Krzysztof Kusznierewicz finalistą Ligi Matematycznej w Słupsku

Utworzono: 24-04-2024

Od października do grudnia trwały eliminacje do  konkursu Ogólnopolska Liga Matematyczna organizowanego przez  Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku. Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie.
Co miesiąc uczestnicy rozwiązywali pięć, przygotowanych przez komisję konkursową, zadań.  Uczniowie klas VII-VIII rozwiązywali również pięć zadań ćwierćfinałowych.
19 marca odbył się w Słupsku półfinał XXIII Ligi Matematycznej, w którym naszą szkołę reprezentowali: Maciej Kusznierewicz kl.5A, Szymon Główczewski kl. 5a,  Krzysztof Kusznierewicz kl.6A, Anna Tomkowicz kl.6A, Mikołaj Stromski kl.6A, Artur Dębski kl.6a, Maksymilian Świerczyński kl.6a, Zofia Powideł kl.7b.
24 kwietnia 2024r. odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu  - Liga Matematyczna.
Z przyjemnością informujemy, że wśród 79 finalistów z klas IV-VI jest uczeń naszej szkoły: Krzysztof Kusznierewicz z kl. 6a
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Krzysztof Kusznierewicz na finałach
półfinaliści po konkursie