Zajęcia komputerowe

2022-11-15

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2022

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych oraz promująca programowanie wśród uczniów i nauczycieli. W tym roku, w dniach od 8-23 października, odbyła się 10 edycja tego wydarzenia. Nasza szkoła nie mogła przegapić tej okazji na wspólną zabawę i rozwijanie swoich umiejętności.

„Gry i zabawy w kodowanie” – tak brzmiało hasło obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania w naszej szkole. Między 10-21 października czynny udział wzięli w nim uczniowie klas IV-VIII. Podczas lekcji informatyki, matematyki i kółek informatycznych w ramach projektu CMI oraz przerw uczniowie klas IV-VIII kodowali na kartach pracy, kodowali z koralików swoje imiona, budowali maszyny z klocków Lego WeDo i Lego Spike oraz je programowali. To była świetna zabawa i szansa poszerzenia swoich zainteresowań.

2022-11-12

Podsumowanie zajęć z robotyki w klasie 2a

Uczniowie klasy 2 podczas zajęć kółka informatycznego budowali roboty przy użyciu programu komputerowego z klocków Lego WeDo i Lego Spike. Programowali ich ruchy a następnie uruchamiamy je tak, aby można było zobaczyć co potrafią. Na zajęciach przy pomocy tabletu lub komputera wprawialiśmy w ruch skonstruowane przez siebie maszyny i zwierzęta. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zajęć.

2022-11-06

Harmonogram Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr 2022

Już w tym tygodniu Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr. Przypominamy, że żeby wziąć udział w konkursie trzeba mieć konto w witrynie www.dzwonek.pl i zgłosić chęć udziału w konkursie nauczycielowi informatyki.
Prosimy wszystkich uczniów, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie, żeby zalogowali się na swoje konta
w witrynie www.dzwonek.pl i w zakładce Konkursy sprawdzili, czy zostali dodani do konkursu.
Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy jak zawsze do zapoznania się z archiwalnymi zadaniami – jest to najlepszy sposób na przygotowanie się do udziału w konkursie.

2022-09-14

Klasa 2a - kółko Mały Konstruktor

We wrześniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła pierwsza grupa z klasy 2a.

2022-03-28

Wyniki szkolnego konkursu na mema

Jury konkursowe zdecydowało, że w szkolnym konkursie graficznym na najlepszy MEM o bezpieczeństwie w sieci nagrody otrzymują:

W kategorii klas 4-6
Lena Dułak kl.4a - nagroda
Kornelia Mielewczyk kl.5a - wyróżnienie
Michał Kulasiewicz kl.5a - wyróżnienie

W kategorii kl. 7-8
Patryk Naczk kl.8c - nagroda

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2022-02-11

Konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w roku 2022 obchodziliśmy 8 lutego. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowaliśmy konkurs, którego zasady są bardzo proste. Stwórz mema  w formie elektronicznej o bezpieczeństwie w sieci. Wykaż się kreatywnością i pomysłowością. Mem nie może personalnie nikogo obrażać ani wyśmiewać, nie może być wulgarny. Prace konkursowe wysyłamy za pomocą aplikacji  Teams.

2022-01-23

Robotyka klasa 2a pierwsze zajęcia

W styczniu swoją przygodę z programowaniem klocków Lego WeDo rozpoczęła kolejna grupa dzieci z klasy 2a.

2021-12-03

Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY”

Pomorski Kurator Oświaty ogłasza Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY” na krótki film o uczniowskich zainteresowaniach organizowany w ramach projektu „Jesteśmy razem!” wspomagającego działania wychowawcze szkół i placówek w województwie pomorskim w roku szkolnym 2021/2022.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu jako sposobu na zapobieganie zachowaniom społecznie niepożądanym oraz niwelowanie negatywnych skutków pandemii. Prace można składać do 31 stycznia 2022 r.

2021-10-24

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek 2021 w naszej szkole - myśl, baw się i koduj

W tym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w największym, programistycznym wydarzeniu w Europie: Europejskim Tygodniu Kodowania – CodeWeek 2021, który tym razem trwał od 9 do 24 października.
Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do  wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego, jak nasi uczniowie bawili się podczas nauki programowania i kodowania w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Kodowania.

2021-10-01

Nauka programowania robotów dla dzieci "MAŁY KONSTRUKTOR" w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem w ramach kółka "Mały Konstruktor". Podczas pierwszych zajęć zapoznali się z budową klocków Lego WeDo i programem Lego Education. Zbudowali i zaprogramowali swoje pierwsze budowle.

2021-01-24

Półfinaliści Pix Programming Challenge 2020

Półfinały Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Pix Programming Challenge 2020.

2021-01-18

Galeria prac wykonanych w programie MS Paint

Zapraszam do obejrzenia prac wykonanych podczas zajęć zdalnych, w programie MS Paint, przez uczniów kl.4a i 4b.

2020-10-30

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

Nasza szkoła uczestniczyła w Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. W tym roku odbył się on w dniach 10-25 października.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja organizowana jest na...