Apel wielkanocny

Utworzono: 28-03-2024
„W kalendarzu jest wiele dni wesołych i świątecznych, ale są i takie, które zmuszają nas do refleksji, powagi, szczególnej zadumy, a także i radości, jaką ze sobą niosą. Jednym z takich świąt są Święta Wielkanocne. Wielkanoc jest najstarszym, największym i centralnym świętem chrześcijańskim. Gdyby bowiem Chrystus nie zmartwychwstał, nie obchodzilibyśmy żadnych innych świąt, którymi cieszymy się w ciągu całego roku (...)”
Tymi słowami rozpoczęliśmy 27 marca „Apel wielkanocny” w naszej szkole. Uczniowie, przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam  wydarzenia, będące centrum chrześcijańskiego przepowiadania.
Życzymy wszystkim dużo zdrowia, pomyślnego pokonywania trudności, które niesie codzienne życie. Oby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam łaski silnej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Oby przemienił serca zatwardziałe, nieczułe na ludzką krzywdę, pałające zazdrością, a wlał w nie ogrom życzliwości, która będzie emanować na innych.
Życzymy pokoju w rodzinie oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

Mistrz Ortografii grupa młodsza
dziewczynki czytają
Franek czyta
dzieci z klasy 2 śpiewają