Zosia Leszkowska z kl.4b w trzecim etapie Wojewódzkiego Konkursu ,,Kaligrafia na medal 2024”

Utworzono: 24-05-2024

Nasza czwartoklasistka Zofia Leszkowska  z kl. 4b awansowała do III etapu Wojewódzkiego Konkursu  ,,Kaligrafia na medal 2024”.
Pierwszy etap polegał na  starannym  przepisaniu wyznaczonego przez komisję fragmentu lektury.
W drugim etapie (dostarczoną listownie do Zespołu Szkół w Damnicy) pracę pisemną oceniało jury powołane przez organizatorów konkursu.
Trzeci etap (wojewódzki)  przewidywał udział zakwalifikowanych i wyłonionych przez komisję uczestników w pisemnym konkursie pięknego pisania  ,,na żywo” przed jury. Zosia rywalizowała z uczniami z klas 4-8 i była  jedną  z najmłodszych uczestniczek. W ciągu  30 minut przepisała (piórem wiecznym) wyznaczony fragment tekstu (zgodnie z zasadami kaligrafii)  i zrobiła to bezbłędnie! Sztuka pięknego pisania jest czymś, co pragnie rozwijać i kształcić, dlatego już trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w tej dziedzinie!
Gratulujemy!

wręczenie nagród