Aktualności

2023-10-04

27 września w Naszej szkole odbył się Dzień Piżamy! 

Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię.

Dlaczego piżma? - Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.

Nie myślimy o zdrowiu, kiedy jesteśmy zdrowi . Ale jak cenne jest zdrowie poznajemy dopiero w chorobie.

W tym roku dzięki Funkcji "Gdy liczy się czas" mogliśmy wspomóc budowę nowoczesnego centrum rehabilitacjii dla dzieci z oddziałów onkologicznych MOGWART- Mogę i jestem tego Wart! Dzięki uczniom i Państwa zaangażowaniu udało nam się pobić rekord z zeszłego roku i tym samym uzbierać 2600zł! Cała kwota trafiła na konto fundacji.

Wielkie serducha macie i tak trzymajcie!

Dziękujemy i widzimy się za rok również w piżamach!

 

2023-10-02

Dzień Chłopaka w klasach 1-3

Dzień Chłopaka to popularne święto, które na dobre zagościło w szkolnej tradycji. Tegoroczne święto chłopców  w klasach 1-3 było pełne zabawy, uśmiechu, atrakcji i konkurencji. Dzieci wspólnie świetnie się bawiły. Chłopcy otrzymali drobne upominki od dziewczynek i swoich pań.  
Działo się, oj działo!

2023-10-02

Uroczystość w Krępie Kaszubskiej

24 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystości patriotyczno - religijnej upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku. Po Mszy św. uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu oraz wysłuchali bardzo ciekawego wystąpienia przedstawiciela Muzeum Stutthof. Po uroczystości można było obejrzeć oryginalne części ubrania więźniów. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.

2023-10-01

Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego

26 września 2023 roku w Starostwie Powiatowym odbyła się Gala Stypendialna, podczas której nasza uczennica Anastazja Domarus z klasy 7a otrzymała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego. Gratulujemy!

2023-09-25

„Bezpieczna droga do szkoły”

25 września odbyło się spotkanie profilaktyczne z panią policjant  mł. asp. Martą Bąciaszek dla uczniów klas 1-3 dotyczące bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Podczas spotkania pani policjant przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się i zachowania na drodze oraz  przestrzegała przed niewłaściwym zachowaniem w jej pobliżu. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez funkcjonariuszkę i wykazali się dużą wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego.  

Mamy nadzieję, że rok szkolny 2023/2024 będzie dla wszystkich bezpieczny, a wiedza teoretyczna znajdzie swoje zastosowanie w praktyce. 

2023-09-25

Wyjazd integracyjny klas pierwszych

21 września uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę do Lęborka. Pierwszoklasiści udali się do kina Fregata na bajkę „Przytul mnie. Poszukiwacze miodu” w ramach przeglądu „Gdynia Dzieciom”. Bajka o odważnym misiu, który wraz z tatą wyrusza do Złotej Krainy w poszukiwaniu miodu bardzo spodobała się naszym najmłodszym uczniom. Pierwszoklasiści po seansie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące bajki, zdobywając drobne nagrody. Pogoda tego dnia była iście letnia, dlatego dzieci odwiedziły pobliski plac zabaw i wspólnie integrowały się na świeżym powietrzu. 

2023-09-24

Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024

W wyniku wyborów do Samorządu Uczniowskiego, decyzją uczniów kl.4-8 , przewodniczącą została Kornelia Mielewczyk z kl.7a. Pomagać jej będą Julia Skorb z kl.8a oraz Lena Dulak z kl.6b 
Trzymamy kciuki za owocny rok SU!

2023-09-24

Wyjazd do Piaśnicy- Szkoła Pamięta

W dniu 20 września klasa VIII uczestniczyła w zorganizowanym przez Pana Rafała Gajewskiego - radnego gminy Nowa Wieś Lęborska wyjeździe do Piaśnicy. Odwiedziliśmy miejsce związane z męczeństwem ludności polskiej podczas II wojny światowej. Od jesieni 1939 roku trwały tam masowe egzekucje, w których niemieccy okupanci mordowali elity polskie z obszaru Pomorza Gdańskiego. Do wiosny 1940 roku zamordowano ok. 14 tys. osób, w większości wykształconych urzędników, nauczycieli, duchownych, artystów i leśników. Historię tego miejsca przedstawiła uczniom Pani Izabela Tabaka.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej żywej lekcji historii.

2023-09-24

Dzień dobrych wiadomości - poznajemy różne rodzaje szyfrów na matematyce.

Realizując zadanie "Matematyczne święta niematematyczne - Dzień dobrych wiadomości" z projektu (Nie)zwykła matematyka uczyliśmy się odszyfrowywać ukryte wiadomości. Poznaliśmy alfabet Morsa, szyfr ze słowem kluczem, szachownicę Polibiusza, czekoladkę, szyfr Atbasz. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. U każdego, komu udało się odczytać wiadomość, pojawiał się uśmiech na twarzy. To był dobry dzień :)

2023-09-24

Dzień Kropki na matematyce oraz realizacja jednego z zadań projektu "(Nie)zwykła matematyka".

   Nasza szkoła bierze udział w projekcie "(Nie)zwykła matematyka". Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poszerzenie, pogłębienie wiedzy, pokazanie uczniom, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka.
 15 września w Dniu Kropki realizowaliśmy na lekcjach moduł X projektu: "Matematyczne święta niematematyczne". Jest to dzień, gdzie świętuje się kreatywność, odwagę i zabawę. Uczniowie grali w kropki, w gigantyczne Dooble, rozwiązywali kropkowe sudoku, łączyli punkty w układzie współrzędnych, dokonywali wielu rachunków, następnie łączyli odpowiednie punkty i powstawały ciekawe dzieła plastyczne.

2023-09-21

Narodowe Czytanie 2023

Za nami już 12. odsłona akcji - Narodowe Czytanie 2023. Tym razem w poniedziałkowy wrześniowy poranek rozbrzmiały głosy naszych koleżanek z klas 7 i 8, które pięknym i melodyjnym głosem zabrały szkolną społeczność do świata przedstawionego powieści pt.  ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
W każdym zakamarku  szkoły słychać było fragmenty powieści. Przyczynił się do tego nasz szkolny radiowęzeł, z którego dźwięk docierał do wszystkich. Miło było posłuchać!
Czytały dla nas:
Maja Dziembowska z kl.7a
Gracjana Piwka z kl.7b
Małgorzata Kozłowska  z kl.8a
Maja Rydzewska z kl.8a
Magdalena Wójcik z kl.8a
Dziękujemy za zaangażowanie! ​​​​​​​

2023-09-19

Wycieczka integracyjna klasy 6a do Grąbkowa

W piękny wrześniowy wtorek klasa 6a wraz z nauczycielkami wybrała się na poszukiwanie przygód w Tajnej Pirackiej Bazie w Grąbkowie. Nauczyliśmy się jak przetrwać w lesie, zbudować szałas, przejść po moście linowym. Animuszu dodawały nam barwy ochronne wymalowane na twarzach i pies obronny- Śnieżka:) Po zajęciach w lesie wróciliśmy do naszej bazy, gdzie rozpoczęliśmy zajęcia w grupach. Była wspinaczka, walki sumo, "koło pilotów", tor przeszkód komandosa, zjazdy na "tyrolce",strzelanie z łuku. Okazało się, że uczniowie ( i panie!) z 6a są odważni, zdyscyplinowani i mają wielkie poczucie humoru! Cztery godziny upłynęły nam na fantastycznej zabawie.
Grąbkowo! Na pewno jeszcze wrócimy!

2023-09-18

Dzień Kropki!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki w naszej Szkole 15 września odbyły się aktywne przerwy dla uczniów.  Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia  uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz rozwijać swoje talenty. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.

2023-09-18

Dzień Kropki w klasach I - III

15 września obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Uczniowie klas I – III  z tej okazji wykonywali przeróżne prace plastyczne, zadania i zabawy z kropką w roli głównej. Dzięki wspaniałej współpracy z Panią Bibliotekarką Darią z Gminnej Biblioteki Publicznej, wszystkie klasy uczestniczyły w ciekawej lekcji  – w bibliotece lub szkole.  To było prawdziwie kropkowe święto!  

2023-09-11

Narodowe Czytanie

Biblioteka w Nowej Wsi Lęborskiej serdecznie zaprasza na uroczystość Narodowego Czytania, która odbędzie się 15 września 2023 roku o godzinie 16.30 w Bibliotece w Nowej Wsi Lęborskiej.