Błękitna Szkoła w Helu- wycieczka edukacyjna klasy 4a i klasy 6a

Utworzono: 19-10-2022

Uczniowie naszej szkoły brali udział w programie ‘’Błękitna Szkoła- Warsztaty Bałtyckie” w Helu. Zajęcia odbywają się w Stacji Morskiej, która jest malowniczo położona w Helu nad Zatoką Pucką.
Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat „Fauna i flora Morza Bałtyckiego”. Poznaliśmy charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego. Wiemy co to jest niska różnorodność gatunkowa. Nie straszne nam pojęcia: zoobentos, fitobentos, plankton, nekton … i wiele innych. Znamy rybę, która ma zielone ości J A czy diabeł morski buczy?
Mieliśmy zajęcia laboratoryjne. Przeprowadziliśmy sekcję ryby! Szukaliśmy przystosowania ryb do życia w wodzie. Analizowaliśmy budowę zewnętrzną i wewnętrzną ryby.
Klasa 4a uczestniczyła w warsztatach na temat fizjologii życia fok. Podczas zajęć sprawdzaliśmy swoją siłę, wytrzymałość pod wodą. Były też ćwiczenia z pulsometrem, które dostarczyły wiele wrażeń …
Ciepły październikowy dzień pozwolił na obserwację tresury fok, czynności medycznych  i karmienia.
Dziękujemy! Wrócimy!

zabawa