Aktualności

2022-01-09

„CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” III edycja- poznajemy zawody w klasie 3b

Uczniowie klasy 3 a w obecnym roku szkolnym przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki” III edycja- poznajemy zawody. Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książkę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Lekturę tę omawialiśmy w grudniu. Książka bardzo się wszystkim spodobała. Dzieci bardzo chętnie uzupełniały swoje lekturniki. Malowały głównego bohatera, czyli psa Lampo oraz sceny z lektury, które najbardziej ich zachwyciły. Podczas omawiania lektury powstała makieta dworca kolejowego z pięknym pociągiem, którym podróżował główny bohater. Poznaliśmy również trasę podróży psa Lampo i wiele innych bardzo cennych ciekawostek. Pierwszy moduł za nami- było super. Z niecierpliwością czekamy na kolejny.

2021-12-29

"ABC Empatii"

Klasy 1-3 zaangażowały się w przedświątecznym czasie w projekt pt. "ABC Empatii". Celem projektu jest przybliżenie dzieciom sytuacji osób niepełnosprawnych, zlikwidowanie barier i stereotypów związanych z niepełnosprawnością. Uczniowie wysłuchali opowiadania oraz obejrzeli film na temat osób niewidomych, by następnie przystąpić do wykonania prostych zadań tj. ubieranie się, poruszanie, rysowanie, rozpoznawanie jedzenia. Wszystkie te czynności wykonywali ze zasłoniętymi oczami, co znacznie utrudniło wykonanie prostych czynności. Dzieci miały okazję, wcielić się w codzienność osób niewidomych. Taka lekcja uczy przede wszystkim empatii i szacunku do drugiego człowieka.

 
2021-12-22

Nasi uczniowie na podium w Wojewódzkim Konkursie Językowo-Multimedialnym ,,Die Methode macht SpaB"

Nasi uczniowie popisali się doskonałą znajomością języka niemieckiego, poprawnością gramatyczną, nie zabrakło również kreatywności.
Nataniel Powideł z kl.7a okazał się mistrzem w tematyce leksykalnej ,,Essen und Trinken" zajmując pierwsze miejsce na podium. Na miejscu drugim Szymon Szymankiewicz z kl.7 c z tematem ,,Mein Tagesablauf” nie miał sobie równych.
Serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników!

2021-12-18

Uczniowie klas II nagrodzeni w Konkursie Gminnym

Uczniowie klas 2 zostali nagrodzeni w Gminnym Konkursie na "Kartkę" lub "Stroik świąteczny". Gratulujemy!

2021-12-17

„Coraz bliżej święta – eko święta”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Coraz bliżej święta – eko święta”, którego organizatorem był  MDK w Lęborku. Celem konkursu było przedstawienie świątecznej aranżacji ozdoby bożonarodzeniowej wykonanej z materiałów naturalnych lub surowców wtórnych. Na konkurs wpłynęło 85 prac z 13 szkół i placówek Powiatu Lęborskiego. Jury przyznało 30 nagród.

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych osób znalazły się uczennice naszej szkoły – Agata Pilarska z klasy II a oraz Zofia Leszkowska z klasy II b.

Gratulujemy serdecznie !!!

Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się 16 grudnia 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku.

2021-12-15

#Murem za polskim mundurem

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w akcji #Murem za polskim mundurem. Podczas zajęć wykonali przepiękne laurki dla służb mundurowych strzegących granic naszego kraju, jako wyraz poparcia i podziękowania za ich pracę. Dzieci napisały ciepłe życzenia dla żołnierzy, funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz policjantów. Przy tej okazji mogliśmy poruszyć tematy patriotyczne, opowiadając po co są granice, kto ich broni i dlaczego ich broni. Dziękujemy!!! 

2021-12-14

Uśmiechnij się – kolejny sukces Agaty

Już po raz kolejny nasza uczennica  Agata Pilarska z klasy II a odniosła sukces. Tym razem zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Fotograficznym dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Starosty Lęborskiego - fotografia przeciwko przemocy pod hasłem "Uśmiechnij się", realizowanym  w ramach światowej kampanii: „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Serdecznie gratulujemy Agacie zdolności i życzymy kolejnych sukcesów :) .

2021-12-13

Grube mury, wysokie wieże....

Uczniowie klasy 3b na lekcjach poznawali historię wybranych zamków w Polsce. Dowiedzieli się, że kiedyś tętniło w nich życie, stukały końskie kopyta i rozlegał się szczęk broni. Dziś te zamki lub ich ruiny są pamiątką naszej historii i dużą atrakcją turystyczną. Dlatego też uczniowie postanowili w zespołach opisać wybrane przez siebie zamki robiąc wspólnie przepiękne plakaty. Efekty końcowe były super.

2021-12-13

„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”

10 grudnia br. najstarsze klasy naszej szkoły obejrzały w Nowym Teatrze w Słupsku spektakl pt.  „Opowieść wigilijna”. Historia  Ebenezera Scrooge’a – głównego bohatera utworu Dickensa jest wciąż aktualna, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia przemawia do nas szczególnie mocno, pozostając w pamięci i sercu na długo. Przedstawienie w nowej, scenicznej odsłonie bardzo nam się podobało, wzruszając (niektórych z nas) do łez.

2021-12-13

Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

Pani Dyrektor Grażyna Wójcik przekazała 6 grudnia 2021r. naszym najmłodszym uczniom dodatkowa mikołajkową niespodziankę w postaci Wyprawki Czytelniczej, zestawu dwóch książek. Owe książki dzieci otrzymały w ramach Kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, która ma za zadanie wspierać małych uczniów z klasy 1a, 1b i 1c w ich największym wyzwaniu na tym etapie nauczania, nauce czytania. Dziękujemy pomysłodawcom Projektu i Pani Dyrektor

2021-12-12

Fotorelacja z przekazania "Szlachetnej Paczki"

Szanowni Państwo! Kochani Rodzice i Uczniowie!
W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej serdecznie dziękujemy wszystkim dobrym ludziom, którzy przyczynili się do powstania tak dużej paczki dla potrzebującej rodziny z Lęborka!
​​​​​​

2021-12-09

Nowy Teatr w Słupsku - wyjazd klas 7 i 6a na "Opowieść wigilijną"

         Mieliśmy dziś niebywałą okazję doświadczyć wielu teatralnych wzruszeń podczas oglądania spektaklu "Opowieść wigilijna". Wszystkie klasy 7 wraz z  kl. 6a wybrały się dziś z opiekunami do Nowego Teatru w Słupsku, by z zapałem śledzić przemianę głównego bohatera - Ebenezera Scrooge’a, a tym samym utrwalić treść lektury obowiązkowej, omawianej na lekcjach języka polskiego. Doskonały i pouczający spektakl bardzo nam się podobał. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

2021-12-09

Udział w kampanii "Idą święta nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj"

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej pod hasłem IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!  organizowanej przez Gdańską Fundację Dbam o Mój Zasięg. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na coraz częściej występującą fonofobię, nadmierne korzystanie z telefonów i wspólne kultywowanie jednej z najpiękniejszych tradycji – pisania kartek świątecznych.