Aktualności

2022-06-26

Uroczystość 25-lecia nadania imienia naszej szkole

         15 czerwca 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej w  Nowej Wsi Lęborskiej świętowała jubileusz 25-lecia nadania placówce imienia Strażaków Polskich.
         Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, następnie zaproszeni goście, grono pedagogiczne oraz uczniowie przeszli do szkoły, w której odbyła się dalsza część uroczystości.
         Swoją obecnością w tym dniu zaszczycili nas:  Pan Romuald Bieniasz-Krzywiec - Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Gdańsku,  Pan Zdzisław Chojnacki - Wójt Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej, Pani Monika Włusek- zastępca Wójta,  Pani Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Pan Witold Namyślak – Burmistrz Miasta Lęborka, bryg. Wojciech Berent - zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,  bryg. Piotr Krzemiński  -  Komendant Powiatowy PSP w Lęborku, st. kpt. Dawid Główczewski -  zastępca Komendanta PSP,  Marcin Elwart - Komendant OSP NWL,  ksiądz  Mariusz Stalka - Proboszcz Parafii pw.  Niepokalanego Poczęcia Najświętszej  Marii Panny,  Pan Zdzisław Korda - Przewodniczący Rady Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej i radnych NWL, Dyrektorzy  placówek oświatowych, opiekuńczych i wychowawczych gminy, przedstawiciel Rady Rodziców, strażacy ochotnicy, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele szkoły, rodzice i przyjaciele szkoły.
 

2022-06-26

Ognisko klasowe

23 czerwca na zakończenie roku szkolnego uczniowie klasy 4a bawili się przy ognisku. Impreza rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek i pianek. Były też różne słodkie smakołyki. Piękna pogoda sprzyjała również zabawom na świeżym powietrzu, które sprawiły dzieciom wiele radości i uciechy. Te miłe chwile na pewno długo pozostaną w naszej pamięci. 

2022-06-26

Podsumowanie roku artystycznego i sportowego - Dzień Sportu

We wtorek, 21.06.2022r, w naszej szkole rozgościł się sport. Na początku był apel, na którym przedstawiono najlepszych sportowców szkoły. Wyniki z podium przedstawiają się następująco. Dziewczęta młodsze: Michalina Żmija, Basia Pińska, Klaudia Malek. Dziewczęta starsze: Justyna Filip, Weronika Motas, Zosia Solska. Chłopcy młodsi: Konrad Metera, Jakub Kostka, Tomasz Migowski. Chłopcy starsi: Oskar Kostka, Maciej Mikołajczyk, Adam Gorski. 

Radny Gminy Nowa Wieś Lęborska ufundował dla najlepszych sportowców nagrody. Wyróżnieni zostali: Michalina Żmija, Weronika Motas, Konrad Metera i Adam Gorski

Po części oficjalnej ruszyliśmy do zabawy. Rozegraliśmy klasowe biegi sztafetowe i przeciąganie liny. Emocje dorównywały tym, które towarzyszą wielkim imprezom sportowym. Wspaniały doping wychowawców, koleżanek i kolegów z klasy, niósł młodych biegaczy jak na skrzydłach. 

Po takich emocjach wszystkim dobrze zrobiły lody. Można było po nich, z podwójną energią, zabrać się do dyscyplin indywidualnych. Rzucali kaloszem i kapeluszem, żonglowali, strzelali do bramki, skakali, ścigali się w workach i wiele, wiele innych. To był dzień pełen radości i sportowych sukcesów!

2022-06-23

Wycieczka klas II do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast

22 czerwca uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Zakładu Izolatorów Elektrotechnicznych Boplast, która produkuje różnego typu  izolatory na potrzeby krajowej oraz zagranicznej energetyki.

2022-06-23

Zosia Leszkowska z klasy 2b wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Uczennica klasy 2b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,, Podwórko- słoneczne podwórko''. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

2022-06-22

Program „Umiem pływać”

Uczniowie klas trzecich wzięli udział w  programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” Dzięki temu programowi  uczniowie z klasy 3a i 3b nauczyli się podstaw pływania. Ta forma aktywności wspomaga profilaktykę wad postawy oraz walkę z nadwagą i otyłością wśród najmłodszych. Upowszechniania również aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Wszyscy uczniowie biorący udział w projekcie zaliczyli go i otrzymali dyplomy za uczestnictwo w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „UMIEM PŁYWAĆ 2022”

2022-06-19

Toruń miasto piernika i Kopernika

15.06.2022r. uczniowie klasy 4a i 4b pojechali na wycieczkę do Torunia. Zwiedzanie tego pięknego miasta zaczęliśmy od wędrówki z przewodnikiem po malowniczej starówce położonej nad brzegiem Wisły. Następnie spacer uliczkami starego miasta: starówka, z jednym z najpiękniejszych gotyckich ratuszy w Europie, Krzywa Wieża, gotyckie spichlerze oraz Bazylika Katedralna, gdzie został ochrzczony Mikołaj Kopernik.
Zwiedziliśmy Bunkier Wisła - niemiecki schron przeciwlotniczy z okresu II wojny światowej, obecnie muzeum interaktywne.
Byliśmy w Planetarium na pokazie "Wirująca Ziemia" i w Domu Legend Toruńskich gdzie przenieśliśmy się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii.
Na koniec odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach i poznaliśmy sekrety wypieku toruńskiego piernika.
Wszyscy wróciliśmy do domu pełni wrażeń.

2022-06-19

Artur Dębski finalistą szkolnego konkursu programistycznego

Uczeń klasy 4a Artur Dębski został finalistą szkolnego konkursu programistycznego PixBlocks Programing Challenge 2022 w kategorii wiekowej: klasy 4-6.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

2022-06-16

Mamy nagrodzonych w Wielkim Maratonie Czytelniczym

14 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste zakończenie ogólnopolskiego konkursu  - Wielkiego Maratonu Czytelniczego, przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska. Miło nam poinformować, że z grona sześciu maratończyków dwie uczennice naszej szkoły zostały nagrodzone podczas uroczystej gali. Tytuł laureata uzyskały Hanna Garbaczewska i Agata Pilarska z klasy II a.    

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkolnym maratończykom: wytrwałości w czytelniczych zmaganiach,  współpracy w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami oraz uzyskanych nagród. 

Podziękowania kierujemy także do  rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci. 

 

2022-06-14

Chemiczny Mol 2022

10 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku odbył się powiatowy konkurs chemiczny “Chemiczny Mol 2022”.
Zakres materiału był bardzo obszerny i obejmował: całość chemii nieorganicznej (zgodny z programem kształcenia chemii w szkole podstawowej) oraz pojęcia wykraczające poza program takie jak mol, masa molowa, objętość molowa, stężenie molowe i podstawowe zagadnienia chemiczne dotyczące ochrony środowiska.
W konkursie wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły, którzy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Krzysztof Tomkowicz zajął 4 miejsce, a Stanisław Wojtkiewicz 6. GRATULACJE!

2022-06-13

Zakończenie projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy II a i II b w tym roku szkolnym brali udział w Międzynarodowym Projekcje Edukacyjnym wspierającym rozwój czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” – edycja III „Poznajemy zawody”. Wykonywaliśmy mnóstwo zadań związanych z przeczytanymi lekturami. Po zrealizowaniu wszystkich modułów klasy otrzymały CERTYFIKAT potwierdzający udział w projekcie i realizację wszystkich zadań projektowych. To była bardzo ciekawa podróż, dzięki której poznaliśmy różne zawody, ale też ćwiczyliśmy czytanie ze zrozumieniem :)

2022-06-13

Wycieczka klasy 8b i 8c do Krakowa

W dniach 29.05.- 02.06.22r. klasy ósme wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Tym razem naszym środkiem transportu był pociąg. Jak się okazało, niektórzy z nas jechali nim pierwszy raz. Taka podróż była dla wszystkich niezwykle ciekawym doświadczeniem.

W Krakowie spędziliśmy trzy intensywne i ciekawe dni. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Byliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce, która wywarła na nas ogromne wrażenie. Znaleźliśmy się także na Szlaku Turystycznym w Rynku Podziemnym. Zwiedziliśmy wystawy w Muzeum Książąt Czartoryskich, gdzie wśród bogatych zbiorów dzieł sztuki podziwialiśmy słynny obraz Leonarda da Vinci  „Damę z gronostajem”. Spacerowaliśmy po Krakowskim Kazimierzu. Tam spróbowaliśmy słynnych zapiekanek. Ostatniego dnia obejrzeliśmy przepiękny ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, zwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Katedralne, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Galerię Sztuki Polskiej w Sukiennicach.  Rynek Główny, Sukiennice, Barbakan i Brama Floriańska to miejsca i obiekty, które mijaliśmy na naszym szlaku każdego dnia.

Jednogłośnie stwierdziliśmy, że Kraków to miasto, które trzeba odwiedzić i na pewno warto do niego wrócić…

2022-06-13

Wycieczka klas 3 do Torunia

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Po długiej podróży zwiedzanie tego pięknego miasta rozpoczęliśmy od Planetarium. Jest  to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Następnie udaliśmy się do Domu Legend Toruńskich. Tam uczniowie brali czynny udział w pokazie Legend Toruńskich. Na koniec wybraliśmy się na warsztaty pieczenia pierników według tradycyjnej receptury Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabyliśmy  historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat. Każdy swojego własnoręcznie zrobionego piernika otrzymał do domu na pamiątkę. Był to niesamowity i pełen wrażeń dzień.

2022-06-08

Wycieczka klas drugich do Kaszubskiego Parku Miniatur

8 czerwca uczniowie z klas II wzięli udział w wycieczce do Kaszubskiego Parku Miniatur i Gigantów oraz Kaszubskiego Gracika położonych we wsi kaszubskiej Strysza Buda.  

Pobyt rozpoczęliśmy od zapoznania się z wyglądem makiet znanych budowli z Kaszub, Polski i całego świata: m. in. Kościół w Sianowie, Kolegiata w Kartuzach, Wieża Eiffla, Krzywa Wieża z Pizzy, Kościół Mariacki z Gdańska, zamek w Bytowie, pałac w Rzucewie żuławskie domy a także inne zabytki naszego regionu. Dużo emocji wywołały gabinety: śmiechu i strachu. Niezapomniane wrażenie wywarła na nas ścieżka edukacyjna „Owady, ptaki i ryby” w gigantycznych rozmiarach.  Dla chłopców największą atrakcję stanowił Park Gracik, w którym to zobaczyliśmy dawne i współczesne pojazdy oraz militaria.  

Miłym akcentem wycieczki były zabawy na atrakcyjnym placu zabaw z labiryntem oraz jazda bajkową kolejką.  

Czasami warto pojechać tak blisko, po to by zobaczyć tak wiele różnych i ciekawych rzeczy! Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych!