Aktualności

2022-11-11

Tydzień Uczniowskiej Super Mocy

W naszej szkole przez ostatni tydzień 24-28 października uczniowie brali udział w projekcie Tygodnia Uczniowskiej Super Mocy. Działania podjęte w ostatnim tygodniu miały na celu lepsze poznanie siebie, uświadomienie uczniom ich mocnych stron i integracja klasy.

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli pracę nad własną wartością od stworzenia gwiazd – każde dziecko miało za zadanie stworzyć kolorową gwiazdę, na której wypisywali swoje mocne strony. Okazało się to nie lada wyczynem, gdyż uczniowie zgodnie orzekli, że wolą być chwaleni, aniżeli mówić o sobie w superlatywach. Następnie zbudowaliśmy wspólnie rakietę motywacji, na której pojawiły się imiona każdego ucznia który uczestniczył w jej tworzeniu. Podczas lekcji staraliśmy się dyskutować nad tym, co jest dla nas ważne, jak postrzegamy sami siebie, co o sobie myślimy. Ostatniego dnia zorganizowaliśmy Dzień Super Bohaterów. Oprócz bohaterskich przebrań, pozowaliśmy w mini foto – budce, z wizerunkami znanych bohaterów z bajek i filmów. Uczniowie zaangażowali się w realizację projektu, którym był niezwykłym doświadczeniem. Jako nauczyciele mamy nadzieję, że dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie zaczną wierzyć w siebie i swoje umiejętności.

2022-11-10

Konkurs  Krasomówczy "Jesienne bajanie"

Dnia 28 października w naszej szkole odbył się  po raz 9 Konkurs  Krasomówczy " Jesienne bajanie". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich. Nagrodę specjalną otrzymała Hanna Garbaczewska, miejsce 1: Lena Chlebowska i Maja Kendyś, miejsce 2 : Antoni Miziński, miejsce 3 : Klaudia Schroeder, wyróżnienie: Liliana Dawid i Agata Pilarska. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.

2022-11-09

Zajęcia w EKO – pracowni

Korzystając z ładnej pogody zajęcia rozwijające w klasie 6b odbyły się w EKO – pracowni. Uczestnicy realizują ogólnopolski projekt „Z ekologią na TY”. Jednym z zadań projektowych było wykonanie dekoracji „Las w słoiku”. Dziewczynki pracowały z dużym zaangażowaniem i dzięki temu powstały piękne prace.

2022-11-09

Zaćmienie Słońca 2022

W tym roku mogliśmy obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Jest zjawisko astronomiczne, które występuje wtedy gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Ziemią a Słońcem i tym samym przysłoni światło słoneczne.

Nasi uczniowie mogli obserwować (używając środków ochrony oczu) to zjawisko podczas przerw.

2022-11-07

Opłata za obiady

Należność za obiady miesiąc listopad wynosi 100,00 zł

2022-11-07

„Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

Uczniowie klas 3 po raz kolejny biorą udział międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Podczas ostatnich zajęć, w ramach realizowanego projektu wyruszyli na wirtualną wycieczkę do Krakowa. Zobaczyli ważniejsze miejsca, które warto zwiedzić, wysłuchali legend związanych z Krakowem, a na koniec wykonali plakaty zachęcające do przeczytania lektury i zwiedzenia tego pięknego miasta. Stworzyli też lektury w pudełku i makiety oraz wypełnili swoje lekturniki. Wszystkie zadania wykonywali z dużym zaangażowaniem i zapałem. Zabawa była doskonała! 

2022-11-06

„Czytelniku!

Zapraszamy Cię do udziału w badaniu na temat naszej biblioteki. Znajdź 10-15 minut i wyraź swoje zdanie na temat wpływu biblioteki na różne obszary życia. Aby rozpocząć ankietę, kliknij w link: https://forms.gle/fmQL8ZPFaj2UVG6T8
Biorąc udział w badaniu pomagasz nie tylko naszej bibliotece, ale i wszystkim w Polsce - to bardzo ważny ogólnokrajowy projekt.

2022-11-06

Wizyta klas ósmych w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku

Uczniowie klas ósmych  wspólnie z wychowawcami - mieli możliwość odwiedzenia Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku. Dzięki spotkaniu z dyrekcją tamtejszej szkoły, a także z  jej uczniami – poznali ofertę edukacyjną placówki, a także możliwości działań po jej ukończeniu. Otrzymali odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania, obejrzeli pracownie, rozmawiali  z nauczycielami i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego. Dobrze czuli się w progach ,,Mechanika” i niektórzy z pewnością uczyć się będą w przyszłości właśnie tam!
Dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie!

2022-11-06

Pojemnik na nakrętki

Na pewno zauważyliście, że niedaleko naszej szkoły zaparkował piękny wóz strażacki! Jego autorem jest pan Krzysztof Okrój z Chocielewka a pomysłodawcą pan Arkadiusz Jasek :)
Wóz zbiera nakrętki dla Stowarzyszenia @Niebieski Skarb z Lęborka. Zachęcamy do zapełniania pojemnika.

2022-11-06

Flaga

Barwy ojczyste
Czesław Janczarski

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze, biel i czerwień,
Czerwień to miłość,
Biel serce czyste,
Piękne są nasze barwy ojczyste
."

Stojący przed naszą szkołą maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej - został sfinansowany z projektu "Pod biało-czerwoną".

2022-11-01

Projekt "Poznaj Polskę" - wyjazd do Centrum Nauki Experyment

6 , 11 i 12 października klasy 1, 2 i 3 miały okazję uczestniczyć w wycieczce do Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni zupełnie za darmo! Wszystko to dzięki projektowi Poznaj Polskę. Oprócz wyjazdu każdy z uczniów otrzymał wodę do picia oraz słodką przekąskę. Uczniowie mieli okazję korzystać ze wszystkich eksponatów w Centrum Experyment. Było to dla uczniów niezwykle doświadczenie i świetna okazja na integrację miedzyklasową. W drodze powrotnej niespodzianką dla klas 2 i 3 okazał się wypad do McDonald's. Zapraszamy na fotorelację z wyjazdu!

2022-10-24

Zajęcia kulinarne na świetlicy

Dbając o kształtowanie postaw prozdrowotnych u naszych uczniów w ostatnim tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące zdrowia. Na początku odbyła się pogadanka dotycząca znaczenia zdrowia w życiu każdego człowieka, przypomnieliśmy piramidę zdrowego żywienia, omówiliśmy znaczenie witamin, a następnie przystąpiliśmy do pracy.  
Z wielkim zapałem dzieci upiekły ciasto z pysznych jabłek z sadu oraz wspólnie zrobiliśmy zdrowe koktajle owocowe. Takie koktajle można wypić na drugie śniadanie, zamiast niezdrowych batonów, chipsów, czy chrupek.  
Zajęcia kulinarne sprawiły wszystkim wiele radości. Już planujemy kolejne! 

2022-10-22

Dzień gier planszowych w klasach trzecich

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera i smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą logicznego myślenia i spostrzegawczości, przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w piątek 21 października uczniowie klasy III a i III b odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Nowa Wieś Lęborska, aby wspólnie wziąć udział w Dniu gier planszowych.  Na początku spotkania dzieci z zainteresowaniem obejrzały film, który przybliżył im historię planszówek, a następnie zaczęły grać w gry. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo emocji, śmiechu, krzyku i zaciętej rywalizacji. Wszystkie dzieci wyszły ze spotkania zgodne co do tego, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Tego typu rozrywka, to nie tylko sposób na nudę, ale i poprawę pamięci, spostrzegawczości, rozwijanie kreatywności, a przede wszystkich pobudzenie endorfin! 

2022-10-22

Wielki Maraton Czytelniczy

Chętni uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym – konkursie ogólnopolskim.
Ich zadaniem jest przeczytanie wskazanej w danym czasie książki (jest ich siedem), a potem rozwiązanie testu. Uczniowie w ten sposób rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz językowego ujmowania refleksji na temat tekstów. Nasi „maratończycy” napisali już pierwszy test.
Życzymy im wytrwałości i sukcesów oraz wspaniałych wrażeń w spotkaniach z literaturą.

2022-10-20

Bal u Pani Jesieni

Jesienne barwy towarzyszyły uczniom klas pierwszych podczas specjalnego Balu u Pani Jesieni. Wszystkie dzieci z klas pierwszych  skorzystały z zaproszenia Pani Jesieni i przybyły na bal w kolorowych strojach.
Wśród bawiących się była oczywiście niejedna Pani Jesień, były też zwierzęta leśne, które jeszcze nie zapadły w sen zimowy, grzybki, listki i wiele innych bardzo ciekawych postaci.  W tym dniu nasza sala wyglądała jak zaczarowany jesienny las.
Podczas jesiennej uroczystości nie zabrakło takich atrakcji: tańców i pląsów tematycznie związanych z jesienią, różnorodnych konkursów. Po roześmianych minach pierwszaków widać było, że był to udany bal!

 

2022-10-19

Błękitna Szkoła w Helu- wycieczka edukacyjna klasy 4a i klasy 6a

Uczniowie naszej szkoły brali udział w programie ‘’Błękitna Szkoła- Warsztaty Bałtyckie” w Helu. Zajęcia odbywają się w Stacji Morskiej, która jest malowniczo położona w Helu nad Zatoką Pucką.
Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat „Fauna i flora Morza Bałtyckiego”. Poznaliśmy charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego. Wiemy co to jest niska różnorodność gatunkowa. Nie straszne nam pojęcia: zoobentos, fitobentos, plankton, nekton … i wiele innych. Znamy rybę, która ma zielone ości J A czy diabeł morski buczy?
Mieliśmy zajęcia laboratoryjne. Przeprowadziliśmy sekcję ryby! Szukaliśmy przystosowania ryb do życia w wodzie. Analizowaliśmy budowę zewnętrzną i wewnętrzną ryby.
Klasa 4a uczestniczyła w warsztatach na temat fizjologii życia fok. Podczas zajęć sprawdzaliśmy swoją siłę, wytrzymałość pod wodą. Były też ćwiczenia z pulsometrem, które dostarczyły wiele wrażeń …
Ciepły październikowy dzień pozwolił na obserwację tresury fok, czynności medycznych  i karmienia.
Dziękujemy! Wrócimy!