Biegana kartkówka w klasie 3b

Utworzono: 08-11-2020

Zajęcia wychowania fizycznego są jednym z ulubionych przedmiotów w szkole. Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenie mnożenia czy dzielenia, to nie zyskuje ono zbytniej akrobaty uczniów. Również kartkówki nie budzą w uczniach zadowolenia. Klasa 3b chciała zmienić nastawienie do tego typu ćwiczeń matematycznych. Przeprowadzili oni cykl lekcji poświeconych zasadom dzielenia i mnożenia z wykorzystaniem gier i kubeczków plastikowych. Pierwszym zadaniem trzecioklasistów było ustawienie jak najwyższej wieży z plastikowych kubeczków wykonując przy tym działania matematyczne oraz zadania na macie do kodowania. Sprawdzanie swojej wiedzy nastąpiło za pomocą bieganej kartkówki, która zyskała największą popularność. Dzieci biegały w kilku osobowych grupach, a jednocześnie skupiały się na wykonywaniu odpowiednich działań.

Grafika #0: Biegana kartkówka w klasie 3b
 Grafika #1: Biegana kartkówka w klasie 3b