CMI - program grantowy z informatyki

2021-11-28

Klasa 4a podczas kółka CMI

Uczniowie klasy 4a podczas zajęć w ramach CMI rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w Scratch. Podczas pierwszych zajęć edytowali duszki literki i animowali swoje imię.

2021-10-01

Kółko informatyczne w ramach CMI - klasa 5b

Uczniowie klasy 5b rozpoczęli tegoroczną edycję kółka informatycznego w ramach ogólnopolskiego programu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
W tym roku szkolnym klasa 5b bierze udział w kółku projektowym. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy Makey Makey, graliśmy na owocach i projektowaliśmy pianina. Zobaczyliśmy, że Makey Makey doskonale współpracuje z językiem programowania Scratch.

2021-10-01

Zajęcia z programowania w ramach CMI w kl. 4a

Uczniowie klasy 4a rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach ogólnopolskiego projektu grantowego "Centrum Mistrzostwa Informatycznego".
Zajęcia zaczęliśmy od prostych zabaw bez używania komputera. W ten sposób dzieci uczyły się nowych kompetencji, poznając przy okazji nowe pojęcia i zwroty. Taka forma nauki poprzez zabawę doskonale przygotowuje dzieci do stawiania pierwszych kroków w programowaniu.

2021-05-02

Scrollowanie Scratch - klasa 4b kółko CMI

Podczas ostatnich zajęć kółka CMI bawiliśmy się w scrollowanie oparte o warstwy. Podczas zabawy w scrollowanie w Scratch powstały piękne i oryginalne projekty. Zapraszamy do oglądania :)

2021-04-16

Kółko algorytmiczne CMI

Zapraszamy do obejrzenia najnowszych prac klasy 4b wykonanych podczas zajęć kołka informatycznego CMI.

2020-12-07

Animujemy swoje imię w Scratch

Na zdalnych zajęciach koła informatycznego tworzyliśmy projekt pt. "Animuj swoje imię". Nasze litery podskakiwały, zmieniały wielkość, szybowały, wydawały dźwięki i pięknie były przyozdobione.