Aktualności

2021-11-19

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej – online

W listopadzie w Szkole im. Strażaków Polskich został zorganizowany IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej –  w tym roku także w formie online.

Prezentowane utwory nawiązywały   do wydarzeń związanych z dążeniami do wolności, do walk i zmagań o niepodległość. Nadrzędnym celem konkursu było kształtowanie świadomości i postawy patriotycznej wśród dzieci i młodzieży.

2021-11-17

Dlaczego warto czytać?

Drodzy Rodzice! Pragniemy zachęcić Państwa do głośnego czytania dzieciom. Jeśli chcecie, by Wasze dziecko było mądre i odnosiło sukcesy w szkole oraz w życiu...

2021-11-17

Zapasy na zimę….:)

Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw  przygotowując zapasy na zimę. Uczniowie klasy 3 b uczyli się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. Realizując temat kompleksowy dotyczący przygotowań do zimy, dzieci postanowiły zrobić kompoty oraz zakisić ogórki. Dzieci samodzielnie obierały, kroiły oraz  wkładały jabłka, gruszki, truskawki, winogrona do słoików. Panie w kuchni zagotowały słoiki, a dzieci zabrały swoje dzieła do domów, gdzie  czekają na zimę. Dzieci były bardzo dumne z samodzielnie wykonanych przetworów.

2021-11-16

Mecz w Ergo Arenie w Gdańsku

Uczniowie uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego , wzięli udział w Konkursie organizowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, dzięki czemu wygrali darmowe bilety na mecz siatkarski, na który pojechaliśmy 14.11. Trefl Gdańsk zmierzył się  z tryumfatorem Ligi Mistrzów ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Emocje były ogromne, atmosfera i doping - niesamowity. Po zakończonym meczu spotkała Nas miła niespodzianka, pani Agnieszka załatwiła Nam spotkanie z jednym z zawodników Trefla Gdańsk, mogliśmy zrobić z Nim zdjęcia, otrzymaliśmy autografy- Karol Urbanowicz- bardzo dziękujemy!!!To był naprawdę udany dzień.

2021-11-16

Realizacja projektu edukacyjnego „Wirtualne podróże’ przez uczniów klas II

Uczniowie klas II biorą udział w projekcie edukacyjnym "Wirtualne podróże". W ramach realizacji programu każdy uczeń założył "Album wirtualnego podróżnika", opowiedział o swoich dotychczasowych podróżach oraz o miejscach, które chciałby odwiedzić. Uczniowie wzięli udział w lekcji na żywo "Dlaczego warto podróżować?" oraz „Podróże po Polsce”. Poznali kontynenty, wykonali notatki wizualne i uzupełnili mapę świata. Teraz czekamy na kolejne podróże.

2021-11-16

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej w MS Paint

Jest nam miło poinformować, że uczennica klasy II a Agata Pilarska zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Grafiki Komputerowej w MS Paint . Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!


 

2021-11-11

#SzkołaDoHymnu

Aby uczcić Święto Odzyskania Niepodległości, 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie nasz hymn. No właśnie wspólnie, jednak osobno, czyli każdy w swojej klasie ze swoim nauczycielem, niemniej jednak "Mazurkiem Dąbrowskiego" rozbrzmiała CAŁA szkoła #SzkołaDoHymnu

2021-11-11

"Kocham Cię Polsko"

W ramach Święta Niepodległości w tym roku zorganizowaliśmy konkursik. W szkolnym konkursie wiedzy o Polsce "Kocham Cię Polsko" w kategorii klas młodszych IV-VI, pierwsze miejsce zajęła klasa Vb, drugie miejsce klasa Va, a trzecie miejsce klasa IVb. W kategorii klas starszych VII-VIII, pierwsze miejsce klasa VIIc, drugie miejsce klasa VIIIb, trzecie miejsce klasa VIIa. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zaangażowania.

2021-11-09

Lekturowy zawrót głowy

Lekturowy zawrót głowy, czyli o tym - jak klasy 7b,c oraz 8a i 8b utrwalały lekturowe treści, by potem prezentować je sobie nawzajem 

2021-11-09

Przepisujemy Tolkiena!

 Z okazji 130. urodzin J.R. R. Tolkiena włączyliśmy się do ogólnopolskiej  akcji przepisywania dzieł tego pisarza. Wszyscy sympatycy ,,Hobbita” lub ,,Władcy Pierścieni” proszeni są o zgłoszenie się do nauczyciela polonisty -  w celu pobrania fragmentu utworu do jego ręcznego (starannego) przepisania. Zachęcamy!

2021-11-09

Ratownicy Czytelnictwa

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła włączyła się do programu Fundacji Powszechnego Czytania i ma szansę otrzymać miano Ratowników Czytelnictwa!  Od listopada  2021r. do maja 2022r. będziemy angażować się w szereg akcji na rzecz upowszechnienia czytania wśród dzieci. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do współpracy chętnych Rodziców, dzieci i młodzież.

2021-11-09

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025

  Z radością informujemy, że nasza biblioteka (wspólnie z całą społecznością szkolną) ponownie włączyła się do Programu Rozwoju Czytelnictwa, tym razem na lata 2021 – 2025. 

2021-11-09

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne 2021

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Dyktanda Szkolnego wzięło udział aż 23 uczniów naszej szkoły. Na wyniki jeszcze czekamy, ale wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział! Trzymamy kciuki!

2021-11-09

Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021.

Badanie kontrolne w w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Badanie kontrolne zostanie przeprowadzone w terminie 12- 24 listopada
2021 r. Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

2021-11-09

Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać już z nowej „Pracowni Pomysłów”

Z radością informujemy, że w naszej szkole utworzona została już pracownia techniczna. Pojawiły się w niej nowe meble, stoły, kuchnia z piekarnikiem i miksery do prowadzenia zajęć kulinarnych, a także narzędzia do nauki obróbki drewna i maszyny do szycia. 
Zakup wyposażenia był możliwy dzięki dofinansowaniu naszego pomysłu w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych!