Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Uczniowie klas II z tej okazji wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej.  Podczas zajęć Pani Anita zaprezentowała dzieciom krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w siebie. Uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, zadania i zabawy z kropką w roli głównej. To był prawdziwie kropkowy dzień!

Jesteśmy uczestnikami programu #SuperKoderzy prowadzonego przez Fundację Orange

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.

2021-09-15

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Lęborskiej z pracownią techniczną dzięki wsparciu PSE

Na terenie Szkoły Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej utworzona zostanie pracownia techniczna. Inicjatywa zostanie zrealizowana dzięki grantowi przyznanemu Gminie Nowa Wieś Lęborska w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych!

2021-09-05

Samoobsługowa stacja rowerowa już działa!

Zachęcamy do korzystania z Nowowiejskiej  Samoobsługowej  Stacji Rowerowej, którą pozyskaliśmy z Funduszu Grantowego Farm Frites Poland SA ,,Fabryka Lokalnych Innowacji”. Od 1 września można z niej korzystać! Znajduje się ona naprzeciwko głównego wejścia naszej szkoły i pierwsi uczniowie zdążyli już samodzielnie naprawić swoje rowery! W skład stacji wchodzą: ręczna pompka rowerowa, zestaw narzędzi/kluczy na linkach wraz ze stojakiem na rower.

2021-09-02

Szczepienia dzieci

Szanowni Rodzice!

Udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Uczniowie klas 7 i 8 otrzymają od wychowawcy klasy dokumenty dotyczące szczepień:

1. Deklaracja rodzica/opiekuna prawnego.

2. Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19.

3. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w związku z organizacją i realizacją szczepień przeciw COVID-19.

Wypełnione przez zainteresowanych rodziców dokumenty, uczniowie składają do 6 września 2021r. do wychowawcy.

Dodatkowo, istnieje możliwość zgłoszenia do szczepienia członków rodziny.

Stosowną informację należy wpisać w deklaracji rodzica/opiekuna prawnego oraz pobrać w sekretariacie szkoły „Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”.

Wyjścia na szczepienia będą organizowane pod opieka nauczyciela i będą się odbywały w punkcie szczepień Ośrodka Zdrowia w Nowej Wsi Lęborskiej.

Wszystkie w/w druki można również pobrać z naszej strony.

2021-08-30

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

ORGANIZACJA ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. STRAŻAKÓW POLSKICH

W NOWEJ WSI LĘBORSKIEJ

01.09.2021 – ŚRODA

- apel klasy I – 9,00

- przywóz dla uczniów   klas II–IV SP -  9.30 z miejsc zamieszkania

- apel kl. II – IV SP  - godzina 9.45

- odwóz dla uczniów kl. II – IV SP o. godzinie 10.30

- przywóz dla uczniów klas V–VIII SP -  10.15 z miejsc zamieszkania

- apel kl. V-VIII SP  – godzina 10.30

- odwóz dla uczniów kl. V-VIII SP  o godzinie 11.15

W zależności od warunków pogodowych apele odbędą się na boisku sportowym lub patio.

Obowiązują obostrzenia sanitarne

02.09.2021 – CZWARTEK, 03.09.2021 – PIĄTEK

- zgodnie z planami lekcji

2021-08-13

OGŁOSZENIE

Informuje się rodziców uczniów przyjętych do klas pierwszych, że spotkanie informacyjne odbędzie się
30 sierpnia 2021r. (poniedziałek) o godzinie 16.30 na patio szkolnym.

2021-07-05

O szczepieniach dzieci i młodzieży

Film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

2021-06-25

Na zawsze w naszej pamięci!

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 25 czerwca 2021 roku
odszedł od nas w wieku 68 lat
Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke.
Do końca swoich dni pełnił obowiązki Wójta.
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.