Aktualności

2022-10-03

Dzień Chłopaka w klasie 8c

Wrzesień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko z rozpoczęciem roku, powrotem do obowiązków szkolnych, czy rozpoczynającą się jesienią - to także czas, w którym swój dzień świętują wszyscy chłopcy. Miłe upominki i ciekawa forma spędzenia czasu (przygotowana specjalnie przez dziewczęta dla chłopców z 8c) wprowadziły radosną atmosferę. Wspólne wyjście w plener oraz spacer do Villa Pro Musica (cudownego miejsca) na niesamowity seans filmowy - to tylko część atrakcji, których nie spodziewali się chłopcy! Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tego dnia oraz pomysłodawczyni - pani Danucie Szefs – za opiekę!

2022-10-03

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W czwartek (29 września) obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Janina Porazińska - wybitna pisarka, która wiele książek napisała z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany właśnie do nich. Wiadomo przecież, że nigdy nie jest za wcześnie (ani za późno), aby czytać! Czytanie na głos wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, pomaga w budowaniu więzi, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację i sprawia, że - jak twierdził Umberto Eco - żyjemy podwójnie! Głośne czytanie było motywem przewodnim czwartkowego dnia w szkole oraz wspaniałą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu z rówieśnikami.  

2022-10-02

Koło czytelnicze

Siedem uczennic z klasy III a (Hanna Garbaczewska, Maja Kendyś, Kinga Lewandowska, Nicola Mielewczyk, Agata Pilarska, Alicja Roda i Anna Tabaka) w obecnym roku szkolnym, na dodatkowych zajęciach rozwijających (koło czytelnicze) bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym - Wielkim Maratonie Czytelniczym „Spotkacie nowych przyjaciół”.  Celem Maratonu jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży (beletrystyka, biografia, literatura popularno-naukowa), rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, budowanie świadomości humanistycznej i rozwijanie umiejętności językowego ujmowania refleksji na temat tekstów wskazanych do lektury. Konkurs objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.  

2022-10-02

Robimy sałatki owocowe

W związku z realizacją zajęć o tematyce owocowo- warzywnej, uczniowie klasy 3 a w minionym tygodniu wykonali sałatkę owocową. Wszyscy tego dnia  z dużym zapałem i zaangażowaniem pracowali, świetnie przy tym się bawiąc. Sałatka była kolorowa i bardzo zdrowa. Smakowała każdemu.

2022-10-01

Dzień Chłopaka w klasach I-III

 

30.09. Obchodzimy w Polsce Dzień Chłopaka, również i w naszej szkole nie zapomniano o chłopakach- kolegach ze szkolnej ławki...Dziewczynki i panie stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla wszystkich chłopców dzień pełen różnorodnych atrakcji i wrażeń, nie zabrakło konkursów, zgadywanek, rywalizacji sportowych, gier i zabaw.  W tym dniu każdy chłopak poczuł się wyjątkowo, dziewczyny złożyły życzenia, zaśpiewały STO LAT, wręczyły upominki i słodkości. Dzień zaliczamy do udanych:) 

2022-10-01

Dzień Piżamy

26 września uczniowie Szkoły w Nowej Wsi Lęborskiej wzięli udział w kolejnej edycji akcji charytatywnej dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Oczywiście mowa o słynnym Dniu Piżamy. W tym roku zorganizowaliśmy w szkole "charytatywny sklepik" w którym sprzedawaliśmy słodkości przygotowane przez nasze grono pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i wolontariat szkolny. Cały dochód trafił na konto fundacji #Gdy liczy się czas. Miło jest Nam poinformować, że pobiliśmy Nasz zeszłoroczny rekord i zebraliśmy 2001zł!!! Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. Razem możemy więcej!

2022-09-30

Dzień Chłopaka w klasie 5a

Dziewczynki z klasy 5a z okazji Dnia Chłopaka przygotowały dla chłopców ze swojej klasy pyszny poczęstunek, prezenty i quiz wiedzy o dziewczynach. 

2022-09-30

Szkolna dyskoteka klas 4-8

Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę w szkole. Zabawa była wyśmienita.

2022-09-29

Doświadczenia w klasach 8

We wrześniu, na lekcjach fizyki, uczniowie klas 8 poznawali zagadnienia związane z elektrostatyką i prądem elektrycznym. Oprócz zajęć teoretycznych odbywały się lekcje doświadczalne. Wszystkie dzieci podczas tych zajęć bardzo chętnie pracowały.

2022-09-29

Uroczystość w Krępie Kaszubskiej

25 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Krępie Kaszubskiej w uroczystości patriotyczno - religijnej upamiętniającej ofiary Marszu Śmierci w styczniu 1945 roku. Po Mszy św. uczestnicy obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Męczenników Marszu Śmierci KL Stutthof w Garczegorzu. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Grażyna Wójcik oraz młodzież pocztu sztandarowego.

2022-09-22

"Bezpieczna Droga do Szkoły"

W czwartek 22 września odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczna Droga do Szkoły" dla uczniów klas 1-3 z przedstawicielami Policji z Lęborka oraz maskotką Mrówka.  
Podczas spotkania dzieci utrwaliły  podstawowe  zasady bezpieczeństwa na drodze.  Dowiedziały się, jakie znaczenie mają znaki drogowe, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jeździć rowerem, dlaczego ważne jest zapinanie pasów w samochodzie i co robić, by być jako pieszy widocznym po zmroku.  
Podczas spotkania dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznych zachowań oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że wzorowo będą te zasady stosować w praktyce! Na pamiątkę spotkania każdy uczeń dostał od „Mróweczki”  znaczek odblaskowy oraz kolorowankę.  

2022-09-20

DZIEŃ KROPKI

15 września w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy! Tego dnia uczniowie oraz nauczyciele na całym świecie organizują wiele zabaw, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Wszystko zaczęło się od książki pewnego amerykańskiego pisarza pt. "The Dot", co znaczy kropka. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Dziś w swoje talenty plastyczne, taneczne oraz zręcznościowe mogli odkrywać nasi uczniowie podczas aktywnych przerw. Nie zabrakło również zabaw z udziałem kropek i specjalnych aplikacji podczas zajęć. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił i dodatkowo pobudził swoją wyobraźnie i kreatywność.

2022-09-19

Mamy nowy Samorząd Uczniowski !

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego.  W tajnym glosowaniu swój glos mógł oddać każdy uczeń z klas 4-8.
Wybór naszych uczniów padł na  Marię Rybarczyk z kl.8b –przewodnicząca oraz Małgorzatę Zielińską z kl.8a-z-ca przewodniczącej. Liczymy na owocną współpracę ze społecznością uczniowską. Od jutra możecie zgłaszać swoje propozycje, sugestie starszym koleżankom.
Raz jeszcze gratulujemy!