Aktualności

2023-12-22

Dekorowanie matematyczno - logicznej choinki

Czy dekorowanie choinki jest proste? Matematycznej choinki od Sarah Carter z mathequalslove na pewno nie :) W zajęciach brała udział klasa 6a i 3c. Zasady były podobne, jak przy strojeniu zwykłej choinki. Kolorowe ozdoby w kształcie kwadratu nie mogły dotykać się ani bokami, ani rogami. Oczywiście pozostałe elementy musiały wypełnić całą choinkę i nie mogły się na siebie nakładać. Rozwiązań jest wiele, nawet na naszych lekcjach powstało kilka różnych - widoczne na zdjęciach.

2023-12-22

Szkolna akcji "Paczka świąteczna"

Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wsparli Nas w akcji „Paczka Świąteczna dla ucznia” . Udało się w tym roku zrobić 10 paczek dla uczniów naszej Szkoły. Dziękujemy za otwarte serce, życzliwość, bezinteresowną pomoc i wsparcie działań na rzecz dzieci.

2023-12-16

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Coraz bliżej święta, eko święta" 2023

Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się nasi uczniowie:
W kategorii 10-12 lat nagrodę otrzymały:
Zosia Leszkowska z klasy 4b
Wiktoria Dewa z klasy 6a
 
Gratulujemy:)

2023-12-16

Konkurs “Ożywione dzieło”

Radośnie informujemy o wynikach III Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Ożywione dzieło”! 
I miejsce: Artur Dębski (6a) 
III miejsce: Natalia Koszałka (5a) 

Nagrodzone prace będzie można obejrzeć podczas wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Lęborku. 
Gratulacje! 

2023-12-14

Biały Koncert

W dniu 12 grudnia 2023 w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się doroczny Biały Koncert. Tradycyjne przedświąteczne spotkania, z których pierwsze odbyło się w 2015 roku, za każdym razem przyciągają setki osób. Mottem tegorocznej edycji było piękne zdanie: „Grudzień pachnie nadzieją na cud”. Wspaniałe dekoracje, jak zawsze pomysł p.Doroty Felczak,  gra świateł i kostiumy małych artystów z klas I-V, którzy zachwycili widzów pięknymi występami, przygotowanymi wraz z wychowawcami i  nauczycielami nowowiejskiej szkoły oklaskiwali wszyscy widzowie. Taniec Mikołajów, Taniec Aniołów, taneczna Zimowa Impresja oraz piosenki wykonywane przez klasy i solistów oczarowały rodziców i zaproszonych gości, których serdecznie powitała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik.
Absolutną nowością był teatrzyk cieni, w którym historie biblijne przedstawiali uczniowie klas drugich.
Dodatkową atrakcją był kiermasz uczniowskich prac- ozdób świątecznych, do którego swoją cegiełkę dołożyli też nauczyciele i rodzice. Pyszne ciasta, pierogi i barszczyk smakowały wszystkim. W uroczystość zaangażowała się cała szkolna społeczność.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok.

Płyną strugą po wzburzonym niebie
białe gwiazdy jak białe okręty,
pośród nich pozłocistą łuną
płonie Gwiazda -
noc swym blaskiem święci.
Życzę Wam, bliskim i dalekim, byśmy idąc śladem złotych iskier,
doszli tam gdzie się rodzi Dzieciątko
i niech radość będzie przy nas blisko.
Niech się cisza pachnąca igliwiem
pod stopami nam miękko ułoży
i niech będzie z nami zdrowie, szczęście
i grudniowy, biały pokój boży.
M.B.

2023-12-14

Wyniki konkursu “Moje emocje”

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lęborku. 
Nagrody zdobyli:
I miejsce - Anna Metera (kat. I- III) 
III miejsce - Jakub Brzeski (4a)
Wyróżnienie- Lena Dułak (6b)
Wyróżnienie- Oliwia Król (5a) 
Za szczególne zaangażowanie nagrodę specjalną otrzymała również szkoła- dziękujemy 
Gratulacje! 

2023-12-14

“Projekt pocztówka”

Miło nam poinformować o nagrodach w konkursie „Projekt pocztówka” organizowanym przez Miejską Bibliotekę w Lęborku!
Zwyciężczyniami zostały Zofia Gołąbek (7b) oraz Kornelia Mielewczyk (7a). 
Wyróżnienia zdobyli: 
-Jakub Brzeski (4a) 
-Marcelina Prokop (5a) 
-Noemi Sot (6b) 
-Lena Dułak (6b) 
Prace Kornelii i Zosi ozdabiają prawdziwe kartki pocztowe! 
Gratulacje 

2023-12-13

Wyniki Konkurs Powiatowego Centrum Edukacji "Budować każdy może"

Konkurs "Budować każdy może" skierowany był do uczniów klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży branżą budowlaną i odnawialnymi źródłami energii. To również promocja zawodów, w których kształci chętnych lęborskie PCE, głównie w profesjach: technik budownictwa oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

W kategorii „Prezentacja o tematyce budowlanej lub energetyce odnawialnej (OZE)”
I miejsce zdobył Jakub Klawikowski
II miejsce zdobyła Julia Skorb

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu:)

2023-12-13

Warsztaty z rodzicami

Uczniowie klasy 1a najpierw wykonali przeróżne ozdoby z masy solnej podczas zajęć, a następnie wspólnie z rodzicami, babcią, rodzeństwem podczas warsztatów mogli je w dowolny sposób ozdobić. Każdy przyniósł z domu mnóstwo przeróżnych ozdób, nasza sala lekcyjna na moment zamieniła się w prawdziwą wytwórnię przecudnych ramek. Zarówno dzieci, jak i rodzice świetnie się przy tym bawili i mogli wspólnie spędzić czas. Choć niektórzy twierdzili, że to dorosłym sprawiło więcej frajdy. Mamy nadzieję, że takich spotkań integrujących będzie więcej. Efekty naszej pracy można podziwiać i zakupić podczas Kiermaszu Świątecznego, który w naszej szkole już od 12.12. Zapraszamy.

2023-12-12

ZDROWIE NA TALERZU

W listopadzie odbył się Rodzinny Konkurs Kulinarno – Fotograficzny  „Zdrowie na talerzu” dla klas I - III, który miał na celu: 
 - rozwijanie umiejętności komponowania zdrowych posiłków; 
- wzbudzanie zainteresowania zdrowym odżywianiem; 
- rozwijanie umiejętności sztuki kulinarnej estetyki; 
- włączenie rodziców w proces kulinarnej działalności dziecka; 
- czerpanie radości ze wspólnie spędzonego czasu;  
- rozbudzanie wyobraźni twórczej;  
- rozwijanie zdolności fotograficznych. 

Zadaniem uczestników było ułożenie ciekawego, zdrowego przepisu kulinarnego, w którym głównymi składnikami są owoce lub warzywa. Do przepisu należało dołączyć zdjęcie i nazwę potrawy oraz listę wykorzystanych produktów.  
Jury konkursowe przy ocenie prac brało przede wszystkim pod uwagę wykorzystanie zdrowych  produktów do przygotowania dania, ogólny wyraz artystyczny prezentowanej potrawy, oryginalność potrawy, kreatywność oraz zaangażowanie uczestników konkursu.  

2023-12-11

Spotkanie przyrodnicze uczniów klas I-III z leśnikiem

8 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w ciekawych zajęciach przyrodniczych poprowadzonych przez Pana Andrzeja Kąckowskiego z Nadleśnictwa Lębork. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą leśnika, który opowiedział im o sposobach zwierząt na przetrwanie zimy. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób mogą wspomagać zwierzęta zimą, jak prawidłowo zachowywać się w lesie oraz jakie znaczenie ma las w życiu człowieka. Pan Andrzej odpowiadał na wszystkie pytania naszych dociekliwych uczniów. Spotkanie upłyneło w miełej aytmosferze i niewątpliwie wpłynęło na poszerzenie wiedzy przyrodniczej naszych uczniów.

2023-12-11

Méster Bëlnégò Czëtaniô

22.11. siedmioro uczniów z naszej szkoły, po szkolnych eliminacjach (Zofia Leszkowska, Aleksandra Lipska, Oliwia Jóskowska z 4b, Szymon Główczewski z 5a, Maja Dziembowska, Anastazja Domarus z 7a i Maria Zaręba z 7b) wzięło udział w gminnych eliminacjach na Mistrza Czytania po kaszubsku ,,Méster Bëlnégò Czëtaniô''.
W kategorii:
​3-4 Aleksandra Lipska uzyskała wyróżnienie 5-6 Szymon Główczewski 2 miejsce 7-8 Maja Dziembowska 2 miejsce, Anastazja Domarus 3 miejsce.
Szymon, Maja i Anastazja reprezentowali naszą szkołę i gminę na etapie powiatowym 05.12. w Stacji Kultura w Lęborku osiągając następujące wyniki: Anastazja Domarus w kategorii 7-8 zajęła 3 miejsce.
Szymon Główczewski w kategorii 5-6 zajął 1 miejsce
i już 15.12. weźmie udział w Finale Wojewódzkim w Wejherowie.

2023-12-05

Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help)

Uczniowie klasy 5b spotkali się online ze swoimi kolegami z Nigerii. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Rozmawiam - Pomagam (Talk and Help), organizacji  Goodnetwork.  Było wesoło, opowiadaliśmy im o ulubionych potrawach Polaków. Słuchali uważnie, a szczególnie zaskoczyła ich kaszanka w wersji kiszki śląskiej.
Teraz czas na pomaganie, niedługo szczegóły.

2023-12-02

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest na całym świecie 25 listopada. Z tej okazji w naszej szkole odbył się 29 listopada 2023 r. Turniej Pluszowego Misia dla klas młodszych zorganizowany przez panie : J. Buniek, J. Domecką - Kulasiewicz, K. Suszko, M. Jelińską – Sas i J. Skubę.
Klasy 1-3 brały udział w wesołych konkurencjach logiczno-sportowych. Mogły wykazać się spostrzegawczością, logicznym myśleniem, świetną pamięcią i sprawnością fizyczną. W zabawach nie było przegranych, wszyscy biorący udział otrzymali nagrody, które wręczał nasz przyjaciel Miś. Było wesoło. 
Podsumowaniem turnieju było wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą Misiową  zakładkę do książki oraz uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników, którego dokonała pani Dyrektor - oczywiście w towarzystwie Misia.