LEMiada 2021

W piątek 26 listopada klasa II a uczestniczyła w lekcji dotyczącej obchodów Roku Lema w Bibliotece Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska.  Na spotkaniu dzieci dowiedziały się, kim był Stanisław Lem , jakie książki pisał. Na koniec każdy uczeń wykonał z papieru swojego robota. Wyszły piękne.

2021-12-01

Wróżby andrzejkowe w klasie II a

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycyjnych polskich zwyczajów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Dzięki wróżbom klasa II a dowiedziała się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, mechaników, architektów czy biznesmenów. Podczas zabawy śmiechu było mnóstwo. Nie obyło się też bez tradycyjnej wróżby z butami i sercami.
Bawiliśmy się świetnie.

Klasa 5a i twórczość Stanisława Lema

Dnia 24 listopada klasa 5a uczestniczyła w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska. Uczniowie spędzili czas poznając twórczość Stanisława Lema, jednego z patronów roku 2021. Organizatorzy wydarzenia zadbali o kreatywne wykorzystanie czasu- po wykonaniu zadań nawiązujących do opowiadań "Bajki robotów", w ramach warsztatów dzieci wykonywały samodzielnie swoje własne papierowe roboty. W specjalnie przygotowanej ramce można było również wykonać pamiątkowe zdjęcie. W krótkiej fotorelacji przedstawiamy efekty spotkania.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Uczennica klasy 8a, Dorota Suszko zdobyła I miejsce w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową w Redkowicach.
Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wysłuchania utworu który wykonała- "Ojczyzna" Marka Grechuty.

2021-11-29

Szlachetna paczka

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Nasza szkoła bierze udział w akcji ,,Szlachetna paczka" i organizuje pomoc dla rodziny z Lęborka. Wierzymy, że dzięki wspólnemu  zaangażowaniu oraz wsparciu, będziemy w stanie spełnić marzenia naszych ,,sąsiadów". Sprawmy, aby w tej trudnej sytuacji poczuli się lepiej, bo ich dochody i poziom życia pozostawiają wiele do życzenia. Zobaczcie sami, oto historia i potrzeby wybranej rodziny:

2021-11-25

Pan Kleks w świecie lego

Literackie spotkanie z „Akademią pana Kleksa” dla wielu uczniów klasy IV a przerodziło się w architektoniczną przygodę.

Autor lektury - Jan Brzechwa z pewnością zgodziłby się ze stwierdzeniem, że nic tak nie sprzyja nauce, jak dobra zabawa. I słusznie. Dowodem na to są niezwykle pomysłowe prace czwartoklasistów, którzy z klocków Lego konstruowali szkołę dla uczniów pana Kleksa.

2021-11-22

Wielki Maraton Czytelniczy „Spotkacie nowych przyjaciół”

Sześć uczennic z klasy II a (Hanna Garbaczewska, Maja Kendyś, Kinga Lewandowska, Nicola Mielewczyk, Agata Pilarska i Anna Tabaka) w obecnym roku szkolnym, na dodatkowych zajęciach rozwijających (koło czytelnicze) bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym - Wielkim Maratonie Czytelniczym „Spotkacie nowych przyjaciół”.

Modele komórki zwierzęcej i roślinnej w wykonaniu uczniów klasy 5a

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Na lekcjach biologii, uczniowie klasy 5a poznawali budowę komórkową organizmów. Aby utrwalić poznane wiadomości, wykonali modele przestrzenne, do których wykorzystali różne materiały: styropian, plastelinę czy masę solną.

Akcja ,,KREDKOBRANIE''

Nasza szkoła wzięła udział w akcji ,,Kredkobranie''. Uczniowie przynosili przeróżne przybory szkolne, które następnie zostały zapakowane i przesłane dla dzieci z Kresów Wschodnich. Udało Nam się zebrać, aż 40 kg artykułów papierniczych. Dziękujemy wszystkim za okazanie serca i wsparcia.

Spotkania z panem Józefem Roszmanem - kaszubskim gawędziarzem

Uczniowie z klasy 7c podczas spotkania online z panem Józefem Roszmanem - kaszubskim gawędziarzem, mieli okazję poznać najstarsze ludowe instrumenty kaszubskie. Na podstawie zebranych informacji uczniowie przystąpili do pracy i wykonali w trzech grupach plakaty przedstawiające: bazunę, diabelskie skrzypce oraz burczibas.

Zajęcia matematyczne klasa 1a

Zajęcia matematyczne w klasie 1a stały się wyzwaniem i niezłą zabawą konstrukcyjną. Połączenie kodowania, konstruowania oraz prostych działań matematycznych pozwala na dobrą zabawę. Przy okazji dzieci uczą się pracy w grupach i podstaw matematyki. Każde zadanie staje się wyzwaniem i pobudza do logicznego myślenia.

Wycieczka klas 1 do zoo egzotycznego w Tuchlinie

W środę 10 listopada klasy 1 wybrały się na wspólną wycieczkę integracyjną do egzotycznego ZOO w Tuchlinie. Podczas wizyty w ZOO uczniowie skorzystali z opieki przewodnika, dzięki czemu mogli nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami.

Superbohaterki w klasie 1a na Dzień Niepodległości

9 listopada klasa 1a w nietypowy sposób świętowała Dzień Niepodległości. Zaangażowali się w akcję fundacji Kosmos pt. „Superbohaterki”. Poznali 12 niezwykłych kobiet, które w różnych dziedzinach życia odniosły sukces i miały duże znaczenie w historii Polski.

Nie taki pająk straszny - lekcja przyrody w kl.1-3

Znów coś fajnego zadziało się na lekcjach klas młodszych. 17 listopada 2021 przyjechał do nas Pan Łukasz ze Słowińskiego Parku Narodowego z świetną lekcją „ Szczęśliwy dom” o ….pająkach. I tu zaskoczenie, dzięki tej lekcji dzieci dowiedziały się, że to nie jest taki straszny zwierzak….

2021-11-19

Wyniki V Gminnego Konkursu fotograficzno-literackiego pt. „Ja i moje ukochane zwierzątko” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Redkowicach

I miejsce – Stanisław Jeziorowski  - kl. VIII c
III miejsce- Klaudia Krygier – kl. VIII a
Wyróżnienie: Marika Badziąg - kl. VI a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom - gratulujemy!