Aktualności

2022-04-24

Spektakle profilaktyczne

20 kwietnia w naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne:
dla uczniów klas 1-5 "Mapa skarbów"
dla uczniów klas 6-8 "CISZA"

2022-04-24

Wyniki konkursu „Moja ulubiona książka”

Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie pod tytułem „Moja ulubiona książka”, organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Zadaniem uczestników było przedstawienie za pomocą pracy plastycznej tematu  swojej ulubionej książki.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I miejsce- Michał Migowski kl. 5b
III miejsce- Maja Depta kl. 4a
Wyróżnienia:
Oliwia Rudnik kl. 4a
Wiktoria Dewa kl. 4a
Gratulacje !!! 

2022-04-21

Krzysztof Kusznierewicz finalistą Ligi Matematycznej

Uczeń klasy 4a Krzysztof Kusznierewicz, został finalistą Ligi Matematycznej.  Jest to ogólnopolski konkurs matematyczny organizowany od kilkunastu już lat przez Akademię Pomorską w Słupsku. Zmagania przeznaczone są dla wyjątkowo wytrwałych uczniów, ponieważ trwają od października do kwietnia danego roku szkolnego. Krzysztof przeszedł przez eliminacje korespondencyjne oraz półfinał i 21 kwietnia 2022 roku wziął udział w XXI finale Ligi Matematycznej.
Gratulujemy wiedzy i czekamy na wyniki!

2022-04-16

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym etap gminny

13 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Podczas turnieju uczniowie rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów o ruchu drogowym i pokonywali na rowerach tor sprawnościowy.

Uczniowie naszej szkoły grupa młodsza w składzie:
Filip Baranowski kl.6a
Julia Salzer kl.5b
Kornelia Mielewczykkl.5a
Artur Cieszyński kl.5b
zajęła II miejsce.

Grupa starsza w składzie:
Bartosz Krzemiński kl.7c
Seweryn Pijas kl.7c
Szymon Szymankiewicz kl.7c
zajęła II miejsce.

Gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

2022-04-15

Pracownia Pomysłów - WzMOCnij Swoje Otoczenie

Projekt pracowni technicznej do nauki stolarstwa, ślusarstwa i szycia zrealizowany dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych.

https://youtu.be/YF9eDf9KQPk

2022-04-15

Doświadczenia chemiczne w klasie 7a i 7b

Uczniowie klas 7 rozpoczęli kolejny dział z chemii „Gazy i tlenki”. Daje on możliwość wykonywania ciekawych doświadczeń. W ostatnich tygodniach dzieci otrzymywały oraz badały właściwości tlenu oraz tlenku węgla(IV). Uczniowie pracują techniką chemii w małej skali. Podczas pracy używamy składniki dostępne w domu np. ziemniaki, ocet, soda, woda utleniona. W czasie zajęć wszyscy świetnie się bawią.

2022-04-15

Gminny Konkurs Wielkanocny

Uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w  Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Oto oni: 
Kinga Lewandowska- klasa 2a,
Zosia Leszkowska - 2b,
Nikodem Baranowski- 5b,
Franciszek i Antoni Torbiccy - klasa 7d,
Patryk Naczk- klasa 8c.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

2022-04-11

Gminny Konkurs Wielkanocny 

Kinga Lewandowska z klasy 2a zdobyła  wyróżnienie  w Konkursie Wielkanocnym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Gratulujemy serdecznie!!! 

2022-04-10

Klasa 4a poznaje ułamki

Uczniowie klasy 4a zaprojektowali swoje oryginalne kolorowe ułamki. Podczas zajęć kółka matematycznego stworzyli ułamkowe pizze. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

2022-04-07

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu dzisiejszym, 7 kwietnia odbyły się u nas gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Wzięły udział szkoły z Redkowic, z Łebienia, z Garczegorza i z Nowej Wsi. Test pisemny i etap ustny odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i klasy V-VIII. W pierwszej kategorii I m-ce zdobył Antoni Mejna (NWL), II m-ce Kajetan Garbaczewski (NWL) i kolejne II m-ce Pola Sterkowicz (Łebień). W starszej grupie wiekowej I m-ce zajęła Agata Ramczyk (NWL), II m-ce Klaudia Małek (NWL) i III m-ce Alicja Stanicy (Łebień). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ogromu wiedzy i odwagi. 

2022-04-07

„Wiosenny powiew poezji” 

5 kwietnia 2022 r. w wiosenne przedpołudnie odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów z klas 1-3 pod hasłem „Wiosenny powiew poezji”. Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji i polskiej wiosennej aury, a także promowanie talentów recytatorskich. 
Wszyscy wykonawcy zaprezentowali się wspaniale. Szkolny konkurs przebiegał w serdecznej i uroczystej atmosferze w wiosennej scenerii. Do konkursu przystąpiło 21 uczestników z klas 1-3. 

Jury konkursowe zdecydowało, że: 
I miejsce zajął: Antoni Boryta kl.3a 
II miejsce zajęły: Nicola Mielewczyk kl.2a, Klaudia Szroeder kl.1b 
III miejsce zajęli: Szymon Główczewski kl.3a, Adriana Gillmeister kl.1a 

Wyróżnieni zostali: Lena Chlebowska kl. 2b, Aleksy Ryjewski kl. 3b 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.    

Organizatorki konkursu: K. Suszko i D. Główczewska.  

2022-04-07

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

4 kwietnia uczniowie klasy II a mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Kasią Keller, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska. W trakcie warsztatów uczniowie wspólnie napisali opowiadanie, śledzili drogę książki od pomysłu poprzez autora do wydawcy i biblioteki. Dowiedzieli się także, jak wygląda praca pisarza. Dużo radości wszystkim dzieciom sprawiła zabawa „kalambury”, w trakcie której  mogły się wykazać znajomością bajek. Spotkanie zakończyło się złożeniem autografów w książce, którą czytelnicy mogli nabyć i podziękowaniami za niezapomnianą lekcję.  

  

2022-04-07

Lekcja muzyki w klasie 4

Lekcja muzyki w klasie 4 - gra na Bum bum rurkach.

2022-04-07

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 „Dziecko, które krzyczy na dźwięk klasy. Kolega z pracy, który nigdy nie odpowiada uśmiechem. Kuzynka, która zawsze woli siedzieć sama i denerwują ją źle ułożone buty. Każdy z nich jest oceniany, odsuwany, stygmatyzowany. Autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać. Wystarczy zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. Po prostu. Autyzm może wydawać się na pierwszy rzut oka dziwny, inny, niezrozumiały. Ale można go zrozumieć!”
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole jak co roku obchodziliśmy ten dzień szczególnie.

2022-04-06

Szkolny Konkurs Ortograficzny MISTRZ ORTOGRAFII 2021/2022

Dnia 25 marca br. dwanaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w drugim etapie Konkursu „Mistrz Ortografii”. Byli to zwycięzcy pierwszego etapu, który polegał na napisaniu dyktanda.

Uczniowie z klas IV-VIII czyli - Mikołaj Stromski, Kornelia Niewęgłowska, Julia Michałowska, Maria Zaręba, Magdalena Wójcik, Jakub Gudzio, Zofia Grabowska, Dominika Krajewska, Paweł Jurczyński, Dorota Suszko, Julia Żurawska i Zofia Solska rozwiązywali na czas zadania ortograficzne z różnymi trudnościami. Uczestnicy losowali je przy pomocy koła.

Komisja konkursowa wyłoniła „Mistrza” w każdej kategorii, zliczając punkty uzyskane za ćwiczenia wykonane przez uczniów. Trzeba przyznać, że wyniki uczestników były bardzo wyrównane. Jednakże najlepszą w kategorii klas IV- VI okazała się Maria Zaręba z klasy V b. Natomiast mistrzynią w kategorii klas VII- VIII została Julia Żurawska z klasy VIII b.

Gratulujemy zwyciężczyniom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromny wysiłek i wytężoną pracę podczas konkursu. Do zobaczenia za rok. 

2022-04-06

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

 Nasza wszechstronnie uzdolniona uczennica - Dorota Suszko z klasy 8a - została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego! Wielokrotnie  nagradzana na licznych  konkursach polonistycznych, muzycznych, teatralnych i recytatorskich, od czwartej klasy wykazywała się ogromnym zaangażowaniem, przygotowaniem i wiedzą! 

      Jest osobą niespotykaną, serdeczną, wrażliwą i pełną pasji. Wierzymy, że sukces naszej finalistki to kolejny krok  do następnych literackich dokonań! Rozwijaj skrzydła Dorotko! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Gratulujemy!