Aktualności

2024-06-13

Ogólnopolskie Wybory Książek

Szczegółowa lista preferencji czytelniczych naszych uczniów znajduje się pod linkiem:

https://wyboryksiazek.pl/sprawozdanie/Szkola-Podstawowa-im-Strazakow-Polskich/38429833-1dd2-4ff0-ba01-23a1674ded56

2024-06-12

Wyjątkowe zajęcia z matematyki w 3a

W dniu 3 czerwca 2024 roku, klasa 3a wzięła udział w wyjątkowych zajęciach z matematyki, które odbyły się w terenie. Uczniowie mieli okazję połączyć teorię z praktyką, co sprawiło, że nauka stała się jeszcze bardziej interesująca i angażująca.

Podczas zajęć, pary uczniów otrzymały budżet w wysokości 20 złotych, za który mieli dokonać zakupów. Zadanie to pozwoliło im na praktyczne zastosowanie umiejętności matematycznych, takich jak dodawanie, odejmowanie, a także zarządzanie budżetem. Uczniowie musieli dokładnie przemyśleć swoje wybory, aby zmieścić się w wyznaczonej kwocie, co dodatkowo rozwijało ich umiejętności planowania i podejmowania decyzji.

Zajęcia w terenie były nie tylko świetną okazją do nauki, ale również do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń i z nowymi umiejętnościami, które z pewnością przydadzą im się w przyszłości.

2024-06-11

Przygotowania do egzaminu na kartę rowerową

Klasy 4a i 4b pilnie przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, na naszym pięknym przyszkolnym miasteczku ruchu drogowego.
Trzymajcie za nich kciuki

2024-06-11

Piknik 3a

W dniu 29 maja 2024 roku, klasa 3a wybrała się na długo oczekiwany piknik klasowy do Parku Chrobrego. Była to nagroda za zrealizowane punkty na platformie ClassDojo, które uczniowie zdobywali przez cały rok za swoje zaangażowanie i dobre zachowanie.

Podczas pikniku, uczniowie mieli okazję bawić się na placu zabaw, gdzie czekały na nich różnorodne atrakcje. Były zjeżdżalnie, huśtawki, a także wiele innych urządzeń, które zapewniły mnóstwo radości i śmiechu. Dzieci miały również okazję do wspólnej zabawy i integracji, co dodatkowo wzmocniło więzi między nimi.

Po intensywnej zabawie, przyszedł czas na piknik. Uczniowie rozłożyli koce, wyciągnęli przekąski i napoje, które przynieśli ze sobą, i wspólnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Była to doskonała okazja do odpoczynku, rozmów i cieszenia się piękną pogodą!

2024-06-10

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to czytelnicze święto, które od ponad dwóch dekad jednoczy osoby i instytucje zaangażowane w promocję czytania dzieciom oraz czytelnictwa. Ideą wydarzenia jest zachęcanie do regularnego, wspólnego czytania oraz promowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązujące do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren  „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

2024-06-10

Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

08.06.2024r. w Łebieniu odbyły się Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych , w których brała udział drużyna nowowiejska. W jej skład wchodzą uczniowie i absolwenci naszej szkoły!
Pomimo wielkiego zaangażowania zawodników nie udało im się zdobyć miejsca na podium, ale pokazali wielkie zaangażowanie i wolę walki. Gratulujemy Wam! Wielkie brawa dla Was i dla Waszych opiekunów!

2024-06-10

Wycieczka klas 1 do Stadniny koni ,,Senny'' w Nowęcinie.

05.06. uczniowie klas 1 uczestniczyli  w niezapomnianej wycieczce do Ośrodka Jeździeckiego Stajnia,, Senny" w Nowęcinie. Dzieci miały okazję zobaczyć jak należy troszczyć się o konie,  dowiedzieli się wielu różnych ciekawostek na temat tych wspaniałych zwierząt. Każdy mógł spróbować wejść na konia i nawet pojeździć, to było coś niesamowitego. Nie zabrakło również przejażdżki bryczką. Potem przy ognisku piekliśmy kiełbaski, towarzyszył Nam wspaniały humor, integrowaliśmy się poprzez różne gry i zabawy. Zwieńczeniem był spacer nad jezioro, można było pomoczyć delikatnie nogi. Wszyscy się świetnie bawili.

2024-06-10

Dzień Pustej Klasy

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Pustej Klasy, uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wyjątkowych zajęciach, które odbywały się na świeżym powietrzu. Celem tego wydarzenia było promowanie edukacji na łonie natury oraz zachęcanie dzieci do aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. 
Dzień ten był nie tylko okazją do nauki w nietypowy sposób, ale także do budowania więzi między uczniami oraz nauczycielami w przyjaznej i inspirującej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach i nowymi doświadczeniami, które na długo pozostaną w ich pamięci. 

2024-06-08

Jak nie czytam, jak czytam! Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej!

Uczniowie klas 1-2 odwiedzili panie bibliotekarki z Biblioteki Publicznej Gminy Nowa Wieś Lęborska, aby wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam!”. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania oraz sprawienie, by książka nie kojarzyła się dzieciom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.   
Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty. Było nam miło, że poczytaliśmy wspólnie! 

2024-06-05

Sukcesy naszych uczennic w Teatrze Rondo w Słupsku

Finał 41. Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej w Teatrze Rondo w Słupsku już za nami. Wśród 62 prezentacji konkursowych mogliśmy usłyszeć i zobaczyć na scenie nasze trzy zdolne uczennice:
W Turnieju  Poezji  Śpiewanej – MARCELINĘ PROKOP z klasy 5a, która w piękny sposób zinterpretowała wokalnie wiersz Adama Mickiewicza ,,Do * w sztambuch”.
W Turnieju Recytatorskim klas 4-6 – MAŁGORZATĘ GONTARZ  z klasy 6a. Wystąpienie Małgosi zostało nagrodzone przez jury – WYRÓŻNIENIEM! 
W Turnieju Recytatorskim klas 7-8 – AGATĘ RAMCZYK z klasy 7b (reprezentującą Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku)
Gratulujemy Marcelinie, Małgosi i Agacie sukcesów, talentu, pasji i odwagi!

2024-06-02

Uczniowie klas pierwszych z wizytą u strażaków

29 maja 2024 r. uczniowie klas pierwszych odwiedzili strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów ze sprzętem strażackim, udzielaniem pierwszej pomocy poszkodowanym oraz pracą Strażaka. W siedzibie Straży Pożarnej uczniowie zwiedzili wszystkie pomieszczenia. W czasie spotkania mogli zapoznać się ze sprzętem, któr.ego strażacy używają w różnych, trudnych warunkach oraz metodami używanymi w czasie gaszenia pożarów i ratowania ludzi z wypadków. Strażacy zademonstrowali zjazd po ześlizgu, a także sygnał dźwiękowy i świetlny wozów strażackich. Dzieciom przedstawiono również zasady bezpiecznego zachowania podczas zauważenia pożaru, możliwości bezpiecznej ewakuacji z zagrożonego budynku oraz jak prawidłowo wykonać zgłoszenie na numer alarmowy. Byliśmy również świadkami wezwania Strażaków do akcji!

2024-05-29

„Edukacja z wojskiem”

W naszej szkole w dniu 23 maja 2024r. odbyły się zajęcia w ramach programu pn. „Edukacja z wojskiem”. To   program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
Uczniowie klas czwartych zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. W naszej szkole zajęcia prowadzili żołnierze z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.
Serdecznie dziękujemy !

2024-05-29

Kolejne sukcesy poetyckie naszych uczniów!

Wspaniałe wiadomości otrzymaliśmy od organizatorów XI Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego ,,Rytm i melodia” w Damnie:
WIKTORIA DEWA z klasy 6a otrzymała I miejsce za NAJLEPSZY WIERSZ OBU KATEGORII!
MACIEJ NEUMUELLER Z klasy 5a otrzymał WYRÓŻNIENIE!
Szczególnie cieszy nas fakt, że miejsca nagrodzone ujęte są w wykazie zawodów artystycznych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty i mogą być wymieniane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcia oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły średniej.                                                    Gratulujemy talentu i życzymy powodzenia! 

2024-05-29

ALBUS - sukces Mai!

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego ALBUS organizowanym corocznie przez Centrum Edukacji Szkolnej. Miło nam poinformować, iż Maja Dziembowska 7a otrzymała wyróżnienie.
Życzymy dalszych sukcesów.

2024-05-29

Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego - READING COMPETITION dla klas IV - V

Dnia 28 maja, w naszej szkole, odbył się Szkolny Konkurs z Języka  Angielskiego - Reading Competition dla klas IV-V. Polegał on na wylosowaniu przez uczniów tekstów, dostosowanych do poziomu każdej klasy i zaprezentowaniu ich przed Jury.                  
Oto wyniki:
KATEGORIA KLAS IV:
I miejsce - Alan Robakowski
II miejsce - Nel Konkel
III miejsce Piotr Kendyś
KATEGORIA KLAS V:
I miejsce - Oksana Grzelka
II miejsce - Mikołaj Olszewski
III miejsce - Filip Niedbałka
Serdecznie gratulujemy!

2024-05-28

Uwaga! Uwaga!

Zajęcia kółka strzeleckiego jutro (środa) od 13.30.
Zapraszamy