Poznajemy zawód florysty

11 października uczniowie klasy II a wybrali się na spacer do pobliskiej kwiaciarni. Dzięki przychylności właścicielki, pani Wioletty Syldatk, dzieci mogły dowiedzieć się więcej o jesiennych kwiatach, kompozycjach oraz zawodzie florysty. Podczas spotkania poszerzyły wiedzę na temat różnorodnych gatunków kwiatów, dowiedziały się, jak są przechowywane i jak należy dbać o rośliny. Przy okazji powtórzyły wiadomości z ostatnich lekcji na temat budowy roślin zielnych i warunków ich życia. Na pamiątkę spotkania każdy uczeń otrzymał kwiatek, za co serdecznie dziękujemy!

Klasy 8 poznają obwody elektryczne

W klasach 8 na lekcjach fizyki uczniowie zdobywają wiadomości na temat elektrostatyki i prądu elektrycznego. W ostatnim czasie poznawali obwody elektryczne w praktyce. Zadania polegały m.in. na podłączeniu jak największej ilości działających elementów do jednego źródła napięcia, wbudowania działającego włącznika do obwodu itp.

Zajęcia rozwijające w klasie 5b

Na ostatnich zajęciach uczniowie badali gęstość substancji. Podsumowaniem było otrzymanie w probówce różnokolorowych warstw o różnej gęstości.

Hola 4a

Klasa 4a przygotowuje się do Dnia Hiszpańskiego w naszej szkole. Uczniowie w ramach zajęć  wspomagających wykonali mini projekty na których widnieją zwroty grzecznościowe, liczebniki i alfabet hiszpański. Wyrazy hiszpańskie są przetłumaczone na j.angielski.
Adrian, wolontariusz z Hiszpanii zadba o prawidłową wymowę hiszpańskich głosek.

Tabliczka mnożenia w wierszykach - projekt klasy 4a

Uczniowie klasy 4a w ramach lekcji matematyki, a przede wszystkim nauki tabliczki mnożenia, stworzyli wspólnie książkę "Tabliczka mnożenia w wierszykach".
Zapraszamy do oglądania, a przy okazji utrwalania tabliczki mnożenia :)

KLASA 7b w Gdańsku

5 października 2021 r. udaliśmy się na wycieczkę do Gdańska. Przed południem w nowoczesnym kinie HELIOS oglądaliśmy film pt. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Film był wzruszający, ukazujący walkę dobra ze złem. Niejednemu z nas łza zakręciła się w oku. Po południu, przy cudownej, słonecznej pogodzie spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami Starówki, ciesząc się swoim towarzystwem, odnawiając kontakty po pandemii.

2021-10-05

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W Akcji Sprzątanie świata – Polska chodzi o to by sprzątać ,nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Niepodważalne jest bowiem to, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie.

Zadaniem uczniów była segregacja śmieci w najbliższym otoczeniu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

2021-10-04

Igrzyska Dzieci i Młodzieży

01.10.2021r. na terenie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W zawodach brały udział drużyny ze szkół w  Garczegorzu, Leśnicach,  Nowej Wsi Lęborskiej, Redkowicach.

2021-10-04

Opłata za obiady

Należność za obiady miesiąc październik 80,00 zł

2021-10-01

Wycieczka klasy 4a i 4b do Łeby

28 września uczniowie klasy 4a i 4b z opiekunami odwiedzili Illuzeum i Labirynt Park w Łebie.
Muzeum Interaktywne w Łebie to magiczne i bardzo ciekawe miejsce. Na wystawie odkrywaliśmy tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików.
Przenieśliśmy się w czarodziejski świat Harrego Pottera i wzięliśmy udział w zajęciach z animatorem w Labiryncie. Byliśmy również w magicznym ogrodzie gier, gdzie świetnie się bawiliśmy.
To był udany dzień. Uczniowie zadowoleni wrócili do Nowej Wsi Lęborskiej, stwierdzając, że  chętnie pojechaliby jeszcze na kolejną wycieczkę.

2021-10-01

Dzień Chłopaka w klasie 4a

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie 30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Tego dnia dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i  przeprowadziliśmy wybory Misterów kl.4a. Dziewczęta zasiadły w komisji, oceniały urok osobisty oraz sprawność fizyczną i wiedzę, którą prezentowali kandydaci. Nie obyło się oczywiście bez medali i słodkich cukierków.

Wręczenie sztandaru Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku

10 września na Placu Pokoju miał miejsce uroczysty apel z okazji wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.

2021-09-30

Pręt chełmiński i zegary słoneczne

Uczniowie klas 7 na lekcjach fizyki poznają jednostki i dokonują pomiarów. Jak co roku w ramach pracy domowej chętne osoby wybierają się do Lęborka w poszukiwaniu dawnych przyrządów do pomiaru długości i czasu – pręta chełmińskiego i zegarów słonecznych. Przy okazji poznają historię Lęborka. Jest to też doskonała okazja do spotkania z przyjaciółmi czy spaceru z rodziną.

Uczniowie klas 7 badają gęstość

Na lekcjach chemii, wykonując doświadczenia, uczniowie poznali pojęcie gęstości i jej praktyczne zastosowanie. W ramach pracy domowej sprawdzali gęstość różnych substancji znalezionych w domu. Powstały bardzo ciekawe, kolorowe prace.