2023-09-18

Dzień Kropki!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej Szkole 15 września odbyły się aktywne przerwy dla uczniów.  Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia  uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz rozwijać swoje talenty. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.

2023-09-18

Dzień Kropki w klasach I - III

15 września obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Uczniowie klas I – III  z tej okazji wykonywali przeróżne prace plastyczne, zadania i zabawy z kropką w roli głównej. Dzięki wspaniałej współpracy z Panią Bibliotekarką Darią z Gminnej Biblioteki Publicznej, wszystkie klasy uczestniczyły w ciekawej lekcji  – w bibliotece lub szkole.  To było prawdziwie kropkowe święto!

2023-09-11

Narodowe Czytanie

Biblioteka w Nowej Wsi Lęborskiej serdecznie zaprasza na uroczystość Narodowego Czytania, która odbędzie się 15 września 2023 roku o godzinie 16.30 w Bibliotece w Nowej Wsi Lęborskiej.

2023-09-06

Opłata za obiady

Należność za obiady za miesiąc wrzesień wynosi 75 zł.

2023-07-01

Wyprawka dla ucznia klasy 1

• Zeszyt w 3 linie A4 - 2 sztuki
  • Zeszyt w kratkę - 2 sztuki
  • Zeszyt do nut
  • ryza papieru ksero
  • blok techniczny kolorowy A4
  • blok techniczny biały A4
  • zeszyt papierów kolorowych (wycinanki)
  • plastelina minimum 12 kolorów
  • farby plakatowe 12 kolorów (najlepiej Astra w kolorach naturalnych tzn. nie brokatowe czy neonowe)
  • pędzelki różnej grubości
  • kubeczek na wodę
  • nożyczki
  • klej w sztyfcie
  • klej w tubce typu Magic
  • teczka z gumką 2 razy
  • 3 sztuki ołówków: 2 ołówki HB, I ołówek H
  • gumka do mazania najlepiej biała
  • temperówka
  • piórnik
  • kredki ołówkowe
  • zakreślacze: zielony, żółty, niebieski – pisaki
  • karteczki samoprzylepne
  • linijka
  • pastele olejne

Strój gimnastyczny: (w worku)

• Ciemne spodenki ( granatowe bądź czarne)
  • biała koszulka bawełniana  ( 2 szt.)
  • Tenisówki - wygodne z białą, antypoślizgową podeszwą)

Uwaga! Wszystkie rzeczy prosimy podpisać!

2023-06-24

Pożegnanie klas 8 w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Wspólny taniec, wiersze, śpiew, ogrom wrażeń i łzy wzruszenia, to znak, że dla czterech ósmych klas naszej szkoły pewien etap życia się zakończył, by kolejny mógł rozpocząć! Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas ósmych rozpoczęto polonezem, jakże ważnym tańcem dla każdego absolwenta! Uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się z udziałem p. Marka Baranowskiego - sołtysa Nowej Wsi Lęborskiej, p. Rafała Gajewskiego – radnego naszej gminy oraz przedstawiciela Rady Rodziców p. Arkadiusza Politańskiego, całej społeczności szkolnej oraz bliskich i opiekunów naszych uczniów.
       W części oficjalnej, po przekazaniu sztandaru szkoły uczniom klasy 7 oraz przemówieniu pani dyrektor Grażyny Wójcik, nastąpił czas wręczania świadectw wszystkim uczniom klas 8. Gratulacjom nie było końca, wielu młodych ludzi wykazało się nie tylko wysokimi osiągnięciami, ale także kreatywnością, systematyczną pracą, wzorową frekwencją, zaangażowaniem i działalnością na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Z pasją reprezentowali naszą szkołę podczas konkursów przedmiotowych, brali udział w kołach zainteresowań, poszerzali swoje horyzonty, dawali przykład innym i prowadzili szeroką działalność na rzecz szkoły, np. włączając się w prace wolontariatu. Za to wszystko zostali pochwaleni i nagrodzeni.
        Po części oficjalnej rozpoczął się blok artystyczny. Na scenie mogliśmy zobaczyć Zbigniewa Wodeckiego, w którego rolę wcielił się uczeń klasy 8, by przekazać nam jakże optymistyczne słowa w piosence ,,Rzuć to wszystko, co złe” oraz zespół ABBA (który w imieniu klas 7 żegnał ósmoklasistów). Poza tym usłyszeliśmy wiele miłych słów, wierszy oraz podziękowań od uczniów i ich Rodziców. Na końcu nie zabrakło również utworu śpiewanego przez wszystkich ósmoklasistów ,,Ostatni raz z moją klasą”... I w tym momencie polały się łzy... Kochani ,,Nic dwa razy się nie zdarza” – jak pisała Wisława Szymborska,
opuściliście mury naszej szkoły, ale zawsze możecie tu wracać! Pewnie jeszcze się gdzieś spotkamy, dlatego - życzymy Wam drodzy absolwenci wielu pięknych chwil i sukcesów, choć tych dotychczasowych przecież nie sposób już zliczyć!
Powodzenia w doroślejszym życiu!

2023-06-24

Zakończenie roku szkolnego klas 4-7

"Złota 10 szkoły"
1. Anastazja Domarus
2. Marcelina Prokop
3. Kornelia Mielewczyk
4. Aliaksandra Shulha
5. Dominika Stupnicka
6. Artur Dębski
7. Maja Dziembowska
8. Zofia Powideł
9. Zofia Gołąbek
10. Dominika Krajewska
10. Szymon Szymankiewicz

Projekt Z ekologią na TY

W ciągu całego roku szkolnego braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie z Ekologią na TY. Uczniowie musieli wykonać szereg zadań aby ukończyć projekt. Między innymi przeprowadzili ankietę na temat “Z czym kojarzy Ci się słowo ekologia?”, brali udział w zajęciach przyrodniczych, robili las w słoiku czy zdobywali wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Stworzyli również kodeks Młodego Ekologa.

Akcja #Zdroworosna

Nasza szkoła wzięła udział w akcji #Zdroworosna. Od firmy W. Legutko otrzymaliśmy zestawy potrzebne do wysiania koperku. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywanie zadań. W sierpniu sprawdzimy co nam wyrosło. Sianie koperku odbywało się w Ekopracowni na świeżym powietrzu. Naszą pracownię w ławki i stoły z nakrętek wyposażył ZZO “Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku.

Śladami naszych odpadów

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie “Śladami naszych odpadów”, który został zorganizowany przez Zakład Zagospodarowania Odpadów “Czysta Błękitna Kraina”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było obejrzenie filmiku edukacyjnego i wypełnienie ankiety on-line. Znaleźliśmy się w gronie 10 szkół które odesłały najwięcej ankiet i w nagrodę otrzymaliśmy EKOstację.