Aktualności

2023-11-03

Dzień Kundelka

Październik jest miesiącem, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt i Dzień Kundelka. Z tej okazji uczniowie klas I - II wzięli udział w lekcji z Panią Darią z Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. Podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Dzieci poznały różne rasy psów oraz przypomniały sobie, jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka. Wszyscy   chętnie uczestniczyli w zabawach dydaktycznych. Był to mile spędzony czas przepełniony, zabawą, muzyką i pozytywną energią. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.  Pani Darii dziękujemy za wartościowe spotkanie. 

2023-11-03

SPOTKANIE Z GITARZYSTĄ - LEKCJA MUZYKI W KLASACH I - III

W tym tygodniu uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu z gitarzystą ze Szkoły Gitary Mikołaja Dudkiewicza.  
Pan Mikołaj wprowadził nas w przepiękny świat muzyki, grając znane utwory, opowiadając o budowie gitary, a także dając naszym uczniom możliwość spróbowania gry na tym instrumencie.  Dziękujemy. 
Jesteśmy pewni, że zajęcia zaowocowały u wielu dzieci chęcią nauki gry na gitarze, a wspólnie spędzony czas pozostanie miłym wspomnieniem. 

2023-11-03

Klasa 4b o egzotycznych zwierzętach o wiele więcej wie!

Mieliśmy dziś kolejną wycieczkę, która pozwoliła nam poznać fascynujący świat zwierząt egzotycznych!
Na wystawie - zorganizowanej w Bibliotece Miejskiej w Lęborku, spotkaliśmy 20 gatunków zwierząt egzotycznych, o których z wielką pasją opowiadał nam ich trener. Była to dla nas prawdziwa przyrodnicza uczta! Niektóre okazy mogliśmy nawet wziąć na ręce i pogłaskać
Wiadomo…dla tak odważnych uczniów nie mogło zabraknąć lodów i galaretek zaraz po wystawie!  Serdecznie dziękujemy panu radnemu Rafałowi Gajewskiemu, który zaprosił naszą klasę na tę wycieczkę, zakupił bilety oraz udał się z nami w tę egzotyczną podróż :) Było pięknie, smacznie, wesoło i ciekawie!

2023-10-30

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2023/2024

Zapraszamy do udziału w Konkursie wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!" w roku szkolnym 2023/2024. Konkurs adresowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII, którzy chcą poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia w szczególności uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Do konkursu można zgłaszać się u psychologa szkolnego. Rejestracja trwa do 22 grudnia. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z regulaminem Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę!"
https://konkurs.trzymajforme.pl/files/?id_plik=71

2023-10-29

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania 2023

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
W tym roku szkolnym postawiliśmy na naukę programowania przez zabawę, aby zachęcić młodych ludzi do nabywania umiejętności kodowania oraz umiejętności cyfrowych. W trakcie akcji Code Week2023 uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego z programu Laboratoria Przyszłości: budowali z klocków Lego Spike Prime, programowali z grą Scottie Go oraz kodowali kolorowanki.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i czekają na kolejne projektowe lekcje. 

2023-10-29

PRZERWA NA CZYTANIE

26 października nasza szkoła podjęła wyzwanie, próbując pobić rekord w CZYTANIU NA PRZERWIE  w ramach VIII OGÓLNOPOLSKIEJ  AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE” .
Jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim. Akcja skierowana jest do uczniów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej a także pozaszkolnej.
Celem wydarzenia realizowanego w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej,
- integracja środowiska szkolnego,
- zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu…
Uczniowie wszystkich klas czytali swoje ulubione książki przyniesione w tym dniu do szkoły na każdej przerwie międzylekcyjnej. Można było oczywiście korzystać z księgozbioru biblioteki szkolnej, która w tym dniu przeżywała prawdziwe oblężenie. 
Najmłodsi uczniowie- pierwszoklasiści - mieli okazję na spotkanie z książką w świetlicy szkolnej. Tam czytali im starsi koledzy oraz zaproszeni goście.
Zainteresowanie i radość uczniów z odkrywania, że czytanie nie jest nudne i czytać można wszędzie ucieszyło nas niezmiernie. Odbiór akcji był bardzo pozytywny i na pewno dołączymy do takich działań ponownie.
Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!

2023-10-23

Powiatowy konkurs plastyczny „JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA”

Antonina Rojek, uczennica klasy Ic, zdobyła nagrodę w powiatowym konkursie plastycznym „JAN PAWEŁ II – CYWILIZACJA ŻYCIA”, który zorganizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku, Powiat Lęborski i Sanktuarium św. Jakuba Ap. w Lęborku. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w piątek 20 października. Antosi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

2023-10-20

Wycieczka klas 4 i 5 do Teatru Lalki ,,Tęcza” w Słupsku

Uczniowie klas 4 i 5 mieli możliwość obejrzenia dziś (17.10.2023r.) przepięknego spektaklu pt. ,,Niekończąca się historia”, który zauroczył wszystkich! Dzięki ponadczasowej treści książki Michaela Ende – przenieśliśmy się do świata 9-letniego Bastiana, który mierzył się ze stratą bliskiej mu osoby. Siła wyobraźni pomogła mu pokonać wszelkie trudności. Dzięki niej stawił czoła przeciwnościom (strachom, niebezpieczeństwom - czyhającym na niego w świecie Fantazjany). Wszyscy dopingowali bohaterowi, a po skończonym spektaklu odbyła się rozmowa z psycholożką teatralną, w której nasi uczniowie chętnie wzięli udział.
Postaraliśmy się ,,uchwycić” te przyjemne chwile na załączonych zdjęciach, obejrzyjcie sami. Wycieczka do teatru to wspaniała i wielka sprawa!

2023-10-15

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych aktywnościach rozwijających funkcje percepcyjno – motoryczne.
W związku z tym, iż tegoroczne hasło przewodnie to UCZEŃ Z DYSLEKSJĄ W ŚWIECIE CYFROWYM uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną na platformie Quizizz oraz przenieść się w wirtualną rzeczywistość dzięki okularom VR.
Ponadto uczniowie klas I wzięli udział w czytaniu bajki o Bratku i tworzeniu jego portretu. Klasy II i III tworzyły prace plastyczne z podobnymi literami i ortograficznymi obrazami.
Uczniowie  klas IV-VIII na zajęciach rewalidacyjnych  i korekcyjno – kompensacyjnych wykonywali zakładki ortograficzne, a na zajęciach plastycznych tworzyli  portrety sławnych dyslektyków.
Informacje o specyficznych trudnościach w uczeniu się – dysleksji rozwojowej, pojawiły się również na szkolnej gazetce.

2023-10-10

Robotyka w klasie 3b

W roku szkolnym 2023/2024 swoją przygodę z robotyką jako pierwsza rozpoczęła klasa 3b. Podczas zajęć dzieci pracują głównie z zestawami edukacyjnymi LEGO WeDo 2.0 ale także na najnowszym zestawem Lego Spike Prime. W każdym zestawie znajdują się kolorowe klocki LEGO, dobrze znane i lubiane przez dzieci, silnik, kostka łącząca konstrukcję z komputerem oraz czujniki takie jak czujnik ruchu czy wychylenia.
W trakcie zajęć dzieci realizują indywidualne zadania, a także uczą się pracować w grupie, uczą się logicznego myślenia, rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię. Pod czujnym okiem nauczyciela tworzą swoje pierwsze konstrukcje i poznają podstawy programowania w przyjaznym graficznym środowisku. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2023-10-10

VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Szanowni Państwo,
zachęcamy Państwa Uczniów do udziału w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej.
Nauczyciele języka polskiego
w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej

2023-10-06

Dzień Uśmiechu w klasach 1-3

W ramach tego dnia dzieci z klas 1-3 mogły się,, poczęstować " uśmiechem, zrobić sobie zdjęcia, pomalować emotki. Śmiech to zdrowie- każdy to wie. Śmiej się każdego dnia. Śmiech wpływa na nasze samopoczucie, dodaje energii i pomaga rozładować stres, poprawia pamięć. Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności, a daje więcej światła. Uśmiechajmy się jak najwięcej:)

2023-10-06

Zajęcia kulinarne w 7a.

W ramach nauczania języka kaszubskiego uczniowie klasy 7a korzystając ze szkolnej pracowni upiekli przepyszne pizze własnej kompozycji ze swoimi ulubionymi dodatkami, wszystkie wyszły znakomicie. Oprócz możliwości sprawdzenia zdolności kulinarnych uczniowie mogli również popracować nad integracją grupową. 

2023-10-04

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wiadomym jest, że codzienne czytanie rozwija naszą wyobraźnię i umiejętności pisarskie, pobudza kreatywność, gimnastykuje mózg, poprawia koncentrację oraz ćwiczy ortografię, dlatego w piątek 29 września - jak co roku - obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Głośnego Czytania.
Działania zainaugurowała na pierwszej godzinie lekcyjnej pani Dyrektor. Przez szkolny radiowęzeł rozbrzmiał jej głos, gdy czytała głośno wiersz Jana Brzechwy pt. „Atrament”.
W klasach I-III starsi uczniowie czytali swoim młodszym kolegom. Natomiast w klasach IV-VIII na początku każdej lekcji nauczyciele czytali głośno uczniom fragment książki, która towarzyszyła danej klasie przez cały dzień.
Pamiętajcie, że czytać każdy może - zawsze, wszędzie i o każdej porze…

2023-10-04

Niezapomniana wycieczka klas 4 do Grąbkowa i Dzień Chłopaka

Wycieczka do Grąbkowa już za nami, ale z pewnością zostaną fajne wspomnienia! 28 września wybraliśmy się do Tajnej Bazy Pirackiej na zajęcia integracyjne pod hasłem ,,Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Na miejscu czekało nas wiele atrakcji, trenowaliśmy bowiem szybkość, precyzję, umiejętność gry zespołowej, strzelanie do celu, spostrzegawczość, cierpliwość i sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dla każdego coś niespodziewanego, jak to w Tajnej Bazie bywa...:) Wszelkie zmagania zakończyliśmy wspólnym ogniskiem oraz uczczeniem zbliżającego się Dnia Chłopaka. Był to czas pełen wrażeń - zapraszamy do obejrzenia zdjęć :)