Aktualności

2022-05-09

Opłata za obiady

Opłata za obiady za miesiąc maj wynosi 68 zł.

2022-05-09

Agata Pilarska laureatką II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego

Agata Pilarska jest laureatką II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Wielkanocny koszyczek” dla uczniów klas drugich. Gratulujemy!!!  

2022-05-09

Kolorowo w klasach I-III

 
2022-05-09

Dzień z książką

 

 

2022-05-09

English Poetry and Drama 

English Poetry and Drama pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty to konkurs, w którym naszą szkołę reprezentowały Dominika Krajewska z kl.7c i Dorota Suszko z kl.8a. Również tym razem szkoła może się poszczycić sukcesem - Dorotka zajęła 2 miejsce w konkursie, w którym wzięło udział ponad 20 uczestników zakwalifikowanych jako uczestnicy ścisłego finału. Gratulujemy!!! 

2022-05-09

Program profilaktyczny "Dziel się uśmiechem" 

Uczniowie klas III  ramach edukacji prozdrowotnej realizowali program profilaktyczny "Dziel się uśmiechem" pod patronatem PCK i firmy MARS POLSKA. 
 
W ramach projektu dzieci spotkały się ze szkolną pielęgniarką, uczestniczyły w cyklu zajęć, na których zapoznały się z podstawową wiedzą na temat higieny jamy ustnej i profilaktyki fluorowej, poznały produkty spożywcze pożądane w diecie każdego dziecka  oraz te, które zawierają puste kalorie i przyczyniają się do powstawania próchnicy, nadwagi i otyłości.   

2022-05-04

Dzień Ziemi

Zdarzeniem, które przyczyniło się do ustanowienia Dnia Ziemi, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło dewastacji środowiska na wiele lat.
22 kwietnia 1970 roku odbyły się pierwsze obchody tego święta. W tym roku odbywają się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Na lekcjach chemii i fizyki często poruszany jest temat zagrożeń dla Ziemi. Uczniowie dyskutują co można zrobić, aby ograniczyć skutki działalności człowieka. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi dzieci, na lekcjach plastyki, przygotowywały plakaty zachęcające do ochrony naszej planety.

2022-04-26

Niezapomniana, kreatywna i pełna wrażeń nocka w szkole klasy 7c.

Za nami już klasowa nocka, której długo nie zapomnimy! Rozpoczęta wspólnym wyjściem do miasta a zakończona porządkowaniem terenu i klasy - przepełniona była zabawą i wyzwaniami! Wielką radość przyniosły nam podchody wokół budynku szkoły, zadania na orientację, wieczór filmowy i wspólna kolacja. Wszystko to uwieczniliśmy w pamiątkowej prezentacji, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy! 7c.

2022-04-26

Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

22 kwietnia w naszej szkole odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Reprezentowała nas czwórka uczniów: Klaudia Malek, Agata Ramczyk, Antoni Mejna i Kajetan Garbaczewski. Miło nam poinformować iż uczeń klasy IVb Kajetan Garbaczewski zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej i będzie reprezentował nasza gminę na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 21 maja w Przodkowie. Agata Ramczyk zdobyła III miejsce w kategorii klas V-VIII. Antek Mejna uplasował się na IV miejscu, a Klaudia Malek na V. Wszyscy posiadali ogromną wiedzę, byli mocno zaangażowani, wszystkim uczestnikom gratulujemy.

2022-04-26

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia w naszej szkole klasy 1-3 obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie wybrali się wspólnie z wychowawcami klas na ekospacer w celu oczyszczenia najbliższego otoczenia ze zbędnych śmieci. Przy okazji tego dnia promowaliśmy proekologiczne hasła i przeprowadziliśmy szereg zadań z zakresu dbania o środowisko naturalne. W czasie zbierania śmieci niektórzy uczniowie odnaleźli prawdziwe skarby!

2022-04-26

„Moja ulubiona książka”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie pod tytułem „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu swojej ulubionej książki.

W kategorii klas I-III wyniki prezentują się następująco:
I miejsce- Agata Pilarska kl. 2a
III miejsce- Julia Dułak kl. 1c

Wyróżnienie:
Kinga Lewandowska kl. 2a
W kategorii klas 4-7:
I miejsce- Michał Migowski kl. 5b
III miejsce- Maja Depta kl. 4a

Wyróżnienia:
Oliwia Rudnik kl. 4a
Wiktoria Dewa kl. 4a

Gratulujemy!!!

2022-04-26

"Wiosenne porządki w przyrodzie"

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi i z tej okazji Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zorganizował VII Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. "Wiosenne porządki w przyrodzie" w ramach cyklu "Działaj kulturalnie - myśl globalnie - segreguj lokalnie".
Głównym celem konkursu było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów stałych i odzysku surowców wtórnych, kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat, rozwijanie aktywności twórczej, ochrona środowiska naturalnego.
Na konkurs wpłynęło łącznie 87 prac z 15 szkół i placówek Powiatu Lęborskiego. Jury przyznało łącznie 25 równorzędnych nagród. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły – Agata Pilarska z klasy 2a i Julia Dułak z klasy 1c.
Gratulujemy!!!
Wystawa nagrodzonych prac dostępna będzie dla zwiedzających w budynku Urzędu Miasta Lęborka.

2022-04-26

"Szkolna wyprawka dla dzieciaka"

Niedawno zakończyła się kolejna akcja wspierająca uchodźców z Ukrainy. Tym razem wraz ze społecznością szkolną postanowiliśmy skupić się na dzieciach, które uczęszczają do pobliskich szkół. Każda z klas w naszej szkole miała za zadanie przygotować jedną wyprawkę szkolną dla ucznia z Ukrainy. W skład wyprawki wchodziły najpotrzebniejsze rzeczy: plecak, piórnik z pełnym wyposażeniem, zeszyty, bloki, worki na obuwie zmienne, teczki papierowe, farby, klej, nożyczki, plastelina i wiele innych. Akcja zakończyła się sukcesem! Zebraliśmy ok. 27 plecaków całkowicie wyposażonych oraz dwa kartony samej wyprawki szkolnej! Wszystkie plecaki wraz wyprawkami trafiły do Stacji Kultura w Lęborku. Zostały one przekazane potrzebującym uczniom z Ukrainy, którzy trafili do Lęborskich szkół. Dziękujemy każdemu kto dołożył swoją cegiełkę do tych działań!

2022-04-24

Spektakle profilaktyczne

20 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne:
dla uczniów klas 1-5 "Mapa skarbów"
dla uczniów klas 6-8 "CISZA"

2022-04-24

Wyniki konkursu „Moja ulubiona książka”

Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie pod tytułem „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu  swojej ulubionej książki.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce- Michał Migowski kl. 5b
III miejsce- Maja Depta kl. 4a
Wyróżnienia:
Oliwia Rudnik kl. 4a
Wiktoria Dewa kl. 4a
Gratulacje !!! 

2022-04-21

Krzysztof Kusznierewicz finalistą Ligi Matematycznej

Uczeń klasy 4a Krzysztof Kusznierewicz, został finalistą Ligi Matematycznej.  Jest to ogólnopolski konkurs matematyczny organizowany od kilkunastu już lat przez Akademię Pomorską w Słupsku. Zmagania przeznaczone są dla wyjątkowo wytrwałych uczniów, ponieważ trwają od października do kwietnia danego roku szkolnego. Krzysztof przeszedł przez eliminacje korespondencyjne oraz półfinał i 21 kwietnia 2022 roku wziął udział w XXI finale Ligi Matematycznej.
Gratulujemy wiedzy i czekamy na wyniki!