Aktualności

2022-04-16

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap gminny

13 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas turnieju uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów o ruchu drogowym i pokonywali na rowerach tor sprawnościowy.

Uczniowie naszej szkoły grupa młodsza w składzie:
Filip Baranowski kl.6a
Julia Salzer kl.5b
Kornelia Mielewczykkl.5a
Artur Cieszyński kl.5b
zajęła II miejsce.

Grupa starsza w składzie:
Bartosz Krzemiński kl.7c
Seweryn Pijas kl.7c
Szymon Szymankiewicz kl.7c
zajęła II miejsce.

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

2022-04-15

Pracownia Pomysłów - WzMOCnij Swoje Otoczenie

Projekt pracowni technicznej do nauki stolarstwa, ślusarstwa i szycia zrealizowany dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

https://youtu.be/YF9eDf9KQPk

2022-04-15

Doświadczenia chemiczne w klasie 7a i 7b

Uczniowie klas 7 rozpoczęli kolejny dział z chemii „Gazy i tlenki”. Daje on możliwość wykonywania ciekawych doświadczeń. W ostatnich tygodniach dzieci otrzymywały oraz badały właściwości tlenu oraz tlenku węgla(IV). Uczniowie pracują techniką chemii w małej skali. Podczas pracy używamy składniki dostępne w domu np. ziemniaki, ocet, soda, woda utleniona. W czasie zajęć wszyscy świetnie się bawią.

2022-04-15

Gminny Konkurs Wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w  Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Oto oni: 
Kinga Lewandowska- klasa 2a,
Zosia Leszkowska - 2b,
Nikodem Baranowski- 5b,
Franciszek i Antoni Torbiccy - klasa 7d,
Patryk Naczk- klasa 8c.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

2022-04-11

Gminny Konkurs Wielkanocny 

Kinga Lewandowska z klasy 2a zdobyła  wyróżnienie  w Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Gratulujemy serdecznie!!! 

2022-04-10

Klasa 4a poznaje ułamki

Uczniowie klasy 4a zaprojektowali swoje oryginalne kolorowe ułamki. Podczas zajęć kółka matematycznego stworzyli ułamkowe pizze. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-04-07

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu dzisiejszym, 7 kwietnia odbyły się u nas gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięły udział szkoły z Redkowic, z Łebienia, z Garczegorza i z Nowej Wsi. Test pisemny i etap ustny odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. W pierwszej kategorii I m-ce zdobył Antoni Mejna (NWL), II m-ce Kajetan Garbaczewski (NWL) i kolejne II m-ce Pola Sterkowicz (Łebień). W starszej grupie wiekowej I m-ce zajęła Agata Ramczyk (NWL), II m-ce Klaudia Małek (NWL) i III m-ce Alicja Stanicy (Łebień). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromu wiedzy i odwagi. 

2022-04-07

„Wiosenny powiew poezji” 

5 kwietnia 2022 r. w wiosenne przedpołudnie odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów z klas 1-3 pod hasłem „Wiosenny powiew poezji”. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i polskiej wiosennej aury, a także promowanie talentów recytatorskich. 
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali się wspaniale. Szkolny konkurs przebiegał w serdecznej i uroczystej atmosferze w wiosennej scenerii. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z klas 1-3. 

Jury konkursowe zdecydowało, że: 
I miejsce zajął: Antoni Boryta kl.3a 
II miejsce zajęły: Nicola Mielewczyk kl.2a, Klaudia Szroeder kl.1b 
III miejsce zajęli: Szymon Główczewski kl.3a, Adriana Gillmeister kl.1a 

Wyróżnieni zostali: Lena Chlebowska kl. 2b, Aleksy Ryjewski kl. 3b 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    

Organizatorki konkursu: K. Suszko i D. Główczewska.  

2022-04-07

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

4 kwietnia uczniowie klasy II a mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Kasią Keller, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. W trakcie warsztatów uczniowie wspólnie napisali opowiadanie, śledzili drogę książki od pomysłu poprzez autora do wydawcy i biblioteki. Dowiedzieli się także, jak wygląda praca pisarza. Dużo radości wszystkim dzieciom sprawiła zabawa „kalambury”, w trakcie której  mogły się wykazać znajomością bajek. Spotkanie zakończyło się złożeniem autografów w książce, którą czytelnicy mogli nabyć i podziękowaniami za niezapomnianą lekcję.  

  

2022-04-07

Lekcja muzyki w klasie 4

Lekcja muzyki w klasie 4 - gra na Bum bum rurkach.

2022-04-07

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 „Dziecko, które krzyczy na dźwięk klasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu. Autyzm może wydawać się na pierwszy rzut oka dziwny, inny, niezrozumiały. Ale można go zrozumieć!”
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole jak co roku obchodziliśmy ten dzień szczególnie.

2022-04-06

Szkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII 2021/2022

Dnia 25 marca br. dwanaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugim etapie Konkursu „Mistrz Ortografii”. Byli to zwycięzcy pierwszego etapu, który polegał na napisaniu dyktanda.

Uczniowie z klas IV-VIII czyli - Mikołaj Stromski, Kornelia Niewęgłowska, Julia Michałowska, Maria Zaręba, Magdalena Wójcik, Jakub Gudzio, Zofia Grabowska, Dominika Krajewska, Paweł Jurczyński, Dorota Suszko, Julia Żurawska i Zofia Solska rozwiązywali na czas zadania ortograficzne z różnymi trudnościami. Uczestnicy losowali je przy pomocy koła.

Komisja konkursowa wyłoniła „Mistrza” w każdej kategorii, zliczając punkty uzyskane za ćwiczenia wykonane przez uczniów. Trzeba przyznać, że wyniki uczestników były bardzo wyrównane. Jednakże najlepszą w kategorii klas IV- VI okazała się Maria Zaręba z klasy V b. Natomiast mistrzynią w kategorii klas VII- VIII została Julia Żurawska z klasy VIII b.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wysiłek i wytężoną pracę podczas konkursu. Do zobaczenia za rok. 

2022-04-06

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

 Nasza wszechstronnie uzdolniona uczennica - Dorota Suszko z klasy 8a - została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego! Wielokrotnie  nagradzana na licznych  konkursach polonistycznych, muzycznych, teatralnych i recytatorskich, od czwartej klasy wykazywała się ogromnym zaangażowaniem, przygotowaniem i wiedzą! 

      Jest osobą niespotykaną, serdeczną, wrażliwą i pełną pasji. Wierzymy, że sukces naszej finalistki to kolejny krok  do następnych literackich dokonań! Rozwijaj skrzydła Dorotko! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Gratulujemy!

2022-04-05

Opłata za obiady

Należność za obiady za miesiąc kwiecień wynosi 68,00 zł. 

2022-03-31

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” - MODUŁ II

Jako drugą lekturę w projekcie edukacyjnym pt .„Czytam z klasą lekturki spod chmurki” klasa trzecia wybrała książkę pt. „ Dzieci Pana Astronoma” pani Wandy Chotomskiej. Dzięki dzieciom Pana Astronoma, którzy nazywali się  Teleskopka i Teleskopek dokładniej zrozumieliśmy czym jest Układ Słoneczny, gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca oraz wiele innych ważnych rzeczy związanych z kosmosem. Najpierw oczywiście uzupełniliśmy nasze lekturniki, następnie stworzyliśmy „ Lekturkowe pudełka”, które przedstawiały to, z czym kojarzyła się nam przeczytana lektura oraz stworzyliśmy wspólnie komiks przedstawiający wybraną przez nas lekturą. Dzięki tej lekturze kosmos stał się dla nas bardziej zrozumiały. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny moduł.

2022-03-26

Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej – Konkurs Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Celem konkursu jest:

-Popularyzacja wśród uczestników Olimpiady wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniach i zmianach klimatu.
-Aktywizacja do podejmowania działań na rzecz czystego powietrza.
-Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekologiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy i działania na rzecz czystego powietrza.
-Rozpowszechnianie bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych w edukacji.

Uczennice klasy 8a Klaudia Krygier i Dorota Suszko wykazały się bardzo dużą wiedzą i zakwalifikowały się do drugiego etapu. Gratulacje!