2022-03-25

Uczniowie klas II w Akademii Pana Kleksa – realizacja projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”

Uczniowie klas II  zakończyli realizację II modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Na omawianą lekturę wspólnie wybraliśmy „Akademię Pana Kleksa”. Drugoklasiści poznali pana profesora Ambrożego Kleksa – fantastycznego nauczyciela, który w bajkowej scenerii uczył swych wychowanków przyjaźni, tolerancji, wzajemnego szacunku oraz radzenia sobie w życiu. Mali czytelnicy z klas drugich na kartach omawianej książki ujrzeli taką szkołę, w której z pewnością każdy chciałby się uczyć: pozbawioną ocen i rywalizacji, nadmiaru przedmiotów i niepotrzebnych do przyswojenia wiadomości.

2022-03-22

Pierwszy dzień wiosny w 7c i 8c

2022-03-20

Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy

Dominika Krajewska z klasy 7c zakwalifikowała się do ostatniego  3. etapu  konkursu kuratoryjnego  ogólnopolskiego "Reading brings us unknown friends ". Konkurs składa się z 3 etapów. Każdy z nich wymaga przynajmniej miesięcznego przygotowania. Przejście do kolejnego etapu wymaga nie tylko bardzo dobrej znajomości treści książek, lecz również sprawnego posługiwania się j.angielskim. W pierwszym etapie test był opracowany w oparciu o  książkę Ann of Avonlea, drugi etap to Christmas Carol  i The Adventures of Sherlock Holmes, trzeci etap to 3 pozycje The Secret Garden, Alice in Wonderland oraz The Little Women.

Gratulacje dla Dominiki  za wielką pasję do czytania, wytrwałość oraz świetną znajomość języka angielskiego.

"Trzymamy kciuki!

2022-03-16

Ruszyła kolejna akcja - pomaganie to dobre działanie

2022-03-16

Dzień Solidarności

2022-03-15

Zajęcia rozwijające w klasie 5b

W trakcie zajęć rozwijających dzieci poznały zjawisko fizyczne – napięcie powierzchniowe, a następnie badały je podczas doświadczeń z bańkami. Na kolejnych zajęciach dowiedziały się dlaczego samoloty latają. Każdy mógł zbudować samolot, a na zakończenie odbył się konkurs na najdalej lecący samolot. Najlepszymi budowniczymi okazali się Marysia i Franek, ich samoloty poleciały najdalej.

2022-03-15

MINISTER EDUKACJI I NAUKI Przemysław Czarnek

2022-03-13

Dzień Kobiet w klasach 1-3

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi Paniami zorganizowali dla swoich koleżanek zabawy, konkursy, nie zabrakło też pląsów. Chłopcy zadbali, aby ich koleżanki poczuły się wyjątkowo, dlatego nie zapomnieli o złożeniu życzeń i obdarowaniu ich drobnymi upominkami. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy świetnie się bawili. Czego dowodem są zdjęcia zamieszczone w prezentacji, do której obejrzenia serdecznie zachęcamy:)

2022-03-08

DZIEŃ KOBIET W KLASIE II a

Obchody Dnia Kobiet w klasie II a odbyły się już 7 marca.  W tym szczególnym dniu męska część naszej klasy przygotowała dla swoich koleżanek moc niespodzianek: złożyli życzenia wszystkim dziewczynkom, przygotowali laurki, upominki oraz poczęstowali dziewczynki słodkościami. Zorganizowano również niespodziankę dla dziewczynek:  na nasze spotkanie została zaproszona kosmetyczka pani Kasia oraz makijażystka pani Emilka (mama i ciocia naszej Ali). Panie zapoznały dzieci ze swoją pracą, niezbędnymi narzędziami do jej wykonywania, a w prezencie …. pomalowały dziewczynkom z okazji ich święta paznokcie oraz zrobiły każdej małej kobietce delikatny makijaż ;-) Radość była ogromna!!!

Korzystając z okazji raz jeszcze wszystkim kobietkom tym małym i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia :)

Opłata za obiady

Należność za obiady za marzec 2022 wynosi 92,00 zł. Przed wpłatą pani intendentka prosi o telefon pod numer 607 799 443.

1 MARCA OBCHODZIMY NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ZOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Kim właściwie byli Żołnierze Wyklęci?

W 1945 r. zakończyła się II wojna światowa. Władzę w Polsce przejęli komuniści – w pełni podporządkowani Rosji Radzieckiej. Polska nie była państwem wolnym. Komunistyczne władze prześladowały tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Byli oni aresztowani, torturowani oraz skazywani na kary więzienia lub śmierć.  Członków konspiracji niepodległościowej, którzy po zakończeniu wojny podjęli walkę z komunistyczną władzą, określamy mianem żołnierzy niezłomnych lub wyklętych. Symbolem bohaterstwa i niezłomności w walce o niepodległość ojczyzny stali się między innymi Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna pseudonim Inka.

2022-02-28

Pomoc dla ludności Ukrainy – jak wspierać w naszej okolicy?

Pragniemy poinformować, że zbiórki w naszej okolicy trwają, bądźmy solidarni i przekażmy materiały rzeczowe dla ludności Ukrainy!
Zbiórka w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej (dary można przynosić również do szkoły).

Co można przynieść?
- Materiały opatrunkowe,
- Żywność długoterminową,
- Środki higieny (kosmetyki, pieluchy, podpaski, pasty do zębów itp.),
- Nowy sprzęt kwatermistrzowski (śpiwory, łóżka polowe, koce itd.)

Zebrane w szkole przedmioty przekażemy do GOK-u.

Ignacy Łukasiewicz patronem roku 2022

Ignacy Łukasiewicz ma duże zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W styczniu br. przypada 140. rocznica śmierci, a w marcu 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją przybliżającą postać tego wybitnego Polaka.

2022-02-22

GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW

‼️ GRANTY PPGR - DOTACJA NA 500 LAPTOPÓW

Gmina Nowa Wieś Lęborska w ramach projektu "Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR" otrzymała dotację na zakup 500 laptopów