Aktualności

2024-03-26

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

22 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zajęli pięć z sześciu nagrodzonych miejsc. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Mikołaj Miśnik, II miejsce Mikołaj Dziembowski, obaj chłopcy z klasy IVa, w starszej grupie I miejsce zajął Kajetan Garbaczewski z klasie VIb, II miejsce Antoni Mejna z klasy VIb, a III miejsce Szymon Główczewski z klasy Va. Chłopcy będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne nagrody pocieszenia. Życzymy chłopcom POWODZENIA

2024-03-22

Agata Pilarska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego

21 marca w Szkole Podstawowej w Silnie odbyło się podsumowanie XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego. Agata Pilarska z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Świat Trójkątów".  Konkurs został wpisany do wykazu zawodów artystycznych 2023/2024, co oznacza dodatkowe punkty w rekrutacji klas ósmych do szkoły średniej. Jesteśmy dumni z Agaty i życzymy dalszych sukcesów.

2024-03-20

Wyniki szkolnego konkursu BEZPIECZNY INTERNET

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie na komiks o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:
W kategorii klas 4-6:
I miejsce Lena Dułak kl. 6b
II miejsce Emilia Wałęga kl. 6a
III miejsce Zuzanna Lissiak kl. 4a
Wyróżnienie:
Liliana Świerczyńska kl. 4a
Dominika Stupnicka kl. 5a

W kategorii klas 7-8:
I miejsce Tomasz Krawczak kl. 8a
II miejsce Franciszek Wojtkiewicz kl. 8a
III miejsce Anastazja Domarus kl.7a
Wyróżnienie:
Maja Michalska kl.7a
Aleksandra Asmus kl.7a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

2024-03-20

Bezpieczeństwo w sieci

W lutym i marcu działaliśmy profilaktycznie odnośnie „Bezpieczeństwa w sieci”. W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” uczniowie uczestniczyli w pogadankach oraz warsztatach z psychologiem szkolnym na temat Hejtu oraz bezpieczeństwa w sieci. Wolontariusze naszej Szkoły przygotowali gazetkę szkolną na temat „Bezpieczeństwa w sieci”, oraz rozpowszechniali informacje na temat tego ważnego dnia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ramach godzin z wychowawcą w szeregu lekcji online dotyczących bezpieczeństwa w sieci (saferinternet.pl).

2024-03-20

St. Patrick's Day

W poniedziałek, 18 marca,  w naszej szkole odbył się Dzień  św. Patryka, patrona Irlandii. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach kulturowych, na języku angielskim. Stworzyli także grę planszową o Św. Patryku.
Poznali historię patrona Irlandii oraz symbole związane z tym świętem.  Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne - tęcze i poszukiwali sprytnego skrzata - Leprechaun’a. Starsi zaś przygotowali przepiękne prezentacje oraz plakaty. Dzień umilała irlandzka muzyka folkowa. Zwieńczeniem intensywnego dnia była przerwa na irlandzką, zieloną herbatkę.                                           
Happy St. Patrick’s Day!

2024-03-20

Nagrody w Konkursie Plastycznym "Najpiękniejsza pisanka lub stroik wielkanocny"

Miło nam poinformować, że wśród laureatów Konkursu Plastycznego ,,Najpiękniejsza pisanka lub stroik wielkanocny”, organizowanego przez GOK w Nowej Wsi Lęborskiej, znaleźli się uczniowie naszej szkoły.  Uroczyste wręczenie nagród połączone z wystawą prac odbyło się 15 marca w Gminnym Ośrodku Kultury.
W kategorii klas I – III:
III miejsce zajęła Bianka Wróblewska z kl. 2a
Wyróżnienie: Amelia Rietzka z kl. 1b

W kategorii klas IV – VIII:
III miejsce Franciszek Kowalczyk z kl. 4a
Wyróżnienie: Zofia Powideł z kl. 7b i Nicola Mielewczyk z kl. 4a
Gratulacje!

2024-03-18

Klasa 8a przygotowuje się do przyjazdu młodzieży z południowej części Hiszpanii

Klasa 8a przygotowuje się do przyjazdu młodzieży z południowej części Hiszpanii. Włożyli wiele wysiłku w stworzenie wspaniałego filmiku, który pokazuje naszą szkołę, demonstrując nie tylko jej piękno, ale także atmosferę oczekiwania na gości. Ich praca jest godna uznania i świadczy o ich zaangażowaniu oraz entuzjazmie.

2024-03-17

Agata Pilarska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno - Plastycznego

Agata Pilarska z kl. IV a zdobyła I miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Matematyczno-Plastycznym, w kategorii "Świat trójkątów" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Silnie. Serdecznie gratulujemy.

2024-03-17

Wizyta przedszkolaków

W środę 13 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z grupy Mrówek, Sarenek i Tygrysków. Celem tej wizyty było bliższe poznanie szkoły, do której dzieci będą uczęszczać po wakacjach.

2024-03-17

Nasze uczennice nagrodzone w konkursie „Recyklingowa pocztówka z wymarzonych ferii zimowych”

Jest nam miło poinformować, że uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone w konkursie „Recyklingowa pocztówka z wymarzonych ferii zimowych”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Łucja Ruszewska z klasy 1b zdobyła wyróżnienie, a Anna Metera z klasy 2a otrzymała nagrodę dodatkową. Gratulujemy zdolności, zaangażowania i życzymy kolejnych sukcesów!  

2024-03-17

Wizyta ratowników Morskiej Jednostki Ratownictwa i Poszukiwania SAR w Łebie

14.03. naszą szkołę odwiedzili panowie z Morskiej Jednostki Ratownictwa i Poszukiwania SAR w Łebie. Pan Marcin, Mikołaj I Mateusz opowiedzieli na czym polega ich praca, jak wyglądają akcje ratownicze na wodzie, jak niebezpieczny potrafi być żywioł morski, dlaczego należy przestrzegać zasad w kąpieliskach  wodnych i nie tylko.

2024-03-17

Lekcja o autyzmie w klasach pierwszych

Marzec i kwiecień to czas, gdy w szkołach i przedszkolach więcej niż zwykle mówi się o autyzmie, ponieważ 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. 
W ostatnim tygodniu Pani Kinga, która jest Sekretarzem „Niebieskiego Skarbu” poprowadziła w klasach pierwszych zajęcia o autyzmie. 

2024-03-13

Dzień Kobiet w klasach I

8 marca uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Kobiet odwiedzili Park Trampolin Jumping w Lęborku. Wszyscy bawili się i integrowali wyśmienicie, a przy okazji ćwiczyli swoją kondycję. To był bardzo udany dzień! 

2024-03-13

Uczniowie klas I biorą udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzięki projektowi dzieci poznają również podstawowe zasady radzenia sobie z emocjami, szacunku do swoich rówieśników i empatii. 

Po zakończeniu realizacji programu dzieci podczas zajęć komputerowych zweryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując  Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 

  

2024-03-11

Kaszëbsczé spiéwanczi w Lęborku.

Uczniowie klasy 7a, w składzie: Aleksandra Asmus, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus, Marcel Dąbrowski, Fabian Koszałka, Adrian Jaskulka, Martyna Michalska, Kornelia Mielewczyk, Katarzyna Chmielewska, Alicja Syldatk, Julia Michałowska, wzięli udział w przeglądzie piosenek kaszubskich pt: ,, Mòtilkòwô  ùczba w Lãbòrgù ''. Uczniowie samodzielnie przygotowali scenografię ,oraz taniec do piosenki pt: ,, Ùczba''. Jury w składzie: Weronika Ceynowa, Tadeusz Korthals, Eugeniusz Pryczkowski, ocenili występ bardzo pozytywnie, komentując układ choreograficzny, a przede wszystkim doskonały przekaz słów piosenki za pomocą dobrze dobranego scenariusza. Zaskoczeni byli, że młodzież w tym wieku chce się jeszcze uczyć języka kaszubskiego. Dyplomy wręczał sam prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego , pan Jan Wyrowiński. Gratulujemy wspaniałego występu:):):) Byliście świetni.