CMI - program grantowy z informatyki

2023-01-16

Klasa 4a - kółko CMI

Podczas kilku ostatnich zajęć kółka w ramach projektu CMI uczniowie klasy 4a stworzyli kilka animacji, między innymi o Mikołaju wchodzącym przez komin, jadącym na nartach pingwinku, czy pływającym i zbierającym skarby nurku. Nie zabrakło też czasu na gry rozwijające algorytmiczne i logiczne myślenie. Odbył się również konkurs na najładniejszą choinkę ułożoną z klocków LEGO Spike z nagrodami. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z naszych zajęć.

2023-01-16

Kółko CMI - Robot sprzątający

Uczniowie klasy 5a podczas zajęć kółka informatycznego w ramach programu grantowego CMI zbudowali z klocków LEGO Spike robota sprzątającego i go zaprogramowali. Uczniowie pracowali w grupach nad jak najszybszym wypchnięcie klocków lego z koła. Zajęcia zakończyliśmy rozdaniem nagród za kreatywne podejście do zadania i zaangażowanie.

2022-12-27

Klasa 5a kółko CMI - piszemy program dla pizzerii a następnie zamawiamy!

Uczniowie klasy 5a na kółku informatycznym w ramach projektu CMI stworzyli w Scratchu programy, których działanie polegało na przygotowywaniu pizzy z ulubionymi składnikami. Uczyli się również kodowania grając w grę logiczną "Zakodowany zamek". Na podsumowanie naszych zajęć zamówiliśmy zaprojektowane i zaprogramowane przez nas pyszne pizze.

2022-11-09

Kółko CMI - poznajemy Makey Makey

Uczniowie klasy 5a uczęszczający na zajęcia kółka informatycznego w ramach projektu CMI poznali małą, niepozorną płytkę Makey Makey. Makey Makey to układ mechatroniczny, w skład którego wchodzi płytka drukowana oraz zestaw przewodów zakończonych tzw. krokodylkami, które ułatwiają przyczepianie do różnych elementów, oraz kabla USB, którym można podłączyć płytkę do komputera. Makey Makey to tak naprawdę urządzenie udające klawiaturę lub mysz komputerową. Co za tym idzie, dzięki podłączonym do układu elementom, możemy coś napisać, narysować lub nawet zagrać w prostą grę platformową na naszym komputerze.
Na kółku informatycznym testowaliśmy aplikacje dostępną na stronie www.makeymakey.com. Graliśmy na owocach oraz koleżankach i kolegach z kółka. Uczniowie stworzyli pady do gry przy użyciu Makey Makey, tekturki i ciastoliny, które później testowali grając w gry. Stworzyli również oryginalne gitary, które zaprogramowali w programie Scratch.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2022-10-06

Kółko informatyczne CMI

Nasza szkoła już po raz czwarty bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego.
Podczas zajęć  uczymy się  myślenia algorytmicznego oraz programowania.
Klasy 4a i 5a rozpoczęły już swoją przygodę z programowaniem.

2022-04-10

Zaprogramowaliśmy własny program Paint

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć kółka informatycznego zaprogramowali w aplikacji Scratch własny program Paint. Na koniec zajęć namalowali w nim piękne rysunki.

2022-04-07

Laboratoria Przyszłości - LEGO Education SPIKE Prime

Podczas zajęć kółka informatycznego w ramach CMI uczniowie klasy 5b mają okazję pracować na klockach  LEGO  Education SPIKE  Prime, zakupionych w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

2022-03-20

Klasa 4a uczy się programować :)

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć kółka informatycznego, w ramach CMI, uczą się podstaw algorytmiki i programowania grając w grę planszową PixBlocks i tworząc własne ciekawe projekty w aplikacji Scratch.

2022-01-30

Projekt pt.: "Bajka o rybaku i złotej rybce"

Uczniowie klasy 5b podczas zajęć kółka informatycznego stworzyli projekty pt.:"Bajka o rybaku i złotej rybce".

2022-01-30

Grupa projektowa CMI - nauka programowania z robotem mBot

Podczas zajęć kółka informatycznego w ramach CMI, dotyczących nauki podstaw programowania rozpoczęliśmy pracę z mBotami.  Zapoznaliśmy się także z aplikacją Makeblock i mBlock. Napisaliśmy program zarządzający ruchem robota i świetnie się bawiliśmy.

2021-11-28

Rozpoczynamy swoją przygodę z micro:bit i Scottie Go podczas kółek CMI

Uczniowie klasy 4a i 5b podczas zajęć kółka informatycznego CMI uczą się programowania wykorzystując grę Scottie Go i micro:bity.

2021-11-28

Klasa 4a podczas kółka CMI

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć w ramach CMI rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w Scratch. Podczas pierwszych zajęć edytowali duszki literki i animowali swoje imię.

2021-10-01

Kółko informatyczne w ramach CMI - klasa 5b

Uczniowie klasy 5b rozpoczęli tegoroczną edycję kółka informatycznego w ramach ogólnopolskiego programu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
W tym roku szkolnym klasa 5b bierze udział w kółku projektowym. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy Makey Makey, graliśmy na owocach i projektowaliśmy pianina. Zobaczyliśmy, że Makey Makey doskonale współpracuje z językiem programowania Scratch.

2021-10-01

Zajęcia z programowania w ramach CMI w kl. 4a

Uczniowie klasy 4a rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
Zajęcia zaczęliśmy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczyły się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

2021-05-02

Scrollowanie Scratch - klasa 4b kółko CMI

Podczas ostatnich zajęć kółka CMI bawiliśmy się w scrollowanie oparte o warstwy. Podczas zabawy w scrollowanie w Scratch powstały piękne i oryginalne projekty. Zapraszamy do oglądania :)

2021-04-16

Kółko algorytmiczne CMI

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych prac klasy 4b wykonanych podczas zajęć kołka informatycznego CMI.