Aktualności

2023-04-20

Wizyta uczniów klas III w Teatrze Lalki w Słupsku

19 kwietnia 2023r. uczniowie klasy III a i III b wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Teatru Lalki ,,Tęcza” w Słupsku. Tam obejrzeli niezwykle efektowne przedstawienie pt.,,Dziób w dziób”. 
„Dziób w dziób” to opowieść o bandzie gołębi, które poszukują winowajcy odpowiedzialnego za zniknięcie współziomka. W tym momencie pojawia się wróbel Przemek, który czuje się niezwykle samotny, a nie należy do stada... Na wróbla pada pasmo podejrzeń, a grupa nie jest zainteresowana nawiązywaniem relacji. Gołębie są nieufne, ksenofobiczne i nietolerancyjne. Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, przestrzeni dla inności w grupie i konfliktu wartości. Spektakl mimo tego, że poruszył niełatwe problemy, niełatwe zwłaszcza dziś, dał widzom dużą dawkę zabawy. Podczas wizyty w teatrze każdy znalazł coś dla siebie. Jednym podobały lalki przypominające muppety, innym scenografia lub muzyka, jeszcze inni zapamiętali kotkę Dolores, którą odgrywała aktorka, albo wypowiadane teksty. Na scenie można było zobaczyć nie tylko lalki, ale też animujących je aktorów. 
Uczniowie zwrócili uwagę na główne przesłanie tej sztuki teatralnej, że zawsze należy być dobrym i miłym dla innych, ponieważ tylko dzięki temu świat wokół nas będzie piękniejszy, a ludzie bardziej życzliwi. To było bardzo pouczające i wymowne przedstawienie, które mamy nadzieję, na zawsze pozostanie w pamięci naszych młodych widzów. 

2023-04-14

Finał akcji „Wielki Numer”

Dnia 13.04.2023.r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wielki Numer 116 111”.
Uczniowie już znają i wiedzą , gdzie szukać pomocy w momencie długotrwałego kryzysu
emocjonalnego.
Nagrodę główną (Tablet) wylosował Dawid Pawlicki z klasy VIIIB.
I miejsce za walor artystyczny  zajęła Aliaksandra Shulha z klasy VIIIA.
Wyróżnienia za walor artystyczny otrzymali: Adrianna Gibuła- Niegrebecka z klasy VIIIB, Szymon Serwański z klasy VIIID, Agata Ramczyk z klasy VI B. Uczniowie otrzymali słuchawki bezprzewodowe.
Najbardziej w konkursie zintegrowały się klasy:
I miejsce
- VIII A- Dla wszystkich dziewcząt- warsztaty z makijażu. Dodatkowo Sandra Zych wylosowała indywidualny makijaż zrobiony przez wizażystkę; losowanie indywidualnego  zabiegu w gabinecie na cerę młodzieńczą dla Aliaksandry Shulha.
Dla wszystkich chłopców: grupowy trening na siłowni; Nataniel Powideł  wylosował  indywidualny trening z trenerem personalnym na siłowni.
II miejsce -VI A- Warsztaty- własnoręczne robienie pizzy w restauracji TOSCANA.
III miejsce -VIIIB- Wyjście na lody do kawiarni.
Gratulujemy zwycięzcom !!
Dziękujemy sponsorom akcji „Wielki Numer”:
Makijażownia- zabiegownia – Magdalena Ziółkowska
Aktiv  Gym Lębork

2023-04-05

WIRTUALNA WYCIECZKA NA KUBĘ

We wtorek 4 kwietnia uczniowie klasy III a mieli okazję wybrać się na wirtualną wycieczkę do słynącej z zabytkowych samochodów, niepowtarzalnego klimatu, pięknych plaż i unoszących się w powietrzu rytmów salsy Kubę, bowiem odwiedziła nas Rocio Labrada Osorio, która urodziła się i wychowała w tym niezwykłym miejscu, a od pięciu lat mieszka w Polsce. Dzięki Rocio mogliśmy poznać styl życia, który panuje na Kubie oraz typowe kubańskie potrawy. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda tam szkoła oraz co oznaczają kolory na szkolnych mundurkach. Niesamowitym przeżyciem była dla nas nauka kubańskiego tańca J Dziękujemy mamie Olka za zorganizowanie tak interesującego spotkania.

2023-04-03

Konkursy plastyczne organizowane przez świetlicę rozstrzygnięte!

W marcu, w świetlicy szkolnej odbyły się szkolne eliminacje dwóch konkursów plastycznych. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursach wykonały przepiękne i kreatywne prace. 
W konkursie pt. „Moje ulubione zwierzę” zostali nagrodzeni: Kinga Lewandowska, Anna Metera,  Lilianna Lis i Amelia Zawadzka, a w konkursie „My znad Bałtyku” dla świetlic: Anna Metera, Pola Okrój, Wiktor i Aleksander Tandek oraz Amelia Zawadzka. 
Wszystkie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs pt. „Moje ulubione zwierzę”  oraz Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „My znad Bałtyku”. Teraz z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników. Dziękujemy dzieciom za udział w konkursach i gratulujemy talentów:)

2023-04-03

ŚWIĄTECZNA LEKCJA CZYTELNICZA UCZNIÓW KLAS 3

Uczniowie klas 3 z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych udali się na wiosenno – świąteczną lekcję do Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. Wszystkie dzieci z ogromnym zapałem uczestniczyły w przygotowanych zabawach i zadaniach. Dziękujemy za ciekawe zajęcia!  

2023-04-01

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

28 marca w naszej szkole odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Reprezentowało nas ośmioro uczniów: Kalina Tabaka (kl.IIa), Mikołaj Olszewski (kl.IVb) , Szymon Główczewski (kl. IVb), Antoni Mejna i Kajetan Garbaczewski (kl. Vb), Szymon Motas (kl. VIb), Filip Borlik (kl. VIIIc) i Klaudia Malek (kl. VIIId). Uczniowie wykazali się ogromem wiedzy i odwagi i w obu kategoriach wiekowych uplasowali się na podium. W młodszej grupie wiekowej  I miejsce zajął Szymon Główczewski, a III miejsce Mikołaj Olszewski, w starszej grupie wiekowej I miejsce zajął Kajetan Garbaczewski, a II miejsce Filip Borlik. Wielkie gratulacje dla wszystkich, wszystkim szkołom dziękujemy za zdrową rywalizację i życzymy naszym laureatom sukcesów w następnym etapie.

2023-04-01

V Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VIII organizowany przez Zespół Szkół w Damnicy

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dwoje uczniów naszej szkoły – Zofia Gołąbek z klasy szóstej oraz Jakub Gudzio z klasy ósmej.
Zosia Gołąbek zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się 30 marca 2023r. w Zespole Szkół w Damnicy. Konkurs ów składał się z testu i dyktanda. Test sprawdzał znajomość zasad ortograficznych, a dyktando zastosowanie tych zasad w pisowni. 
Zofia zajęła czwarte miejsce i zdobyła tytuł Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego. Gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!

2023-03-29

Konkurs matematyczno - geograficzny Z PITAGORASEM PRZEZ KONTYNENT

W piątek 24 marca 2023r uczniowie: Filip Borlik kl. 8c, Paweł Jurczyński kl.8d i Wiktor Block kl.8b reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematyczno - geograficznym "Z Pitagorasem przez kontynenty", organizowanym przez Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie. W konkursie wzięło udział 9 szkół podstawowych z województwa pomorskiego. Uczniowie w trzyosobowych zespołach rozwiązywali zadania z matematyki i geografii. Drużyny musiały wykazać się szybkością i dobrą współpracą w zespole. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

2023-03-29

WIELKI NUMER 116111

W związku z obecnym kryzysem w dostępie do szybkiej opieki specjalistycznej oraz złego stanu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, ogłaszamy konkurs plastyczny pt. „Wielki numer 116111” dla klas VI, VII, VIII.
Celem konkursu jest uświadamianie nastolatków, że w chwilach kryzysu emocjonalnego nie muszą się wstydzić i mogą porozmawiać anonimowo, bezpłatnie z psychologiem o swoich odczuciach, problemach i emocjach. Ważne jest, by dzieci znały ten numer tak jak znają 112, 997,998,999.
Niemoc, apatia, spadek motywacji do działania, pracy, wycofanie z kontaktów koleżeńskich, napięcie, lęk, niekontrolowane wybuchy płaczu lub złości, poczucie braku sensu (trwające dłużej niż 8 tygodni) – to symptomy owego kryzysu, który bez udzielenia fachowej pomocy, będzie się pogłębiał.

2023-03-28

Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim ,,Nasza Niepodległa”!

W dniu dzisiejszym, w Słupsku, odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski ,,Nasza Niepodległa”- Mickiewicz - 100 lat dla Niepodległej pod patronatem I Wicewojewody Pomorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowali ósmoklasiści: 
Aleksandra Shulha z klasy 8a, Filip Sobczak z klasy 8d oraz Konrad Metera z klasy 8c! Wszyscy recytowali przepięknie! Konrad Metera zdobył WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 7-8SP i pokonał ogromną konkurencję! 
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! 
Jesteśmy z Was bardzo dumni! 

2023-03-20

Brawo Dominika!

Miło  nam poinformować, iż  Dominika Krajewska z klasy 8c zakwalifikowała się do III etapu  Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego w Języku Angielskim Reading Brings Us Unknown Friends.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

2023-03-18

Artystyczne Labolatorium w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego

Klasy 1-3 w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego wzięły udział w Emocjonalnych Laboratoriach Artystycznych.
Głównym celem takiego laboratorium jest ekspresja twórcza uwzględniająca stany emocjonalne, sferę potrzeb i oczekiwań (uświadomionych i nieuświadomionych) – bez oceniania jej na poziomie estetycznym. Klasy zorganizowały swoje własne laboratoria artystyczne pod hasłem wybranej emocji np. radosny, smutny, przerażony, samotny, wdzięczny, spokojny. Wykorzystali różne techniki. Zobaczcie- jak im się to udało.

2023-03-09

Laureaci XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Plastycznego dla uczniów klas IV – VIII szkoły podstawowej

Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Silnie  zostali:  
II miejsce w kategorii klas 6 - Zofia Powideł kl.6b
III miejsce w kategorii klas 6 - Adrian Jaskulka kl.6a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

2023-03-09

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W VII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MY ZNAD BAŁTYKU” DLA ŚWIETLIC

I. Adresaci: 
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych uczęszczający do świetlicy szkolnej. 
II. Cele konkursu: 
- rozbudzanie zainteresowania naszym regionem nadmorskim; 
- rozwijanie twórczej aktywności uczniów; 
- rozwijanie zdolności manualnych. 
III. Formy prac plastycznych:  
malarstwo, rysunek, pastele, techniki mieszane (z wyłączeniem plasteliny i materiałów sypkich). 
Format: A4, A3. 
1. Do prac należy dołączyć dane autora: imię i nazwisko, klasę, adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana praca oraz nr kontaktowy szkoły lub nauczyciela. 
2. Wszystkie prace przechodzą na własność organizatora. 
3. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez rodziców zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych ich dzieci na potrzeby konkursu (do pobrania od nauczycieli świetlicy). 
IV. Termin  
Prace należy dostarczyć do nauczycieli świetlicy do 27.03.2023 r. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:)

2023-03-09

NAUCZYCIELE ŚWIETLICY ZAPRASZAJĄ DO UDZIAŁU W VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „MOJE ULUBIONE ZWIERZĘ” dla uczniów klas 1-3

Prace należy wykonać indywidualnie i samodzielnie na kartce z bloku w formacie A4, techniką dowolną - płaską (bez użycia materiałów sypkich) – prace należy odpowiednio zabezpieczyć. 
• Prace będą oceniane pod względem samodzielności, pomysłowości w interpretacji tematu i estetyki.  
• Nagrodzone prace na etapie szkolnym będą wysłane na etap ogólnopolski, a autorzy tych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody. 
• Prace konkursowe nie będą zwracanie i przechodzą na własność organizatora.  
• Udział w konkursie jest jednoznaczny z zaakceptowaniem regulaminu oraz zgodą na upublicznienie prac i danych osobowych. (zgoda na udział w konkursie do pobrania u nauczycieli świetlicy szkolnej). 
Prace należy dostarczyć do nauczycieli świetlicy do 04.04.2023 r. 
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie:)

2023-03-01

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Święto ma  przypominać nam o  bogactwie i  różnorodności językowej oraz podkreślać wartość języka dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Przesłaniem święta jest ochrona języków ojczystych, promowanie wielojęzyczności i podkreślanie wartości edukacji językowej. 
      W ramach święta, w czasie zajęć logopedycznych uczniowie klas I- III poznawali  wybrane związki frazeologiczne. Dzieci słuchały krótkich opowiadań z książki Grzegorza Kasdepke pod tytułem „Co to znaczy…”, a następnie, po omówieniu tworzyły prace plastyczne z wybranym związkiem frazeologicznym.  Dzięki zajęciom uczniowie mieli okazję dowiedzieć się co znaczy między innymi: lecieć jak na skrzydłach, kwaśna mina, czarna owca, gruba ryba, łamać nad czymś głowę, mieć dwie lewe ręce, piorunować kogoś wzrokiem, stawać na rzęsach, słomiany zapał czy suszyć komuś głowę. 
      Dodatkowo uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w zabawach językowych. Na patio szkoły pojawiło się 5 stacji  z różnymi zadaniami. Były wśród nich łamańce językowe, tangramy gramatyczne, krzyżówki i uzupełnianki ortograficzne oraz zadania związane z kaligrafią. Dla najwytrwalszych uczestników, którzy rozwiązali poprawnie wszystkie zadania nagrodą były bardzo dobre oceny z języka polskiego.
      Kolejnym elementem obchodów był szkolny konkurs na plakat z hasłem o języku ojczystym.  Najpiękniejsze teksty o naszym języku zostały wyróżnione. Nagrodzone klasy to 5b i 8d. GRATULUJEMY!
      To był bardzo ważny i udany dzień. Pamiętajmy, że dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.