształty, udekorowane zostały rozmaitymi polewami i posypkami. Po udekorowaniu pierniczki zostały spakowane, a teraz czekają na kiermasz , który odbędzie się podczas Białego Koncertu :)