Utworzono: 26-02-2024

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Dzień ten ma za zadanie podkreślić bogactwo różnorodności językowej świata, a także zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych i ginących. Przesłanie święta dla Polaków jest jedno – dbajmy o swój, najpiękniejszy i jedyny w swoim rodzaju - język ojczysty.
W ramach obchodów uczniowie naszej szkoły podczas przerw wzięli udział w zabawach językowych. Na patio szkoły pojawiło się pięć stacji zadaniowych. Były wśród nich ćwiczenia związane z ortografią, kaligrafią, rozpoznawaniem związków frazeologicznych oraz liter za pomocą dotyku. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą językową, ale również sprawnością fizyczną, Najwytrwalsi, którzy rozwiązali poprawnie wszystkie zadania, otrzymali nagrody w postaci bardzo dobrych ocen z języka polskiego.
To był bardzo ważny i udany dzień. Pamiętajmy, że dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.
Kolejnym elementem obchodów jest szkolny konkurs na plakat pod tytułem „Bohaterowie naszych lektur”. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.  :)

gazetka MDJO
strzały do bramki
trudna ortografia
jaka to litera
którą bramkę wybrać
rozpoznawanie liter
ćwiczenia kaligraficzne
aktywne przerwy
Gazetka wykonana w związku z międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego
Stacje zadaniowe na patio szkoły
Łamaniec językowy na drzwiach Pokoju nauczycielskiego.
Łamaniec językowy na drzwiach klasy 3c
Uczniowie rozwiązują łamigłówki ze związkami frazeologicznymi
Uczniowie rozpoznają litery dotykiem
Uczniowie wykonują zadania kaligraficzne