Utworzono: 24-09-2023

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "(Nie)zwykła matematyka". Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań, zdolności, kompetencji matematycznych, poszerzenie, pogłębienie wiedzy, pokazanie uczniom, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i codziennym życiu ma matematyka.
 15 września w Dniu Kropki realizowaliśmy na lekcjach moduł X projektu: "Matematyczne święta niematematyczne". Jest to dzień, gdzie świętuje się kreatywność, odwagę i zabawę. Uczniowie grali w kropki, w gigantyczne Dooble, rozwiązywali kropkowe sudoku, łączyli punkty w układzie współrzędnych, dokonywali wielu rachunków, następnie łączyli odpowiednie punkty i powstawały ciekawe dzieła plastyczne.

Dzień Kropki
Grafika 6: Dzień Kropki na matematyce oraz realizacja jednego z zadań projektu "(Nie)zwykła matematyka".
Gigantyczne dooble
Gramy w kropki