2021-09-30

Uczniowie klas 7 badają gęstość

Na lekcjach chemii, wykonując doświadczenia, uczniowie poznali pojęcie gęstości i jej praktyczne zastosowanie. W ramach pracy domowej sprawdzali gęstość różnych substancji znalezionych w domu. Powstały bardzo ciekawe, kolorowe prace.

2021-09-30

Uroczystości w Krępie Kaszubskiej

26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystościach upamiętniających ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku. Po Mszy św. uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny pt. "Jak to możliwe..." oraz wysłuchali przemówienia przedstawiciela Muzeum Stutthof. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.

2021-09-29

Warzywna matematyka

Matematyka wcale nie musi być nudna… O tym przekonali się dziś uczniowie klasy II a. Dzieci przyniosły na zajęcia najróżniejsze warzywa i mogliśmy pobawić się matematyką, doświadczyć jej, a nawet powąchać.

2021-09-29

LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO UCZĘ SIĘ BEZPIECZEŃSTWA

Dziś w Gdańsku odbyła się uroczysta gala finałowa działań w ramach Wojewódzkiego Projektu Edukacyjnego "Uczę się bezpieczeństwa". Jest nam miło poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły- Agata Pilarska oraz Jakub Brzeski, którzy otrzymali tytuł laureata w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym w ramach działań projektowych. Gratulujemy serdecznie.

2021-09-28

26. Edycja Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand Prix Lęborka sezonu 2021/2022

W sobotę, w lasku przy Stadionie Miejskim w Lęborku, odbył się pierwszy z pięciu biegów, zaliczany do 26. Edycji Indywidualnych Biegów Przełajowych o Puchar Grand-Prix Lęborka sezonu 2021/2022. Wśród prawie 200 zawodników byli również uczniowie naszej szkoły. W sobotnim biegu wystartowali: Chlebowska Lena, Leszkowska Zofia, Ptaszek Tymek, Główczewski Hubert, Hinc Marcel, Główczewski Szymon, Torbicki Antek, Dziembowski Mikołaj, Kozłowska Małgorzata, Żmija Michalina, Metera Konrad, Kostka Jakub, Kostka Oskar, Migowski Tomasz.

2021-09-26

Wycieczka klasy 6a i 7c.

Po wspaniałej wycieczce klas 6a i 7c (Rumia- Gdynia-Hel) zostały już tylko pamiątki i wspomnienia…, ale trampoliny, rejs statkiem, zajęcia w Oceanarium oraz Hel wieczorową porą uwieczniliśmy w tym filmie! Koniecznie zobaczcie. Zapraszamy!

2021-09-26

Lekcja w lesie- uroczysko Drętowo

Uczniowie klas piątych ostatni piątek spędzili w lesie! Pogoda i humory dopisały. Przeszliśmy trasę ścieżką przyrodniczą oraz miło spędziliśmy czas w sali edukacyjnej. Rozmawialiśmy o zasadach zachowania się w lesie, wykorzystaniu drewna przez człowieka, rozpoznawaliśmy gatunki drzew, poznaliśmy sekrety z życia pszczół i ich znaczenie w przyrodzie … Działo się ! Na pewno tutaj wrócimy. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

2021-09-22

Dzień Kropki w 7B

Uczniowie klasy 7b układali liczby i działania z kolorowych kropek. Pod każdym kolorem była ukryta inna cyfra.

2021-09-20

Kredkobranie

Zachęcamy do udziału w akcji. Przybory można przynosić do 27 września - sala 23 (do p. D. Główczewskiej i K. Suszko).

2021-09-19

Międzynarodowy Dzień Kropki na lekcjach techniki i matematyki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

2021-09-15

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzony jest  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  Uczniowie klas II z tej okazji wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej.  Podczas zajęć Pani Anita zaprezentowała dzieciom krótkometrażowy film na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła w siebie. Uczniowie wykonywali różne prace plastyczne, zadania i zabawy z kropką w roli głównej. To był prawdziwie kropkowy dzień!

2021-09-15

Jesteśmy uczestnikami programu #SuperKoderzy prowadzonego przez Fundację Orange

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-14 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych.