Wirtualna rzeczywistość zawitała w naszej szkole

Utworzono: 16-04-2023

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła okulary ClassVR. Uczniowie klasy 4a i 5a podczas zajęć kółka CMI zapoznali się z zasadą funkcjonowania i korzystania z okularów VR na lekcjach. Uczniowie podczas pierwszego kontaktu z okularami mogli wirtualnie oglądać materiały udostępnione przez nauczyciela. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości mogli sami nacieszyć się wirtualnym światem wybierając tematy, które ich interesują. Uczniowie mieli możliwość m.in. zajrzeć w głąb oceanu i przyjrzeć się z bliska pływającym w nim rekinom. Zajęcia zachwyciły uczniów i z niecierpliwością czekają już na kolejne.
Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej szkole będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza.

Nadia i Maciek w okularach VR
Szymon i Marcelina w okularach VR