CMI - program grantowy z informatyki

2022-04-10

Zaprogramowaliśmy własny program Paint

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć kółka informatycznego zaprogramowali w aplikacji Scratch własny program Paint. Na koniec zajęć namalowali w nim piękne rysunki.

2022-04-07

Laboratoria Przyszłości - LEGO Education SPIKE Prime

Podczas zajęć kółka informatycznego w ramach CMI uczniowie klasy 5b mają okazję pracować na klockach  LEGO  Education SPIKE  Prime, zakupionych w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".

2022-03-20

Klasa 4a uczy się programować :)

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć kółka informatycznego, w ramach CMI, uczą się podstaw algorytmiki i programowania grając w grę planszową PixBlocks i tworząc własne ciekawe projekty w aplikacji Scratch.

2022-01-30

Projekt pt.: "Bajka o rybaku i złotej rybce"

Uczniowie klasy 5b podczas zajęć kółka informatycznego stworzyli projekty pt.:"Bajka o rybaku i złotej rybce".

2022-01-30

Grupa projektowa CMI - nauka programowania z robotem mBot

Podczas zajęć kółka informatycznego w ramach CMI, dotyczących nauki podstaw programowania rozpoczęliśmy pracę z mBotami.  Zapoznaliśmy się także z aplikacją Makeblock i mBlock. Napisaliśmy program zarządzający ruchem robota i świetnie się bawiliśmy.

2021-11-28

Rozpoczynamy swoją przygodę z micro:bit i Scottie Go podczas kółek CMI

Uczniowie klasy 4a i 5b podczas zajęć kółka informatycznego CMI uczą się programowania wykorzystując grę Scottie Go i micro:bity.

2021-11-28

Klasa 4a podczas kółka CMI

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć w ramach CMI rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w Scratch. Podczas pierwszych zajęć edytowali duszki literki i animowali swoje imię.

2021-10-01

Kółko informatyczne w ramach CMI - klasa 5b

Uczniowie klasy 5b rozpoczęli tegoroczną edycję kółka informatycznego w ramach ogólnopolskiego programu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
W tym roku szkolnym klasa 5b bierze udział w kółku projektowym. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy Makey Makey, graliśmy na owocach i projektowaliśmy pianina. Zobaczyliśmy, że Makey Makey doskonale współpracuje z językiem programowania Scratch.

2021-10-01

Zajęcia z programowania w ramach CMI w kl. 4a

Uczniowie klasy 4a rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
Zajęcia zaczęliśmy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczyły się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

2021-05-02

Scrollowanie Scratch - klasa 4b kółko CMI

Podczas ostatnich zajęć kółka CMI bawiliśmy się w scrollowanie oparte o warstwy. Podczas zabawy w scrollowanie w Scratch powstały piękne i oryginalne projekty. Zapraszamy do oglądania :)

2021-04-16

Kółko algorytmiczne CMI

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych prac klasy 4b wykonanych podczas zajęć kołka informatycznego CMI.

2020-12-07

Animujemy swoje imię w Scratch

Na zdalnych zajęciach koła informatycznego tworzyliśmy projekt pt. "Animuj swoje imię". Nasze litery podskakiwały, zmieniały wielkość, szybowały, wydawały dźwięki i pięknie były przyozdobione.