Aktualności

2022-11-14

Dzień Postaci z Bajek

7 listopada klasy I – III obchodziły  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Był  to doskonały  moment, aby przypomnieć sobie bajkowe postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Najmłodsi mieli okazję w tym dniu przebrać się za jedną z ulubionych postaci bajkowych i korzystać ze ścieżki sensorycznej Czerwonego Kapturka oraz trasy Kota w Butach, którą trzeba było przejść w specjalnych stumilowych butach. Przy stolikach czekała na dzieci nawlekanka Kopciuszka z suchego makaronu. Tego dnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Postacie z kultowych polskich bajek". Gratulujemy wszystkim wygranym i zapraszamy do zabawy za rok!

2022-11-12

"Mole książkowe"

Uczniowie klas 2a i 3b wzięli udział w innowacji pt. ,, Mole książkowe". Po zakończonych zajęciach wróciły do szkoły, gdy już panowała cisza... Nikogo poza Nami nie było.. Był to świetnie spędzony czas, którego głównym założeniem było wspólne czytanie, ale nie tylko. W tym dniu skupiliśmy się na legendach o powstaniu państwa polskiego, głównie na legendzie o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci czytały po kolei fragmenty legendy. Następnie obejrzeliśmy prezentacje multimedialną. Jak się okazało można czytać i przy okazji świetnie się bawić, o czym świadczyła zabawa w,, Królewny i zamki". Na koniec w grupach dzieci wykonały portrety naszych 3 głównych bohaterów - Lecha, Czecha i Rusa. Wszystkie zadania zostały wykonane z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Dzięki tym zajęciom dzieci mogły się zintegrować, nauczyć współpracy i przy okazji mile spędzić jesienne popołudnie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które już w grudniu.

2022-11-11

Konkursy związane z Miesiącem Świadomości Dysleksji zostały rozstrzygnięte

Dzisiaj na uroczystym apelu nagrodzonym uczniom wręczono dyplomy i drobne upominki.
Najlepsze prace znalazły się na gazetce.
Lista laureatów przedstawia się następująco:

Konkurs „Portret Bratka”
Pola Okrój
Julia Kulling
Oliwia Migowska
Pola Boetcher
Konkurs „Literkowe akrobacje”
Liliana Dawid
Jakub Szadkowski
Ignacy Badziąg

Konkurs „ Ortograficzne obrazy”
Aleksander Bojarczuk
Nicola Mielewczyk
Agata Pilarska
Piotr Kendyś
Julia Groncka
Oliwier Rybak
Zosia Leszkowska

Gratulujemy laureatom

2022-11-11

Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Z okazji święta niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy mogli usłyszeć wyśpiewaną lekcje historii wykonaniu uczniów klas 4,5,6 i 8. Wybrzmiały utwory takie jak Uwierz Polsko, My pierwsza brygada, Rozkwitały pąki białych róż, Rota i wiele innych pieśni patriotycznych upamiętniających wydarzenia z dnia 11 listopada. 
Pieśni oraz opis wydarzeń historycznych związanych ze zdobyciem niepodległości pozwoliły nam wskrzesić pamięć o bohaterach tych szczególnych dla naszego kraju dni. 
Przystąpiliśmy także do akcji #SzkołaDoHymnu i o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie wykonaliśmy „Mazurek Dąbrowskiego”
Przedstawiamy fotorelacje

2022-11-11

Tydzień Uczniowskiej Super Mocy

W naszej szkole przez ostatni tydzień 24-28 października uczniowie brali udział w projekcie Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy. Działania podjęte w ostatnim tygodniu miały na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron i integracja klasy.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pracę nad własną wartością od stworzenia gwiazd – każde dziecko miało za zadanie stworzyć kolorową gwiazdę, na której wypisywali swoje mocne strony. Okazało się to nie lada wyczynem, gdyż uczniowie zgodnie orzekli, że wolą być chwaleni, aniżeli mówić o sobie w superlatywach. Następnie zbudowaliśmy wspólnie rakietę motywacji, na której pojawiły się imiona każdego ucznia który uczestniczył w jej tworzeniu. Podczas lekcji staraliśmy się dyskutować nad tym, co jest dla nas ważne, jak postrzegamy sami siebie, co o sobie myślimy. Ostatniego dnia zorganizowaliśmy Dzień Super Bohaterów. Oprócz bohaterskich przebrań, pozowaliśmy w mini foto – budce, z wizerunkami znanych bohaterów z bajek i filmów. Uczniowie zaangażowali się w realizację projektu, którym był niezwykłym doświadczeniem. Jako nauczyciele mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie zaczną wierzyć w siebie i swoje umiejętności.

2022-11-10

Konkurs  Krasomówczy "Jesienne bajanie"

Dnia 28 października w naszej szkole odbył się  po raz 9 Konkurs  Krasomówczy " Jesienne bajanie". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich. Nagrodę specjalną otrzymała Hanna Garbaczewska, miejsce 1: Lena Chlebowska i Maja Kendyś, miejsce 2 : Antoni Miziński, miejsce 3 : Klaudia Schroeder, wyróżnienie: Liliana Dawid i Agata Pilarska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

2022-11-09

Zajęcia w EKO – pracowni

Korzystając z ładnej pogody zajęcia rozwijające w klasie 6b odbyły się w EKO – pracowni. Uczestnicy realizują ogólnopolski projekt „Z ekologią na TY”. Jednym z zadań projektowych było wykonanie dekoracji „Las w słoiku”. Dziewczynki pracowały z dużym zaangażowaniem i dzięki temu powstały piękne prace.

2022-11-09

Zaćmienie Słońca 2022

W tym roku mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Jest zjawisko astronomiczne, które występuje wtedy gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Ziemią a Słońcem i tym samym przysłoni światło słoneczne.

Nasi uczniowie mogli obserwować (używając środków ochrony oczu) to zjawisko podczas przerw.

2022-11-07

Opłata za obiady

Należność za obiady miesiąc listopad wynosi 100,00 zł

2022-11-07

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

Uczniowie klas 3 po raz kolejny biorą udział międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Podczas ostatnich zajęć, w ramach realizowanego projektu wyruszyli na wirtualną wycieczkę do Krakowa. Zobaczyli ważniejsze miejsca, które warto zwiedzić, wysłuchali legend związanych z Krakowem, a na koniec wykonali plakaty zachęcające do przeczytania lektury i zwiedzenia tego pięknego miasta. Stworzyli też lektury w pudełku i makiety oraz wypełnili swoje lekturniki. Wszystkie zadania wykonywali z dużym zaangażowaniem i zapałem. Zabawa była doskonała! 

2022-11-06

„Czytelniku!

Zapraszamy Cię do udziału w badaniu na temat naszej biblioteki. Znajdź 10-15 minut i wyraź swoje zdanie na temat wpływu biblioteki na różne obszary życia. Aby rozpocząć ankietę, kliknij w link: https://forms.gle/fmQL8ZPFaj2UVG6T8
Biorąc udział w badaniu pomagasz nie tylko naszej bibliotece, ale i wszystkim w Polsce - to bardzo ważny ogólnokrajowy projekt.

2022-11-06

Wizyta klas ósmych w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku

Uczniowie klas ósmych  wspólnie z wychowawcami - mieli możliwość odwiedzenia Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku. Dzięki spotkaniu z dyrekcją tamtejszej szkoły, a także z  jej uczniami – poznali ofertę edukacyjną placówki, a także możliwości działań po jej ukończeniu. Otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, obejrzeli pracownie, rozmawiali  z nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dobrze czuli się w progach ,,Mechanika” i niektórzy z pewnością uczyć się będą w przyszłości właśnie tam!
Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie!

2022-11-06

Pojemnik na nakrętki

Na pewno zauważyliście, że niedaleko naszej szkoły zaparkował piękny wóz strażacki! Jego autorem jest pan Krzysztof Okrój z Chocielewka a pomysłodawcą pan Arkadiusz Jasek :)
Wóz zbiera nakrętki dla Stowarzyszenia @Niebieski Skarb z Lęborka. Zachęcamy do zapełniania pojemnika.

2022-11-06

Flaga

Barwy ojczyste
Czesław Janczarski

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste
."

Stojący przed naszą szkołą maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej - został sfinansowany z projektu "Pod biało-czerwoną".

2022-11-01

Projekt "Poznaj Polskę" - wyjazd do Centrum Nauki Experyment

6 , 11 i 12 października klasy 1, 2 i 3 miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni zupełnie za darmo! Wszystko to dzięki projektowi Poznaj Polskę. Oprócz wyjazdu każdy z uczniów otrzymał wodę do picia oraz słodką przekąskę. Uczniowie mieli okazję korzystać ze wszystkich eksponatów w Centrum Experyment. Było to dla uczniów niezwykle doświadczenie i świetna okazja na integrację miedzyklasową. W drodze powrotnej niespodzianką dla klas 2 i 3 okazał się wypad do McDonald's. Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu!

2022-10-24

Zajęcia kulinarne na świetlicy

Dbając o kształtowanie postaw prozdrowotnych u naszych uczniów w ostatnim tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zdrowia. Na początku odbyła się pogadanka dotycząca znaczenia zdrowia w życiu każdego człowieka, przypomnieliśmy piramidę zdrowego żywienia, omówiliśmy znaczenie witamin, a następnie przystąpiliśmy do pracy.  
Z wielkim zapałem dzieci upiekły ciasto z pysznych jabłek z sadu oraz wspólnie zrobiliśmy zdrowe koktajle owocowe. Takie koktajle można wypić na drugie śniadanie, zamiast niezdrowych batonów, chipsów, czy chrupek.  
Zajęcia kulinarne sprawiły wszystkim wiele radości. Już planujemy kolejne!