Aktualności

2024-04-15

Międzynarodowy Dzień Czekolady

12 kwietnia uczniowie klas 1 obchodzili najsłodszy dzień w roku czyli Międzynarodowy Dzień Czekolady. Był to nie tylko dzień, w którym każdy łasuch sięgnął po kostkę (niektórzy nawet tabliczkę) swojej ulubionej czekolady, ale również okazja do poznania tradycji związanych z tym uwielbianym na całym świecie przysmakiem. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, że spożywanie gorzkiej czekolady w zdrowych ilościach ma wiele zalet: czekolada dodaje energii, podnosi sprawność intelektualną, reguluje ciśnienie krwi, spowalnia proces starzenia i zapobiega licznym chorobom. Uczniowie obejrzeli film i już wiedzą jak wygląda proces produkcji czekolady. Tego dnia oczywiście nie zapomnieliśmy również o degustacji! Palce lizać ! 

2024-04-15

Akademia Bezpiecznego Puchatka w klasach I

Projekt „Akademia Bezpiecznego Puchatka” został w całości zrealizowany przez klasy pierwsze. Odbyły się wszystkie zaplanowane zajęcia, a uczniowie zdobyli mnóstwo cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa w różnych sferach życia. Za rzetelny udział w zajęciach i rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. 

 

2024-04-15

Aktywne lekcje w klasach I

Dzieci bardzo lubią zmiany, chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych nowymi metodami, są aktywne i spontaniczne. W atmosferze zabawy rozwijają swoje zdolności, uczą się samodzielności, samooceny swoich osiągnięć. Poznanie nowej literki to okazja do doskonałej zabawy, która dzieciom uatrakcyjnia i ułatwia trudny proces uczenia się czytania i pisania. Pierwszaki łamią wszelkie stereotypy i pokazują, iż nauka odbywać się może nie tylko,  ale i przede wszystkim przez zabawę. Tak było również przy wprowadzeniu litery ś. Na boisku szkolnym czekała na dzieci doskonała zabawa – musiały rozwiązać krzyżówkę, odszukując hasła rozwieszone na płocie. Oprócz haseł, było też sporo nowych wyrazów, które pierwszaki musiały zapisać na swoich kartkach. Wszyscy aktywnie pracowali korzystając z pięknej pogody.  

2024-04-14

Anastazja Domarus laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii

Z wielką radością informujemy, że nasza uczennica Anastazja Domarus z klasy VII a znalazła się w 30-tce laureatów Olimpiady z Języka Angielskiego i Wiedzy o Wielkiej Brytanii i tym samym przeszła do II etapu konkursu, który odbędzie się 20 kwietnia b.r.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  

2024-04-10

Uczniowie klasy 2 a biorą udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka.

Zadaniem dzieci było wykonanie matematycznych pisanek. W ramach zajęć, uczniowie otrzymali połowę pisanki, na której znajdowało się działanie matematyczne (mnożenie). Zadaniem dzieci było odnalezienie drugiej połówki pisanki z właściwym wynikiem, która była ukryta w klasie. Gdy dzieci odnalazły już właściwe połówki, mogły ozdobić swoją pisankę według własnego pomysłu. Często były to działania matematyczne. Pisanki wykorzystywaliśmy jeszcze podczas zajęć do utrwalania tabliczki mnożenia.

2024-04-10

Wygibasy czwartej klasy

Ostatnie tygodnie klasy 4b upłynęły pod znakiem edukacji i zabaw, na które składały się wspólne wyjścia, tańce i podchody, a także pierwsza cała noc spędzona w szkole! Utrwalanie wiedzy w praktyce oraz  dzielne  pokonywanie przeszkód  -  pozytywnie nastroiło wszystkich czwartoklasistów i zmobilizowało do dalszych działań.
Wiele jeszcze przed nami, ale  za nami już  tyle fajnych wspomnień! Zobaczcie sami! Tak  wyglądało nasze wyjście do Villi pro Musica na film ,,Za duży na bajki” oraz wycieczka piesza z Lęborka do szkoły - zakończona podchodami i nocowaniem!

2024-04-03

VI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas V-VIII organizowany przez Zespół Szkół w Damnicy

Nasza uczennica – Zofia Gołąbek kolejny raz wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym, który odbył się 27 marca br. w szkole w Damnicy. Zosia znalazła się wśród finalistów tegoż konkursu, zajmując piąte miejsce. Gratulujemy i życzymy wielu (nie tylko) ortograficznych sukcesów!

2024-03-28

Poszukiwanie Zajączka Wielkanocnego

Tuż przed wiosenną przerwą świąteczną uczniowie klasy Ib podczas poszukiwań Zajączka Wielkanocnego, spotkali… Wielkanocne Kurczaczki Żeby jednak zasłużyć na słodkie upominki, które Kurczaczki ukryły na terenie szkoły, musieli wykonać wiele zadań – rozwiązywać świąteczne zagadki i quizy, nauczyć się układu tanecznego, odszyfrować wielkanocne hasła i wykonać przeróżne zadania sprawnościowe. Wszystko to ostatecznie doprowadziło pierwszaczki do możliwości  poszukiwań ukrytych prezentów. Poszukiwaniom towarzyszyło sporo emocji. Wszystkim udało się znaleźć swoje torebeczki ze słodkościami. Radość zagościła na twarzach najmłodszych.  
Życzymy radosnych Świąt!!! 

2024-03-28

Apel wielkanocny

„W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką ze sobą niosą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku (...)”
Tymi słowami rozpoczęliśmy 27 marca „Apel wielkanocny” w naszej szkole. Uczniowie, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam  wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Oby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę, pałające zazdrością, a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych.
Życzymy pokoju w rodzinie oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

2024-03-28

ZAKWITŁO POLE NADZIEI!

Nasza szkoła bierze udział w Akcji Pola Nadziei na rzecz Fundacji Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Jesienią uczniowie klasy 3c oraz szkolnego koła wolontariatu posadzili na terenie szkoły cebulki żonkili. NASZE ŻÓŁTE POLE NADZIEI ZAKWITŁO. Ten piękny kwiat jest symbolem nadziei na całym świecie, przypomina również o ludziach chorych oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia.
#leborskiehospicjum #polanadziei

2024-03-27

Pierwszy Dzień Wiosny w szkole!

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy 6a świętowali biorąc udział w fantastycznych zajęciach. Uczniowie mieli okazję wyrazić swoją kreatywność poprzez pracę techniką String Art oraz wspólne pieczenie pysznych babeczek. To był dzień pełen uśmiechu, współpracy i radości.

2024-03-26

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

22 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zajęli pięć z sześciu nagrodzonych miejsc. W kategorii klas młodszych I miejsce zajął Mikołaj Miśnik, II miejsce Mikołaj Dziembowski, obaj chłopcy z klasy IVa, w starszej grupie I miejsce zajął Kajetan Garbaczewski z klasie VIb, II miejsce Antoni Mejna z klasy VIb, a III miejsce Szymon Główczewski z klasy Va. Chłopcy będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, wszyscy otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne nagrody pocieszenia. Życzymy chłopcom POWODZENIA

2024-03-22

Agata Pilarska laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego

21 marca w Szkole Podstawowej w Silnie odbyło się podsumowanie XVII Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego. Agata Pilarska z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Świat Trójkątów".  Konkurs został wpisany do wykazu zawodów artystycznych 2023/2024, co oznacza dodatkowe punkty w rekrutacji klas ósmych do szkoły średniej. Jesteśmy dumni z Agaty i życzymy dalszych sukcesów.

2024-03-20

Wyniki szkolnego konkursu BEZPIECZNY INTERNET

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie na komiks o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:
W kategorii klas 4-6:
I miejsce Lena Dułak kl. 6b
II miejsce Emilia Wałęga kl. 6a
III miejsce Zuzanna Lissiak kl. 4a
Wyróżnienie:
Liliana Świerczyńska kl. 4a
Dominika Stupnicka kl. 5a

W kategorii klas 7-8:
I miejsce Tomasz Krawczak kl. 8a
II miejsce Franciszek Wojtkiewicz kl. 8a
III miejsce Anastazja Domarus kl.7a
Wyróżnienie:
Maja Michalska kl.7a
Aleksandra Asmus kl.7a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

2024-03-20

Bezpieczeństwo w sieci

W lutym i marcu działaliśmy profilaktycznie odnośnie „Bezpieczeństwa w sieci”. W ramach obchodów „Dnia Bezpiecznego Internetu” uczniowie uczestniczyli w pogadankach oraz warsztatach z psychologiem szkolnym na temat Hejtu oraz bezpieczeństwa w sieci. Wolontariusze naszej Szkoły przygotowali gazetkę szkolną na temat „Bezpieczeństwa w sieci”, oraz rozpowszechniali informacje na temat tego ważnego dnia. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ramach godzin z wychowawcą w szeregu lekcji online dotyczących bezpieczeństwa w sieci (saferinternet.pl).

2024-03-20

St. Patrick's Day

W poniedziałek, 18 marca,  w naszej szkole odbył się Dzień  św. Patryka, patrona Irlandii. Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach kulturowych, na języku angielskim. Stworzyli także grę planszową o Św. Patryku.
Poznali historię patrona Irlandii oraz symbole związane z tym świętem.  Młodsi uczniowie wykonywali prace plastyczne - tęcze i poszukiwali sprytnego skrzata - Leprechaun’a. Starsi zaś przygotowali przepiękne prezentacje oraz plakaty. Dzień umilała irlandzka muzyka folkowa. Zwieńczeniem intensywnego dnia była przerwa na irlandzką, zieloną herbatkę.                                           
Happy St. Patrick’s Day!