Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Utworzono: 22-04-2024

19 kwietnia 2024 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Nowa Wieś Lęborska rywalizowali o to, kto będzie reprezentował gminę w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacji wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Konkurs odbył się w trzech etapach: część teoretyczna, praktyczna z rowerem na torze sprawnościowym oraz praktyczna w gabinecie pielęgniarki . Nad przebiegiem turnieju czuwał podkomisarz Arkadiusz Loda - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku – sędzia główny Turnieju. Praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała: Iwona Stawarz - pielęgniarka środowiska szkolnego

W wyniku eliminacji gminnego turnieju BRD nasza:
Drużyna młodsza w składzie: Hanna Czaja, Aleksy Ryjewski, Filip Niedbałka, Małgorzata Gontarz, Szymon Główczewski, Marcelina Prokop zdobyła zespołowo II miejsce.

Drużyna starsza w składzie: Oliwia Rudnik, Anna Tomkowicz, Bartosz Dudziński, Mikołaj Stromski, Patryk Chyski zdobyła zespołowo III miejsce.

Komisja potwierdziła bardzo wysoki poziom Turnieju oraz bardzo dobre przygotowanie uczniów, podziękowała opiekunom poszczególnych drużyn za ogrom prac związanych z przygotowaniem uczniów do Turnieju i propagowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali nagrody i upominki dzięki finansowemu wsparciu wójta gminy Nowa Wieś Lęborska Pana Zdzisława Chojnackiego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

część pisemna
Bartek na torze
Małgorzata na rowerze przed startem
Hania i Julia przed częścią pisemną