Zachodniopomorskie - na wyspie, lądzie i pod ziemią... czyli wycieczka klas 6a i 6b

Utworzono: 13-06-2023

W środę 31 maja klasy 6 pojechały na wycieczkę. Pierwszego dnia spacerowaliśmy pięknymi alejkami w Ogrodach Tematycznych w Dobrzycy. Później braliśmy udział w grze zespołowej w Labiryncie Mocy. Było super! Poznaliśmy historię ruin kościółka zabranego przez morze w Trzęsaczu. A wieczorem były lody, spacer nad morzem … co kto lubi.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy Międzyzdroje, Zagrodę Żubrów, Turkusowe jeziorko. Po powrocie do Świnoujścia był spacer po Promenadzie i krótka wizyta u naszych zachodnich sąsiadów.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Podziemne Miasto Wolin. Przeszliśmy tam szkolenie szpiegowskie. Później był Fort Gerharda, musztra, szkolenie wojskowe i pasowanie na rekruta. Na własnej skórze poczuliśmy smak wojskowej służby. Na zakończenie ognisko z kiełbaskami. Bardzo zadowoleni w piątek wróciliśmy do domów.

żubry
zwiedzanie ogrodów
wieża widokowa w Ogrodach Hortulus
przeprawa promowa