Biały Koncert - 11 grudnia

Utworzono: 13-12-2018

Gdzie słyszysz śpiew tam idź, tam dobre serca mają.

Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają...

W dniu 11 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się (tradycyjnie już organizowany) Biały Koncert, dzięki któremu poczuliśmy magiczną atmosferę świąt i jak co roku połączyliśmy się w działaniach na rzecz przygotowania tego przedsięwzięcia.

Biały Koncert to przede wszystkim popisy wokalne, a więc wysłuchaliśmy pięknych kolęd i piosenek w wykonaniu uczniów, chóru Soli Deo, który po raz pierwszy gościł w naszej szkole, Rady Rodziców, zespołu Wywiadówka oraz nauczycieli. Przed publicznością wystąpili również rodzice ze swoimi pociechami i ubiegłoroczni absolwenci gimnazjum. W radosne, zimowe klimaty wprowadzili nas pierwszoklasiści, prezentując zimowym układ taneczny.

Jasełka są nieodłącznym elementem tradycji świątecznej, a w tym roku nasi uczniowie wystawili je w języku kaszubskim.

Program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej dostarczył nam wiele radości i wzruszeń, a przepiękna, baśniowa dekoracja i aromat wigilijnych potraw sprawiły, że poczuliśmy już powiew nadchodzących świąt.

Fundusze pozyskane podczas licytacji i kiermaszu zostaną przeznaczone na dodatkowe wyposażenie szkoły w nowoczesne pomoce multimedialne dla uczniów.

Składamy serdeczne podziękowania Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom i Przyjaciołom Szkoły oraz firmom:

Salon Fryzjerski Inter Cosmo p. Katarzyna Bigus

Salon Kosmetyczny p. Ewelina Karszna